Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miből fakad az...

Szerintetek miből fakad az áldozathibáztatás?

Figyelt kérdés

Minden olyan kérdésnél, amely azzal foglalkozik, hogy primitív emberek nőknek fütyülnek, alpári, trágár módon ordibálnak, felmerülnek a következő gondolatok:

-Miért? Már az is baj, ha megdícsérnek?

-Biztos kint volt mindened.

-Hülye vagy, hogy foglalkozol ezzel, ilyenek a férfiak.

-Biztos kirívóan viselkedtél.


Akiknek komolyan ezek fordulnak meg az ilyen szituációk elemzésekor a fejükben, mégis hogyan jutnak erre a következtetésre? Azok válaszát is várom, akik szerint semmi gond nincs azzal, hogy a robogóról ordibál valaki, hogy "úgy meg****lak mint még senki" és társai.


2023. szept. 21. 19:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
20%
Amúgy itt mi a sérelem, amit elszenvednek.
2023. szept. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
94%

A pszichológusok ezt úgy hívják, hogy az igazságos világba vetett hit. Teljesen normális, emberi reakció. Nem szívesen nézünk szembe azzal, hogy velünk is bármikor bármi szörnyűség megtörténhet, ezért elhitetjük magunkkal, hogy az áldozat hibája, ami történt. És ha én nem viselkedek úgy, ahogy ő tette, akkor velem soha nem fog megtörténni ugyanez.

Ilyen pl. amikor egy gyerek kitépi magát az anyja kezéből, kiszalad az úttestre, és elüti az autó, és csomó ember reakciója az, hogy "Ilyen velem nem történhet meg, mert én elég erősen fogom a gyerek kezét." Önvédemi reakció.

2023. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
91%
Inkabb mi nem? Na most én 16 vagyok. 14 éves koromba, fel merészeltem venni egy kék pólót, egy szimpla fekete bő térdnadrággal. Arról viszont nem tehetek h van mellem, és ameddig sejtik hogx pin@ van a lábam kozott, így rácsapott a seggemre egy munkás csávó, a másikok meg füttyögtek meg beszólogattak hogy jaj de csinos vagy cicababám. Na most ez egy lánynak vagy nőnek se esik jól valamilyen random útszéli undorító tahó pocstol aki egy beteg kanos állat, és azt hiszi ettol lesznek nedvesek a nők. Ahogyan az sem, a a 4-6 VIllamoson valaki a füledbe suttogja hogy kinyalnálak. Az ember ott áll magatehetetlenül,undorítóan megalázva, mrrt az oké ha a párod mondja hogy csinos vagy, vagy bozzád kozel allo személy, munkatárs, barát rokon. De egy random palitól kèretlenül egyrészt baromi gáz, másrészt a nőnek is megalázó undoríto érzés. Ami rossz nyomot hagy az emberben. És nem kellemes hanem szar élmény.
2023. szept. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
91%
3as vagyok. Illetve a kéretlen szexista, undoritó és perverz megjegyzésnek mégis kiafranc orulne? Ezt csak egy hímringyó pocsfej gondolja így
2023. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
35%

Minden helyzetnek 2 oldala van és a kérdésben szereplő viselkedés valóban nem túl emberbaráti és elég proli szokás, viszont sok esetben provokatív a másik oldal is.


Persze eljutottunk oda, hogy mindenki úgy öltözködik ahogy akar, mindenki azt tesz ki amit akar, úgy rázza a valagát ahogy akarja, de én ettől függetlenül azt gondolom, hogy minden alkalomhoz és helyhez meg van a megfelelő illem az öltözködéshez. De talán az illem nem is jó szó.


Szóval azért ha valaki utcán végigsétál egy legginsbe úgy hogy konkrétan átüt a tevepata, amivel ő teljesen tisztában van, mert mindenki belenéz a tükörbe mielőtt elindul otthonról, és ő ezek miatt beszólásokat kap, arra csak az a szólás jut eszembe, hogy edd meg amit főztél.


Ez nem áldozathibáztatás és nem lesz normális viselkedés az hogy beszólunk a másiknak, de ha valaki ezt emeli ki magából, az ne lepődjön meg ha erre reakciókat kap.


Most már nem, de régen elég sokat jártam szórakozóhelyekre és valljuk be, a nőknek k.rva nagy pofájuk van, pontosan azért, mert azt gondolják hogy őket nem fogja senki bántani mert mégiscsak nők. És bár lehet, hogy 100-ból 99 ember nem fog vele foglalkozni és eltűri az ocsmány stílusát, de a 100. meg éppen olyan, hogy szétcsapja a fejét.


Ez aztán nyilván úgy jönne le a hírekben például, hogy megvertek egy ártatlan nőt, szemét férfiak, könnyű a gyengébbel stb., de hogy ezt mivel provokálta ki a nő, arról sosem beszél senki.


Ez sem áldozathibáztatás, de pontosan ezért írtam, hogy minden helyzetnek 2 oldala van. Ugyanúgy elítélendő ha egy férfi megüt egy nőt, viszont a nők sok esetben visszaélnek azzal, hogy ők a nők, a szegények, a védtelenek, a gyengék, és ők soha nem csinálnak semmit, de mégis mindig velük történnek dolgok.


