Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számodra mi az ami még belefér...

Számodra mi az ami még belefér a "tisztességes pénzszerzés" kategóriába? Mi az, ami már nem?

Figyelt kérdés

Mindenki pénzből él, azt pedig ki így, ki úgy szerzi.

Hol húzod meg a határt, ahol azt mondod, hogy na azért ez már arról szól, hogy valaki jól meggazdagodjon, és mindegy mi a módja. Mi az amit még tisztességes pénzszerzésnek gondolsz, és mi azt amit már nem? Amire azt mondod, hogy itt már nem a munka, vagy a szolgáltatás a lényeg hanem hogy minél jobban meg lehessen gazdagodni belőle, minél jobban le lehessen húzni a másikat...

Hol húzod meg a határt - magadnak és másnak?


Magadnak - értsd: Mi az, amit még pénzszerzés céljából megengedsz magadnak anélkül, hogy leégne a bőr a képedről...Mi az amit már nem?

Másnak - értsd: Mi az, amiért hajlandó vagy fizetni még, mert még nem gondolod pofátlanságnak, lehúzásnak, vagy hogy épp valaki truvájéletét fizeted? Mi az, ami már benne van ebben, és inkább nem fizetsz érte?


Válaszoljatok röviden, vagy bővebbben - mindegy. Kíváncsi vagyok, ki hogy van ezzel...


2022. aug. 21. 23:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Ami nálam semennyire sem fér bele, az az amikor valaki szó szerint semmit nem tesz a pénzért. Nem vagyok maradi, nem arról van szó hogy csak a kétkezi munka a munka, tök mindegy mit csinál valami (amíg legális persze), de csináljon valamit. Ennélfogva az influencereknek és társaiknak egy fillért sem adnék.

Illetve ami nálam már a pofátlanság kategória, az a focisták fizetése, milliárdokat keresni azért mert egy labdát rugdosnak, vicc.

2022. aug. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Magamnál csak a törvényes dolgok férnek bele, nem szeretem a fölös izgalmakat, szeretek nyugodtan aludni.


Másnál simán csak azt nézem, hogy amit elad vagy szolgáltat nekem belefér e a keretbe és számomra ár/érték arányban megfelel e, de a bűnözést sem pro, sem kontra nem támogatom.

Egyetlen pillanatig nem érdekel, hogy ő utána a pénzzel mit csinál.

Nem fogok egy drága dolgot finanszírozni, ha a partner gyerekkórháznak akar adakozni és nem fogok lemondani valami nekem megfelelőről, mert hogy hátha qrvákra költi a pénzt az illető. Mindkettő magánügye.


Már amennyiben jól értem a kérdést!

2022. aug. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Ne legyen törvénysértő és ne húzza le tudatosan az embereket.
2022. aug. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
18%
Pénzért cumika még oké. 21/l
2022. aug. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

A szakképzettséget igénylő munkák közül minden, illetve azok a munkák, amibe az illető tesz energiát és mások hasznára válik ezáltal..


Érdekes kérdés, hogy hova sorolom azt, aki mások hülyeségét használja ki... Hát, mindenképp a szánalmas kategória, de ami még nála is szánalmasabb, az az a réteg, aki fizet neki.

2022. aug. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%
Magammal szemben viszont szigorú vagyok. Minden munka egy kudarc a szememben, amit csak a pénzért végzek. 9 évig tanultam középiskola után, tiszta szánalmasnak érezném magam, ha az állásomban az egyetlen pozitívum az lenne, hogy jól fizet. Ha csak ez lett volna a cél, elmegyek érettségi után k.urvának.
2022. aug. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
27%
Dílerkedés még oké, ha az áru minőségi és megvan a pont.
2022. aug. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
26%

Egy online kaszinós cégnek dolgoztam web fejlesztőként 2 évig, az volt az első munkahelyem, örültem, hogy legalább dolgozom a szakmámban


De baromira kívülállónak éreztem magamat, annyira erősödött bennem ez az érzés, hogy mi a sz.rt csinálok az életemmel? Ez annyira értelmetlen és inkább káros, csak a pénzért ezt csinálni..


Na ez nekem már nem fér bele, amikor a másiknak a függőségéből csinálsz pénzt

2022. aug. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#5

Hát azon, hogy melyik szánalmasabb lehetne vitatkozni. Az ilyen kihasználások valahol mindig a másik sérülékenységére es kiszolgaltatott helyzetere építenek.

Ez valahol ugyanaz, mint az ilyen varázsgyógyászati cuccok, amiket súlyos betegeknek adnak el, mert ők kétségbe vannak esve és úgyis mindent meg fognak próbálni, mert az utolsó szalmaszálba is fognak kapaszkodni, akkor is ha amúgy valahol tudjak hogy hülyeség.

Na ilyenkor pl nálam már nem a szánalomról szól az egész, inkább az undorról a kihasználó féllel kapcsolatosan, aki erre épít. A kihasznaltat nem tudom szánalmasnak nézni, mert a kiszolgaltatott helyzetéről nem ő / nem feltétlenül ő tehet.


#8

Hat ja eleg nehéz barmilyne függőség ellen küzdeni (már csoportosan), ha valaki meg ebből él meg.

2022. aug. 22. 09:50
 10/19 anonim ***** válasza:
26%

Ezèrt le fognak pontizni enge:

Pl elszámoltam napi 260 km benzinpènzt a melóhelyen, ami nem jârt volna. (nem hivatalosan az adott városban laktam)

Bkk jegyet sose vettem ezzel sporolván.

Cèg ahol eddig dolgoztam, ha valamit ki lehetett használni egy kiskapuval, akkor kihasználtam.

Munkatársaimat soha semmi körülmènyek között nem károsítom mrg.

Kölcsön szoktam kèrni, a határidőt tartom, ha nem, akkor szemèlyesen mondom neki. Ha valaki ajàndèkoz, vagy rokon "kisegít" elfogadom.

2022. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!