Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van az a mondás, hogy "az...

Van az a mondás, hogy "az idő, pénz". Lehet egy boldog mai emberi élet alapja ez a fajta hozzáállás az idő kérdésköréhez, vagy esetleg csak pontosan ez lehet az egyetlen és helyes viszonyulása az embernek az idő fogalmához, ha boldogan szeretne élni?

Figyelt kérdés
Akik ezt élik a mindennapjaikban és halálosan komolyan is gondolják, tehát beintegrálták a személyiségükbe, a mindennapi életükbe, mit tapasztaltok, ők ezáltal sikeresebbek, gazdagabbak és egyben ténylegesen boldogabbak is mint azok akik egészen másként viszonyulnak az időhöz és ezáltal a pénzhez is?

2023. szept. 27. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom, hogy sokan ezt a mondást félreértelmezik és úgy hasnzálják, hogy nem fogják az idejüket pazarolni olyan dolgokra, amik csak viszik a pénzt vagy simán nem hozzák.

Az ilyen emberek elég valószínű, hogy nem lesznek boldogok és a szociális kapcsolataik is könnyen leépülhetnek.


Miközben van egy másfajta értelmezési mód is.

Ha a hóvégi megtakarításod mondjuk 50.000 forint (ami egyébként több mint a magyar átlag..) és veszel egy telefont 500.000 forintért, akkor az azt jelenti, hogy 10 hónapon át azért dolgoztál, hogy meglegyen az a telefonod. Ennyi idődbe tellett ez az összeg metermelése, azaz ennyi időd ér ennyi pénzt.

Ilyenkor felmerül hát a kérdés, hogy megér-e egy telefon - amit átlagosan 2-3 évente lecserélsz - majdnem egy évnyi munkádat. Az épeszű válasz az, hogy nem.

Akik ezt vallják, szerintem képesek elérni a boldogságot, mert rájönnek mennyire sok a tök fölösleges kiadás, értelmetlen tárgyakért való kaparás.


Illetve van még egy verzió. Az idő pénz... helett: a pénz idő.

Azaz ha van pénzed, van időd.

Az ilyen emberek a pénzüket arra költik, hogy időt tudjanak együtt tölteni azokkal a tevékenységekkel és emberekkel amiket és akiket szeretnek.

na, ez is egy jó út a boldogság felé, mert jellemzően nem tárgyaktól, hanem tettektől és társaságtól képes az ember eljutni a boldogság érzéséig.


Ezek az én meglátásaim, nyilván lehet máshog yis nézni stb..

2023. szept. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, az életed véges. Nem egyszerűbb olyan dolgokkal foglalkozni, amiket élvezel, szeretsz, amik a fejlődésedet szolgálják?


Pl. Napi 1 óra gyk-zás helyett lehetne olvasni pl. egy önfejlesztő könyvet. Melyik szolgál téged jobban, a gyakorizás, vagy az önfejlesztés?


Pl. addig míg mások a káros szenvedélyeikre költenek (ami ugye csak árt a szervezetnek, az egészségnek), én azt a pénzt félre teszem egy utazásra.


Legyenek céljaid, és valósítsd meg őket. A vegetálás nem élet.

2023. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2es, honnan jött ez a személyeskedés?
2023. szept. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3

Hű..de érzékeny valaki..🤦

Példákat hoztam, mivel példákon keresztül sokkal egyszerűbb megérteni, mint nagy általánosságban a felhőbe mondani valamit.

2023. szept. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha boldogan akarsz élni, akkor az idő lehetőség, vagy az idő szeretet szlogent használd, ne azt ami az értéket pénznek látja és azt összpontosítsa, mintha az lenne bárminek alapja, lényege, vagy célja.
2023. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is: mint a legtöbb mondást, hasonlatot, stb-t, ezt sem szabad mereven, szó szerint értelmezni. És mint olyan sokszor, ennek is több értelmezése is lehet. Én a leghelytállóbbnak azt az értelmezését gondolom, miszerint az ember ideje véges, és ezt a véges időt nem fogja csak úgy odaadni bárkinek.


Egyébként meg ne vedd sértésnek, de a kérdésed kicsit olyan ... túlgondolt. Ez sokkal inkább egy általánosságban jellemző folyamat, mintsem egy életvezetési alapelv.

2023. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A napokban találkoztam egy olyan munkás emberrel, aki szerintem ezen mondást totálisan beintegrálta a személyiségébe és így is él, vagy legalábbis kifelé - a számára "idegen" környezete felé - ezt demózza. A családi közegében meg lehet, hogy egészen más szerepet ölt magára, de ezt ugye nem tudhatom biztosra. Az illető az apám lehetne, tehát olyan 70 éves körüli fószer. Amúgy eléggé fiatalos, jó kondiban van, éles elméjű, stb. Viszont tőle ilyet nem mernék megkérdezni, mert szinte mindenben teljesen más világ, mint én. Az ilyenekkel nem tudok érdemi kommunikációt folytatni, mert annyira különbözünk. Kevés beszéd, azt is főleg ők

irányítják, tehát eléggé egyoldalú, közhelyes a velük való eszmecsere.

Ezért is kérdeztem meg ezt inkább itt a gyakorin, hogy nektek mi a tapasztalatotok, véleményetek az ilyen emberekkel kapcsolatban, mert ugye több szem, az mégis többet lát. Majd meg fogom kérdezni a szüleimet is ezzel kapcsolatban, de nem biztos, hogy érdemi választ fogok kapni tőlük. Az ilyen és ehhez hasonló téma már túl sok szokott lenni az agyi kapacitásuknak. Lefagyás, kék halál.

(Írhattok ide nekem szinte bármit, nem vagyok egy sértődős fajta.. de te hatos b+ a jó... 😤) 😉

2023. szept. 27. 16:22
 8/8 anonim ***** válasza:

"tőle ilyet nem mernék megkérdezni, mert szinte mindenben teljesen más világ, mint én"

Épp azért pont tőle kéne megkérdezned.

Értékelné az érdeklődésedet, és érdekes dolgokat tudhatnál meg tőle.

2023. szept. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!