Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálhatom ezeket...

Miért csinálhatom ezeket pontosan? Bár sejtem mitől lehet, vagy mi volt rá hatással.

Figyelt kérdés
Szóval van egy nagyon fura vagyis igazából több fura szokásom. De mind 1 dologhoz kapcsolódik, a síráshoz. A "fő" furcsaság hogy a kedvenc sorozataimból vagy a kedvenc színészeimmel visszanézek olyan jeleneteket, amiben sírnak. Rendesen tudom fejből hogy melyikek azok a részek. És van hogy csak ezeket ülök le megnézni. Most ez elég betegen hangzik, tudom, de úgy gondolom egy gyerekkori trauma miatt alakulhatott ez a hülyeség ki, mert nem azért nézem meg mert örömet okoz hogy sírni látom őket. Több sírás körüli hülye szokásom is van, gyerekkorom óta "szabályom" hogy mások előtt nem sírok. Nagyon ritkán persze megtörtént, de a végletekig képes vagyok elmenni ezért hogy ne sírjak. Majdnem hogy profi szintem művelem a sírás visszatartását, de még a hangomat is tudom úgy alakítani hogy mikor érezném hogy megbicsaklana a hangom akkor az ne legyen észrevehető. Egyszer szeretett nagymamám temetésén szó szerint erős fizikai fájdalmat okoztam magamnak ezzel a visszatartással, annyira nyomott a mellkasom. Azt végül nem is bírtam ki sírás nélkül és szégyenlettem magam miatta. Szóval a trauma ami szerintem ezeket indíthatta, hogy 8 éves koromban a másik mamám (szintén nagyon szeretem) sírógörcsöt kapott nálunk, és órákig hangosan sírt. Szörnyű volt az egész. Mert estétől éjjelig ment ez. És mikor elkezdődött, pont csak ketten voltunk a szobában, és nagyon megijedtem, emlékszem egész éjjel amíg a hangos tényleg iszonyat hangos sírás abba nem maradt, nem tudtam elaludni és végig féltem. Végül a kihívott mentők elég sokára kiértek, de csak ügyeletes kocsit küldtek, mamám kapott egy nyugtató injekciót és vége lett. Ez soha többé nem ismétlődött meg, de utána néhány hónapra meghalt a nagypapám, ennek a mamának a férje, és emlékszem mikor láttam sírni (ekkor már normálisan) én mindig nagyon féltem mert megijedtem hogy újra megismétlődik az a borzasztó eset ami nálunk is megtörtént. A tippem az lenne hogy ez a fura sírásjelenet visszanézős dolog valahogyan ebből fakad.

2023. szept. 8. 00:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tényleg lehet a traumák miatt, de nem feltétlenül probléma, amit csinálsz.

Nekem is kicsit fura a sírás és sokszor van negatív vagy melankolikus hangulatom. Ilyenkor szoktam összeállításokat, zenés videókat nézni bizonyos sorozatokból és filmekből. Szerintem részben azért csináljuk, mert átérezzük a helyzetet és valamilyen szinten megadja azt, hogy ez máshol is van. Mármint, egy barátnak elmondva nem működne ez ennyire, mert nem érezné magát a helyzetünkbe. Így meg azt érezhetjük, hogy az érzésünk létezik rajtunk kívül is és nem vagyunk vele egyedül.

Próbáld meg nem annyira negatívan megélni ezeket a dolgokat. Egyszerűen ilyen vagy és ez ad valami pluszt vagy megnyugvást.

2023. szept. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!