Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek alázatos?

Hogyan legyek alázatos?

Figyelt kérdés

A munkahelyen nem tudom elviselni,amikor kérnek tőlem vmit, mert vagy alapból megycsináltam volna, vagy pedig nem tudok egész műszak alatt 100 felé szakadni egyszerre.


De azt sem tudom elviselni,ha felesleges szabályokat kell betartani. Olyanokat amiknek kb semmi következménye,ha nem tartom be őket.


Egyébként vendéglátásban dolgozom.


Vannak olyan emberek (ezek a feleteseim is) akik mindig ugranak a feleteseiknek, de cserébe ők hozzák a szabályokat dolgozok körében.



Lehet gyerekes hisztinek hangzik,de meg akarom érteni, h ki hogyan tűri el a csicskásztatás, visszapofázás nélkül.


2023. szept. 8. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Fogd fel, hogy egy csicska vagy, aki másokat szolgál ki. Azon belül is valahol a hierarchia alján. Mire fel ez a nagy önérzet?
2023. szept. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor mindenki csicska csak az analfabéták nem,akiktől nem lehet kérni semmit, mert nem tudják megcsinálni. (Nem azért mert betegek. Csak buták)
2023. szept. 8. 22:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem mindenki csicska. Legtöbben valami hasznosabb, értékteremtőbb munkát végeznek, te csak másokat szolgálsz ki.
2023. szept. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen. Azokat akik abban az étteremben akarnak enni,ahol dolgozom. Szivesen.
2023. szept. 8. 22:51
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
egy szolga pedig legyen alázatos
2023. szept. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem szolga, hanem szolgálás. Ez a valódi alázat.
2023. szept. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem gondolkozz el rajta, hogy ez a munka nem neked való.
2023. szept. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedig a vendéglátásban tényleg alázatosnak kell lenni. Ez nem azt jelenti, hogy a földön kell csúszni-mászni, hanem azt, hogy elfogadod, hogy a te munkád mások igényeinek a kiszolgálása. Nem mindenki alkalmas rá. Ha te sem, keress más munkát.
2023. szept. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Konyhan ilyen a hierarchia. Ki kell harcolni az elismerest, hosszu porazt, bizalmat. Sajna a legtobb helyen ez eselytelen a sok kiegett arctol.. segit ha van egy olyan kiallasod, habitusod ami miatt nem szivesen allnak beled es ok nelkul nem genyoznak 😀 Vendeglatasba am mar ne is igazan helyet keress.. hanem csapatot. Legalabbis en ugy vagyok vele hogy az mar mind1 hogy 550 vagy 600 a fizu.. csak erezzem jol magam.
2023. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!