Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy értessek meg valakivel...

Hogy értessek meg valakivel valamit, úgy hogy ne bántsam meg? Viszont már tele a hócipőm.

Figyelt kérdés

Nem voltam nyaralni, így hosszabb szabin sem. Nem volt pénzem nyaralásra ez az igazság sajnos.

Párom kamionozik. A főnököm apja heti 2x minimum be szokott jönni az irodába a leveleiért. Minden egyes találkozó alkalmával elmondja, hogy menjek a párommal és járjam be Európát. Minden egyes alkalommal elmondom neki, hogy nem szeretnék menni. Múltkor annyit mondott, hogy akkor az más. Azt hittem felfogta, de azóta múlt héten is elmondta ugyanezt a szöveget, illetve ma is.

Már baromi fárasztó. Hogy válaszoljak neki úgy, hogy ne bántsam meg?


2023. szept. 18. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne reagálj rá.


Egyébként furcsa helyzet: van egy ember, aki az érzéketlenségével rendszeresen megbánt, és Te arra kérsz tanácsot, hogan ne bántsd meg őt.

2023. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát.. van benne valami. :)

Ő 70 éves. Nem akarok bunkó lenni vele, de nem tudom mi nem érthető azon, hogy nem akarok valamit.

Egyébként jó eszű, értelmes üzletemberről van szó. Elhiszem, hogy nem rosszból mondja, de sok.

2023. szept. 18. 13:03
 3/9 anonim válasza:
Mondj valami kifogás szerűséget, hátha akkor le tesz róla (nem kell tudnia, hogy igaz vagy sem), olyanra gondolok, hogy Pl.: szüleimmel szeretnék találkozni, nem szeretném őket itt hagyni hosszú időre. Vagy hivatkozt kutyára, ha van állatod, hogy nem tudod magaddal vinni. Avagy sok munkára.
2023. szept. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Tényleg csak meg kell próbálni figyelmen hagyni, ami sokszor nehéz. Valószínűleg csak amit ő maga szeretett volna fiatal korában, rajtad próbálja ,, bepótolni", hogy te ne halaszdd el, amit ő elhalasztott és bántja
2023. szept. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ő 70 éves. Nem akarok bunkó lenni vele"

. Ezt nem egészen értem. Ha nem lenne 70 éves, akkor könnyen vagy bunkó az emberekkel?

Meg miért csak a bunkóságban látod a megoldást?


Ahogy írtam, nem kell rá reagálni. Ha forszírozza, akkor emlékezteted, hogy erről már beszéltetek-

És az is bőven belefér, ha megjegyzed, a magánéleted nem tartozik rá.

2023. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3: Már a sok munkát is mondtam neki. Hiába. Meg unom ezt a magyarázkodást. Múltkor azért mondtam neki, hogy NEM AKAROM. Erre válaszolta, hogy ja az más. Láttam kicsit meg is bántódott.


#4: Figyelmen kívül hagyni is nehéz, mert egyedül vagyok az irodában. Csak muszáj válaszolni, ha kérdez. :( Egyébként jó élete volt, ő a mai napig utazgat mindenfele. Van külföldön háza is.

Nekem nincs ilyenekre pénzem, de elvagyok így. Nem kell 20x elmondani.


#5: Nem, nem vagyok sosem senkivel bunkó. Nem szólok vissza senkinek, csendes vagyok. Nem a bunkóságban látom a megoldást, mert sosem viselkedek úgy.

Legközelebb ezt fogom neki mondani, hogy a magánéletem az én dolgom. Jó ötlet. Erre csak nem mond semmit már. Nem is értem minek kell megindokolnom hetente, ha valamit nem akarok.

2023. szept. 18. 13:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Kamionban aludni nem akkora buli.
2023. szept. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még jó, hogy pasi az illető. Nőnek semmit sem lehet úgy elmondani, hogy ne sétődjön meg. Neveletlenség, és hiszti, de ez van.


A te eseted nem annyira rossz.

2023. szept. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#1 Te f@sz! Normálisan megkérdezi a kollégája. Ez hol érzéketlenség?

Ha neked ez a lelkivilág megbántása, nem tudsz semmit az életről. Életképtelen hisztis k*va.

2023. szept. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!