Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolástól fáj a vállam....

Guggolástól fáj a vállam. Pontosabban, a vállízületből indul a fájdalom, és valahol az alkar felénél ér végez, kb. egy csíkban. Mi lehet ez, és mit csinálhatok vele?

Figyelt kérdés

Mivel magas vagyok, számomra kényelmesebb alacsonyan tartani a rudat. Korábban is fájt tőle a vállam, ezért olyan szélesen tartom kézzel, amennyire csak tudom. Alacsony ismétlés-nagy súllyal végzem, az utolsó ismétléseknél van, hogy elkezd remegni a kezem felfelé jövet, amit nem igazán értek...


Más toló-húzó gyakorlatoknál a negatív szakaszkor szokott fájni, illetve észrevettem, hogy a felső csigás archoz húzás (hátsó-váll gyakorlat) szinte teljesen elmúlasztja a fájdalmat.


Most, edzés után 6-7 órával már szinte semmi fájdalmat nem érzek, edzés közben viszont iszonyat intenzív volt. Mi lehet ez?



2015. jún. 26. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyírja a váll ízületed, én is nagy súllyal guggolok és ugyan ez a problémám. Próbálj ki külön féle fogásokat, nekem high barnál nem fáj. Vagy guggolj gurtnival!
2015. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megfelelő mobilitásod megvan? Bemelegitesz előtte?
2015. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bemelegítéstől függetlenül befeszül a vállízület, ha hosszú az ember karja.
2015. jún. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mivel hosszú a törzsem (magas vagyok), a high bar squat az alsó hátam nyírja. Viszont úgy tényleg nem fáj a vállam... :)
2015. jún. 26. 21:27
 5/7 A kérdező kommentje:

A mobilitásom nincs meg pl. bokában, de azt még tudom ellensúlyozni magasítással. A vállmobilitás növelésén én is gondolkoztam, illetve az elsők között volt, ami eszembe jutott...


Csak hát van a fäsznak kedve még egy teljes test edzés után seprűnyéllel madárkodni, úgyhogy ez elmaradt eddig, de valószínűleg ki fogom próbálni... a high bar squat sem teljesen jó megoldás, viszont ha a mobilitás növelése sem fog segíteni, akkor muszáj lesz.

2015. jún. 26. 21:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát senkinek sincs kedve, nyújtani meg mobilitást növelni,de sajnos muszáj.
2015. jún. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor talán edzd meg az alsó hátad és válts high bar-ra. Talán elég egy alsó hát bemelegítés is.

Én speciel nem is fogom a rudat csak a csuklómmal tartom egyensúlyban a csukján, így esélyem sincs a kézremegésre meg váll fájdalomra.

2015. júl. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!