Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sikerült valakinek igazán...

Sikerült valakinek igazán feldolgozni a traumáját?

Figyelt kérdés

Erősen szorongok mert az elmúlt rövid időszakban elvesztettem az anyukámat nem maradt senkim és még ráadásul a házamat is elvesztettem.

Itt vagyok albérletben egyedül egy átlagosan jövedelmező állással.

Voltam 20 alkalmat is egy szakembernél de kicsit sem jobb a helyzet.



2023. szept. 4. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Nyugalom!

Nem véletlenül szoktak gyászévet mondani ilyenkor. Idő kell, amíg el tudod rendezni magadban a dolgokat... ráadásul most a házadat is gyászolod, azt is el kell rendezned.

Arra összpontosíts, ami pozitív, például az állásodra. És, ha jársz szakemberhez, beszélj meg vele mindent (pl. a házat is).

2023. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Nekem az a traumám amit itt néha a pisi fétisesek művelnek, azt egy hamar nem dolgozom fel...
2023. szept. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mit értünk "igazán" alatt...


De 20 alkalom az (még csak) olyan fél év...


Próbáld ne elhagyni magad és ismerősökre-rokonokra támaszkodni, többet velük lenni! Mégha nem is egyszerű. Meg próbáld lefoglalni magad munkával, meg amivel tudod, lehetőleg társasággal. Mégha nem is egyszerű.

2023. szept. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a beszélgetés segit egy kicsit, akkor írj nyugodtan
2023. szept. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
4, beszélni nem írásban szoktak hanem hanggal
2023. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Köszönjük ötös, így már érthető.
2023. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
de jó, ötöst kaptam!!!!!!!!!!!!!!!! 6, köszi az ötöst
2023. szept. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
6, elmeséltem a szüleimnek, hogy ötöst kaptam és megdícsértek!!!!!!!!!!!!
2023. szept. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a 3-as, "tegnap 16:00"-os


Sokféle rossz, kevésbé rossz, jó, vagy kevésbé jó megoldások vannak traumák feldolgozásaira, amik közül több minden helyzet és emberfüggő is, hogy ki mit hogy... meg hogy mennyire ideiglenesen, vagy mennyire hosszabb távon működik.


Sajnálatos módon ilyen-olyanban is volt részem is.


Vannak, amiket sosem lehet teljesen kiheverni, mégha feldolgozni igen úgy, hogy egy elfogadott helyzet legyen, ami nem triggerelődik úgy és stb


nem egyszerűek ezek a dolgok


viszont ha szakemberhez jársz, az segíthet, bár elég sokféle megközelítés van azoknál is


egyébként nem vagyok abban biztos, hogy volna bármilyen kérdés is, amire jó eséllyel kaphat az ember megfelelő választ a gyakorikérdéseken, miközben az biztos, hogy kap másmilyet is főleg

2023. szept. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!