Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Enneagram és MBTI teszt...

Enneagram és MBTI teszt eredményeinek jelentése?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik értenek is valamennyire a témához. Az MBTI teszten ENTP jött ki, az Enneagram teszten pedig 8 azon belül is 8w7. Az interneten viszont azt írják, hogy nem létezik olyan, hogy valaki egyszerre legyen ENTP és 8w7. Utána többször is kitöltöttem mindkét tesztet, de ugyanaz a két eredmény jött ki. Tényleg nem lehetséges ez a kombináció?

2023. aug. 31. 23:18
 1/7 Mojjo ***** válasza:
88%
Nálad valami nagyon alternatív internet lehet bekötve, mert azon az interneten, ami nálam van, egy egyszerű kereséssel nagyjából ötvenkét oldalt találtam, ami nem csak azt írja le, hogy az ENTP 8w7 lehetséges, hanem azt is, hogy egy ilyen emberre mik jellemzők...
2023. szept. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
86%
Mondjuk az furcsa, hogy egy ENTP vagy egy enneagram 8 ilyen szinten ne nézzen utána annak, amiről beszél.
2023. szept. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves Mojjo!

Természetesen utánanéztem, de az internet egyik fele azt mondja, hogy minden kombináció lehetséges, a másik fele pedig azt mondja, hogy ez a kombináció nem lehetséges. Én csak kíváncsi vagyok, hogy melyik az igazság, ezért is vártam választ olyantól, akinek érdekeltsége van a témában :)

2023. szept. 1. 06:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne a tesztekre hagyatkoz.

Az emberek felének se a valodi tipusa jön ki mert rossz az önismerete, plusz a tesztek is bénán vannak megcsinálva.


Olvas utána kognitiv funkcioknak es a modelnek.

2023. szept. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Nekem is olyan eredményeim vannak, amelyek sokak szerint nem lehetségesek, legalábbis jópár oldal szerint. Nekem INTP-A a személyiségtípusom, és 5w8 az ennegrammom, az 5-ös ennegram a leggyakoribb az INTP-knél, viszont szinte mindenhol azt olvastam, hogy 5w8 ennegram típus nem létezik.

Én is többször kitöltöttem mindkét tesztet, de ugyan azok az eredményeim. Ettől függetlenűl, engem pont nem érdekel ki szerint mi lehetséges és mi nem, ha én úgy érzem, hogy valamely személyiség vagy ennegraptípussal azonosulni tudok valamennyire, akkor ki mondja meg nekem, hogy mi lehetek és mi nem? Plusz, egyetértek a négyes válaszolóval, a tesztek lehetnek hibásak. És ne felejtsd el, hogy te nem a személyiség vagy ennegram típusod vagy, ezek csak eszközök, amik segíthetnek jobban megismerni magad, de nem határoznak meg.

2023. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, nem kell elhinni ezt az “ilyen meg olyan kombináció nem létezik” dumát. Én szintén 8w7 vagyok, hozzá pedig INTJ. Én is megkaptam már, hogy ilyen nincs. De igen, van, csak talán nem olyan gyakori. Minden MBTI-Eneagram párosítás létezhet, csak egyesek nyílván sokkal ritkábbak lesznek.


VISZONT


#5 Az MBTI-től függetlenül 5w8 Eneagram tényleg nem létezik. Olvass utána, mivel az Eneagram lényege az, hogy a kilenc típus valamelyike illik rád elsősorban, a 2., w utáni szám pedig csak az első számnál eggyel kisebb vagy eggyel nagyobb lehet (itt nyílván kivétel az 1 és a 9, mert ott “összeér” a kör, így azok lehetnek párban egymással), így jön ki a 18 Eneagram típus. Tényleg olvass utána, mert ha új típusokat találunk ki, értelmét veszti az egész tipizálás. Esetleg megkérdezhetem, milyen oldalon jött ki ez az eredmény? Csak kíváncsiságból.


(Bónusz megjegyzés: Én is töltöttem ki olyan tesztet — a nevére nem emlékszem — , ami két eredményt adott — szintén 5 és 8, mint neked, csak fordított sorrendben — , a “legvalószínűbb” és a “2. legvalószínűbb” eredményt. De ez nem azt jelenti, hogy az Eneagramom 8w5 lenne, hanem hogy a legvalószínűbb, hogy a típusom 8w7 vagy 8w9 — mivel a teszt wingeket nem számított — a második legvalószínűbb pedig az, hogy 5w6 vagy 5w4. Nem lehet, hogy ezt értetted félre?)

2023. szept. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Itt az E-extrovertált, másokkal töltődik fel, N-intuitív, olvas a sorok között, a nagy képet nézni, T-logikai, az eszére hagyatkozik és P-spontán, inkább improvizál, belül tart rendet magában, nem kívül. Én az internet azon felével értek egyet, hogy az MBTI bármelyik Enneagram típussal kombinálható. Én pl. ESFJ 9w1 vagyok, ami nem túl jellemző, mert a 9-es Enneagram az introvertáltakra jellemző, azonban én ambivertált vagyok (E és I közt), de mégis az E dominál. Sajnos a 8w7-hez nem értek, mert az az Enneagram nem jellemző rám, de remélem így is segítettem.
ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!