Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet megállapítani,...

Hogy lehet megállapítani, hogy egy koldusnak tényleg szüksége van-e segítségre, vagy csak nem akar dolgozni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 31. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
sehogy
2023. aug. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Vannak megnyerő arcú kamugépek , beteges szerencsetlenek is , ezek lehetnek utcán ténfergők de koldusmaffia szolgái . Egyszer rég 2008 körül egy több fiatalokból álló csoportosulás egyik tagja 18 körüli kölök köszönt és kért 100 Ftot . Mondtam neki frankon közöld mire kell akkor adok , azt felelte a Borgödörbe akciós a kisfröccs 50/ adag és névnapja van berúgna . Kapott . A többi messziről kinevette ...
2023. aug. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Ez inkább elvi kérdés. Én úgy gondolom, hogy megvannak a szervezetek, ahova lehet fordulni, szóval én nem adok senkinek.
2023. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
93%
Lehet kövezni de én úgy vagyok vele, hogy akinek ép a keze-lába és nem teljesen analfabéta, az tud dolgozni. Ha anno nekem nem derogált tanulás mellett éjszakában melózni a retkes gyárakban, akkor azoknak a láthatóan életerős embereknek sem kellene, akik inkább a kannás bort vedelik a padon és maguk alá hugyoznak, mert az egyszerűbb, mint tenni valamit, hogy jobb legyen. Ja hogy a szállón meg a melóban nem szabad piálni? Hát ez van. A legnagyobb herótom a láthatóan maffia által futtatott fiatalabb nőktől van, akik mellé sokszor gyerekeket is adnak. Egy időben rendszeresen állt egy a Debrecen pláza előtt, kisgyerekek képeit mutogatta, majd amikor huszadszorra sem hagyott békén és megkérdeztem, hogy ovi amúgy kötelező, mi lenne ha elmennél dolgozni, köpködni kezdett. Nagyon kevés köztük az, aki akarna dolgozni, ez a baj.
2023. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Inkább a gyerekemnek veszek valamit mint egy évek óta koldulónak adjam. Nekem sem a bokorban terem, betanított munkára, szórólapozni pedig ő is el tudna menni ha akarna.
2023. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg koldulással sem keresnek sokkal kevesebbet, mint munkával és ezért nem rájuk kell fújni, mert erről nem ők tehetnek.
2023. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az eletkeptelen egyedek kihalnak.


Ha adsz penzt neki,akkor akadalyozod,h motivacioja legyen dolgozni.


Te nem a penzert dolgozol? Hs nem kene,eljarnal??


Ezek mind hobbibol meg uzletszeruen koldulnak.

Rengeteg mengely van es ingyen ksjaval latja el oket meg internetes gepekkel munkskereseshez.


Budan mert nincs koldus? Mert ott senki se olysn hulye,h adjon nekik…..

2023. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szervezetek, alapítványok, nappali melegedők, éjjeli menedékhelyek, fizetős szállók, népkonyhák, finanszírozott TB alapú ellátás, szociális munka.
2023. aug. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jön valaki kéregetni a parkolóban, hogy adjak egy kis pénzt, mert nem evett három napja, akkor a kocsi csomagtartójából előveszem a három kiflit, amit vacsorára vittem volna haza. Ha örül neki, akkor odaadom, ha csalódott tekintettel néz rám, akkor tudom, hogy pijára kellett volna a pénz. És a kiflit megtartom.
2023. aug. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sehogy, akinek meg kell segítség, azon nem a 200 ft-od fog segíteni, hanem pszichológus, meg valami komplex program kéne neki.


Egy urban legend szerint Barcelonában több 1000 eurót össze lehet koldulni havonta. Először én is elítéltem, aztán rájöttem, hogy végülis aki meg tudja csinálni, az egy elég bátor és talpraesett ember. (viszont tényleg sok a szerencsétlen sajnos)

2023. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!