Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megveréstől, fizikai fájdalomt...

Megveréstől, fizikai fájdalomtól való félelem?

Figyelt kérdés

Létezik ilyen?

Még iskolában volt egy osztálytársam, olyan tipikus sulis maffiózó gyerek hogy mindenkit terrorizált. Eleinte nem féltem tőle viszont egyszer történt hogy valamin nagyon összevesztünk, akkor aznap nem szólt egy szót sem hozzám, majd mikor hazafele mentem, az egyik parkban a haverjával utánam rohantak és elkaptak, beráncigáltak a bokrok közé, a haverja lefogott a srác meg herén rúgott azzal a mondattal hogy tudjam hogy kivel szórakozok, majd otthagytak. Azóta tartok illetve már-már félek a sráctól, de hogy pontosan mi az oka azt magam sem tudom.

Ilyenkor pontosan miért fél az ember a másiktól? Mert tudatalatt tudja hogy ha akarna ismét elbánna vele, vagy mi az oka és hogyan lehet legyőzni az efféle félelmet?



2023. szept. 30. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mögötted védelem. Nincs semmid. Ez okozhatja a félelmed hogy védtelen vagy.
2023. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Nade láttad azóta, hogy befejeztétek az iskolát? Az, hogy félsz attól, hogy egy agresszív állat fizikai sérelmet okoz neked, teljesen normális. Viszont az ilyen személlyel való találkozást el tudod kerülni, különben se aktuális ma a helyzet.
2023. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Menj el küzdősportolni vagy bokszolni. Szerzel rutint, a félelmeid csökkennek és az önbizalmad is megnő.
2023. okt. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
32%
mert csicska vagy
2023. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Kis nyápic gyerek vagy!
2023. okt. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Egyedül vagy gondolom, nincsenek barátaid. Ilyen ez, az ember is állat. Ha két állatot összezársz egy ketrecbe, akkor az erősebb megöli a másikat és megeszi. A börtönben is ez van, a gyengébb zárkatársat verik, csicska lesz, elveszik a kajáját, cuccait. Állj ki magadért, a herén rúgás nem játék, megalapozhat egy jó kis meddőséget, nem fogsz tudni gyereket csinálni.
2023. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
hány éves vagy amúgy?
2023. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2023. okt. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Régebben én is félősebb voltam. Féltem a bunyótól, kutyáktól, magasságtól stb. Aztán 16 éves koromban volt egy halál közeli élményem egy allergiás reakció miatt amiről addig nem tudtam. Elvileg olyan durva volt hogy már a papot akarták hívni, de én teljesen nyugodt voltam. Nem féltem egyáltalán hogy meghalok. És mióta volt ez az élményem, minden félelmemet leküzdöttem. Az ember legnagyobb félelme a halál, nem az hogy bántják. Ugyan úgy ahogy nem a magasságtól félsz, hanem attól hogy lezuhansz. Miután rájöttem hogy nem félek a haláltól, minden félelmemet levetkőztem, úgyhogy most már nem félnék beleállni egy bunyóba se, akkor se ha minden esély ellenem szól. Mi lehet a legrosszabb? Az hogy meghalok? Egyszer már majdnem meghaltam és nem féltem. Úgyhogy nincs okom tartani semmitől. Szerencsére nem mozgok olyan állatias körökben ahol mindennapos a verekedés és az erőszak, de egyszer-kétszer volt hogy belénk kötöttek ami majdnem eszkalálódott. Ott is ütöttem volna becsületért, nem futamodtam meg. Egyszer majd lesz neked is valami élményed ami segít leküzdeni a félelmet. Apámnak pl az volt amikor gyerekei lettek, nekem meg a fent említett élmény. Ezen felül teljesen normális viselkedés az ha nem verekszel és kerülöd a balhét. Ez nem csicskaság vagy nyápicság, csupán kulturált emberi viselkedés. Inkább azoknak kellene szégyenkeznie akik így viselkednek
2023. okt. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!