Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak már az 5 órás...

Miért vannak már az 5 órás reggeli vonaton is ennyi lejmoló keselyű?

Figyelt kérdés

Zaklatni a munkába,iskolába igyekvőket. Pénzt,cigi, a gyerekektől még a fornettit is el akarnák kérni. A gyengébbek mellé még le is ülnek, majd kóstolgatják, hogy " azért nem adsz semmit,mert utálod a cigányokat,mi?"


Jegy egyiknél sincs, kalaúz sehol


2023. szept. 7. 07:43
1 2
 11/19 Metionin ***** válasza:
68%
11. Nem én különböztetem meg. Én büntetném ugyanúgy, hiszen bűncselekményt követ el. Nem azért büntetném, mert cigányok, hanem mert azt csinálják, amit. Itt az a baj, hogy a kalauz meg ellenőr is hamarabb áll bele piszlicsáré dolgokért egy kisiskolásba minthogy lerakná a járműről a 16 évesen ötödikes kancigányt aki rendszeresen jegy nélkül utazik és nem mellesleg megfélemlíti a többi utast. Ha magyar vagy akármilyen más nemzetiségű követné ezt el, ugyanúgy büntetendő lenne csak a valóság az, hogy az elkövetők 99%-a cigány, a kalauz meg a sofőr meg érthető okokból félti az életét. A rasszizmus pedig jelen van akár tetszik a píszí világban akár nem, arról nem beszélve, hogy van pozitív megkülönböztetés is. Én lennék a legboldogabb, ha nem úgy kellett volna felnőni, hogy ha a cigánygyerekek kint vannak az utcán, akkor kerülni kell mert neked mennek és elveszik a cuccaidat. Az előítélet óhatatlanul kialakul, ha az ember eleget tapasztal, ez nem jelenti azt, hogy ne örülnénk ha nem kellene effajta előítéletnek kialakulnia.
2023. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Shaddark ***** válasza:

#11

"Nem én különböztetem meg."

Nem is neked írtam konkrétan, hanem úgy általában a tendenciára ami szerintem helytelen.

Igen, a "legkisebb ellenállás törvénye" mindig, mindenkor mindenhol működik. Egy gyerekre nem kunszt beszólni, ha jól öltözött, illedelmes akkor pici esély van rá hogy baj legyen belőle. Nem véletlen a legkisebbeket, legvékonyabbakat szúrják ki a helyi vagány legények is mindig.

A rendőrökkel sincs ez másképpen, a majdnem semmiért egy átlagos embert halálra vegzálnak, a rájuk dzsungel kést fogó hadonászó emberkére meg emlékezni sem szeretnek, örülnek hogy hazamehetnek és nem kell eljárni.

A vonatok biztonsága régóta komoly probléma, egy időben voltak ilyen erős emberek felvéve. Gyanítom, kevesebb lett a vezetők jutaléka miattuk, ezért megszüntették őket, pedig működött a rendszer. Mondjuk akik döntést hoznak, soha nem mentek még vonattal sehová, a lambó elviszi őket mindenhová.

Ez egy olyan probléma amit meg lehetne oldani, de a vezetők nem fogják, mert a saját pénzük fontosabb mint mások biztonsága. Megoldás lehetne ha lenne alternatíva és senki nem járna vonattal, akkor rákényszerülnének. De monopol helyzetben vannak, ahol jár vonat ott nem jár busz ugyanakkor. Nehogy választani lehessen.

2023. szept. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Metionin ***** válasza:
12. A problémás vonalakon elvileg vannak még vonatőrök, legalábbis nyáron láttam. Az a baj, hogy nem tudnak mindig jelen lenni, mert egy 5 kocsis vonaton vannak max ketten és nyilván addig nem történik semmi, amíg ott vannak. Amint átmennek másik kocsiba, ugyanúgy megy a hangoskodás, szóban zaklatás, rosszabb esetben átülnek melléd és kérdezgetnek, majd rátérnek a kéregetésre, fenyegetőzésre. Sokan nem mernek szólni, mert amíg nincs a vasúti alkalmazott által is tanúsítható rendbontás, nem rakhatják le őket és akkor meg ott maradsz velük ugyanúgy a vonaton, csak ugye akkor már fel is cseszted őket. És a legszarabb, hogy van jegyük is, mert gyakorlottan hoznak magukkal 3-4 gyereket és akkor máris nagycsaládos párszáz forintos jeggyel utaznak. Legutóbb is 2 fickó végigordibálta a több mint másfél órás utat, bömböltették a zenét, perverz megjegyzéseket tettek az utasokra, random odaültek egyes utasok mellé és élvezték, ahogy az feszeng, fél. A kalauz és az őr minden elhaladáskor szólt nekik, hogy fejezzék be, amire játszották ezt a bárgyú udvariasságot hogy igenis drágauram és akkor pár percig csend volt, majd folytatták. Jegyük volt, lerakni így nem lehetett őket, mert kárt nem okoztak a vonatban. Őszintén hálás vagyok, hogy már csak nagyon ritkán kell azon a vonalon utaznom. Pár nagyon píszí integráláspárti nagykutyát úgy beültetnék egy ilyen vonatra néhányszor, meglátnám mennyire lennének píszík az út végére.
2023. szept. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Shaddark ***** válasza:

Ezek szerint megvannak még, ez jó hír. Mondjuk én is régen utaztam utoljára vonattal, akkoriban még voltak és láttam is dolgozni őket borsodban. Simán leszállították a problémás utasokat. Azt hittem megszűnt ez, ezért vannak ilyen történések.

De akkor viszont a logisztikával kellene kezdenie valamit a mávnak, ebben a környezetben nem szabadna külön kocsis szerelvényeket használni. A régi, átjárható fülke típust kellene beszerezni. Nem is lenne szabad használniuk ezeket ahol a fülkék külön vannak.

2023. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mert sokuk törvényen kívülinek gondolja magát.
2023. szept. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Szavazz a Mi Hazánkra.
2023. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Shaddark ***** válasza:
Szőke kék szemű vagyok, engem is fejen lőnek ha elfogynak a kivégzendő cigók :)
2023. szept. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem fognak agyonlőni. Mondjuk attól függ. Vannak azok az olaszos szőkék.

Bár azokból mostanában egyet sem látok.


Komolyra fordítva. Nem fognak agyonlőni, mert a németek között is sok a barna hajú.


Elmondom neked, hogy az akar fejbelőni, aki a fehéreket szidja.

2023. szept. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Shaddark ***** válasza:
Mondjuk olasz gén pont nincs bennem, kelet európa a nagyja, kis közép európa, baltikum, skandináv is 20 % körül, meg 0,9% eszkimó ami nem európai gén :)
2023. szept. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!