Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az alkoholisták miért fogadkoz...

Az alkoholisták miért fogadkoznak arra hogy még egy utolsó ivás belefér? Aztán másnap megint ezzel hitegetik magukat.

Figyelt kérdés

2023. aug. 30. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

A függőség erősebb, mint az akarat. Eldönti fejben a változást, de nem képes konkrétan megtenni, utána az elvonási tünet győz.

Az alkoholfüggőségnek van még egy olyan szociális vonatkozása is, hogy a szegény rétegnek menekülés a valóságból, és az "ebben a szar életben legalább ennyi jó legyen már, hogy munka után bontok 2 sört, nehogy már ennyi örömöm se legyen"-gondolkodás.

2023. aug. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

1


Mondjuk ha ennyiről szól az alkoholizmusa, hogy esténként bontania kell 2 sört, az még istenes. Attól még nem fogja elverni az asszonyt, nem fogja összeokádni a lakást és reggel fel fog tudni kelni hogy elmenjen dolgozni.


Nyilván ez is alkoholizmus, de ha az alkoholisták 90 százalékánál ez megállna ennyiben, akkor nem lenne probléma Magyarországon az alkoholizmus. Csak hát sajnos nem szokott itt megállni a dolog...

2023. aug. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a függőség annyi múlna hogy az illető jó alaposan elgondolkodik a tettein, aztán ennyi, meg van oldva, akkor nem létezne függőség.
2023. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
mert bármikor abbahagyhatnák ha úgy döntenek - az elképzelésük szerint. csak az aztán sosem jön el
2023. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Phoney ***** válasza:
100%

Azért, merrt a pszichés függőség nemcsak kényszeres ivással, hanem kényszergondolatokkal is jár. Az alkoholista intuíciója mindig olyan "megoldásokat" talál a leszokásra, amik garantáltan az ivás folytatásához vezetnek. Az ő fejében mindenre az ivás az előre adott válasz, mindig oda fog visszakanyarodni, és ebből a körből igen trükkös kitörni.


Nem kell "hitegetniük" magukat, nekik alapból ezt dobja a gép. Szomorú vagy? Igyál. Jó kedved van? Igyál. Le akarsz szokni? IGYÁL.

2023. szept. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Francokat, jól esik, és kész. Jó beállni és kidőlni. Szerencsére huszonév után se vagyok másnapos különösebben, inkább csak nem evés meg nem vízivás miatt köszön be, de hamar elmúlik. Teljesen tisztában vagyok vele, hogy ez a legnagyobb öröm, amit megengedhetek magamnak, és nem segít, hogy a nulla életszínvonalból se látom a kiutat, nemhogy az ivászatból. Rajtam kívül senki nem oka annak, hogy most itt tartok. Folytatom, mert jól esik. Nem jó állandóan feszülni se rajta, hogy hova vezethet, meg hogy mennyivel vagyok kevesebbet teljesítő bohóc a semmi béremért. Nem, nem oldódna meg semmilyen külső hatásra, mert így akarom most, és kész. Semmi fogadkozás, meg asszem már semmi önámítás.
2023. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Így persze hogy esélytelen vagy egy normális munkahelyre.

Én elítélem az alkeszeket.

2023. szept. 2. 18:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem amíg volt munkahelyem tudtam kontrollálni hogy csak péntek és szombat este. hét közben nem is éreztem rá késztetést mert ott volt hogy másnap menni kell dolgozni. igaz nekem nem volt és nincs fizikai függőségem, de a gondolat mindig itt van hogy miért, miért ne... most valami ünnep van, most valakinek szülinapja van, ma van a hónap utolsó napja, hétvége van, holnap már péntek, letudtam valami nagy dolgot és ilyesmik. gyártja az agy az okokat és olyan vacakul érzi magát az ember

belül hogy kihagyott egy alkalmat mikor ráérősen semmi elintézendő dologtól mentesen ihatott volna át egy estét

2023. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
-ezek lehetnek a kényszergondolatok amit Phoney írt
2023. szept. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!