A metoo mozgalom is erről szól. Biztosan vannak valós dolgok és esetek, de sokan ezzel is visszaélnek és hamisan vádolnak embereket pénz reményében és természetesen biztos igaza van, mert ő nő.


A vicces az, hogy nem tudom mikor indult ez a metoo mozgalom, mondok egy számot, 2017-ben, de még 2023-ban is jönnek újabb megszólalók hogy őket 1993-ban a Kiss Pista fogdosta meg szexuálisan zaklatta.


Hogy mi történt az elmúlt 30 évben, azt nem tudni, ahogy azt sem hogy miért nem 2017-ben állt elő ezzel ha már beindult akkor a metoo.


2024-ben is lesz majd olyan aki felszólal, hogy őt bezzeg valamelyik celeb fogdosta még a 80-as években.

2023. szept. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
85%
Onnan fakad, hogy sok férfiállat képtelen kinőni az őskorból és eldobni a fabunkóját.
2023. szept. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
0%
És mitől vagy ebben a történetben áldozat? 😐
2023. szept. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
8%
#5 Amikor már leáldozóban lévő csillag, akkor rárepülnek, kitalálnak egy ilyen dolgot, de az is lehet hogy megtörtént és nyilvánosan szétalázzák, anyagilag kifacsarják. Aki meg indítja a hadjáratot (többnyire nő), vagy túl élénk a fantáziája, vagy előhozakodik egy olyan szexuális dologgal, amiért AKKOR kellett volna ugrania, mégse tette. Tehát ez kb. olyan hogy "megerőszakolt", de azért megerőszakolhatna még egyszer. Vagy azért, mert szereposztó díványra került, vagy mert szimplán egy krva volt. A lényeg az, hogy minden esetben gyomra volt hozzá, akkor meg ne pattogjon. Ha meg tényleg komoly sérelem érte, akkor ignorálni kellett volna a szerepet vagy bármit és azon nyomban eljárást kezdeményezni, ha tényleg ekkora erőszak és sérelem esett rajta. A legtöbbjük egy számító***, hatalmas színjáték amit csinálnak, amit a médiában kiforgatnak, a többség meg harap rá. Ez is az agymosás része, mert divat lett ezzel puffogni. Nem is sportszerű, ha valaki ellen összefognak vélt vagy valós sérelmek miatt, amit egyedül is réges-régen le kellett volna játszani.
2023. szept. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
16%

"Ez nem áldozathibáztatás és nem lesz normális viselkedés az hogy beszólunk a másiknak, de ha valaki ezt emeli ki magából, az ne lepődjön meg ha erre reakciókat kap."


Erre van egy szép mondás: "Aki qrvának áll, ne csodálkozzon ha meg@sszák!"


"Most már nem, de régen elég sokat jártam szórakozóhelyekre és valljuk be, a nőknek k.rva nagy pofájuk van, pontosan azért, mert azt gondolják hogy őket nem fogja senki bántani mert mégiscsak nők. És bár lehet, hogy 100-ból 99 ember nem fog vele foglalkozni és eltűri az ocsmány stílusát, de a 100. meg éppen olyan, hogy szétcsapja a fejét. Ez aztán nyilván úgy jönne le a hírekben például, hogy megvertek egy ártatlan nőt, szemét férfiak, könnyű a gyengébbel stb., de hogy ezt mivel provokálta ki a nő, arról sosem beszél senki. Ez sem áldozathibáztatás, de pontosan ezért írtam, hogy minden helyzetnek 2 oldala van. Ugyanúgy elítélendő ha egy férfi megüt egy nőt, viszont a nők sok esetben visszaélnek azzal, hogy ők a nők, a szegények, a védtelenek, a gyengék, és ők soha nem csinálnak semmit, de mégis mindig velük történnek dolgok."


"A metoo mozgalom is erről szól. Biztosan vannak valós dolgok és esetek, de sokan ezzel is visszaélnek és hamisan vádolnak embereket pénz reményében és természetesen biztos igaza van, mert ő nő. A vicces az, hogy nem tudom mikor indult ez a metoo mozgalom, mondok egy számot, 2017-ben, de még 2023-ban is jönnek újabb megszólalók hogy őket 1993-ban a Kiss Pista fogdosta meg szexuálisan zaklatta."


Ezekkel is nagyon együtt tudok érteni!

2023. szept. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
11%

Ez az "áldozathibáztatás" amolyan divat-szitokszó lett, egy aduász amit ha használnak, nem lehet ellentmondani és mindenki szégyellje magát.


Az a baj, hogy igenis van amikor az áldozat (is) hibás, és ez nem mentség a bűnre vagy ilyesmi, hanem el kéne ismerni azt is hogy az áldozat nagyon is tehetett volna azért hogy ne legyen belőle áldozat. Nem felmentjük a bűnöst, hanem rávilágítunk az áldozat felelősségére IS.


Aki oroszlánt simogat, ne csodálkozzon ha megharapják.

2023. szept. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!