Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért erőltette, hogy mondjam...

Miért erőltette, hogy mondjam meg, hány kg vagyok? Bántani akart?

Figyelt kérdés

Vagy nem is pont ez a személy, hanem úgy eleve, aki egy túlsúlyos nőt megkérdez, hány kg, az mit érez? Meg akarja bántani?


Egy srác kérdezgette tőlem, hogy hány kiló vagyok. Itt leírom, 72 kg vagyok, magasságot inkább nem, alacsony vagyok úgyhogy ja, dagadt, tudom, csak én tehetek róla, attól még nem jogos bántani emiatt. Megmondtam neki, hogy nem mondom el és ilyet inkább ne kérdezzen túlsúlyos nőktől. De tovább erősködött, kérdezte, 70 felett? Azt mondtam kevesebb. Mondja akkor nem vagy kövér...


Én eleve ezt a hány kiló dolgot nem szeretem, mert gimiben megmért az iskolaorvos és 67 voltam és azt mondta a szemembe hogy "kövér vagy". Úgyhogy ja nem szeretem.


Mások is kérdezték már és annyira nem értem mitől lesz jobb az élete ha tudja hogy hány kg vagyok, látja hogy dagadt vagyok, bántani akar? Nem tudom nem bántásnak venni. Ha vékony lennék és úgy kérdeznék akkor gondolnám hogy tippeket vár hogy legyen ő is ennyi, na de így...


2023. okt. 2. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Túlreagálod.

Egyszerűen csak kíváncsi. És ha az embernek nem mondják el, amire kíváncsi, annál inkább akarja tudni.


Ha a túlsúlyod miatt akarna bántani, azt így is látja. Mindegy, hogy 70 vagy 75.

2023. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%

"Én eleve ezt a hány kiló dolgot nem szeretem, mert gimiben megmért az iskolaorvos és 67 voltam és azt mondta a szemembe hogy "kövér vagy". Úgyhogy ja nem szeretem."

Tehát ezek alapján:

1. ha valaki valamire bármikor életed során rosszat fog mondani, akkor azt onnantól kezdve utálni, meg kerülni fogod?

2. Na, és miért csak a negatív véleményeknek van ekkora kihatása a továbbiakra, a pozitívoknak miért nincs? Miért nincs olyan, hogy ha valaki valami jót mond rád, vagy valamelyik jellemződre, akkor onnantól azt a dolgot imádni fogod?

Elmondom, ennek mi az oka. Az, hogy itt leginkább te vagy az, aki elégedetlen vagy magaddal. Ezzel kellene valamit kezdened.

2023. okt. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Ki ő neked, hogy a súlyodról kérdez egyáltalán?

Nekem még mérlegem sincs... nem érdekel mekkora a súlyom, igyekszem az alakommal elégedett lenni, azzal, amit a tükörben látok. Nem vagyok egy nádszál, de egészségesen eszem (az egészséges nem azt jelenti, mint egy nyúl, csak kevesebb szénhidrátot eszem, mint az átlag, sok zöldség, sovány húsok, hal, ezt mind finom formában és elégséges mennyiségben számomra), edzeni is szoktam, hogy azért itt-ott formás legyek, meg persze ahogy jól esik, az edzést nem viszem túlzásba, ki nem hajtom a belem, de általánosságban jobban is alszom tőle és jobban érzem magam.

Amúgy meg anyagcsere zavarom van, amennyire sikerül kordában tartanom a stresszes városi életmód mellett, annyi nekem momentán elég, nyilván van husim. Senkinek semmi köze hozzá, azzal foglalkozz te is, hogy a saját közérzeted jobb legyen. Egyébként nekem normális a BMI-m, de pufóknak nézek ki a betegség miatt, erre egy ilyen barom ez alapján azt mondaná, hogy ja hát jó súlyban vagyok, minden rendben... csak hát ez nem így működik, sok az ostoba ember.

2023. okt. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Mert egy tapintatlan idióta.


De neked meg azért fáj, mert mentálisan nem vagy elég erős ahhoz, hogy elfogadd magad, nem hogy még kiállj magadért, és helyre tedd az ilyen idiótákat.

2023. okt. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Normális ember nem kérdezgeti más emberek súlyát, minek? Ő az orvosod vagy az edződ? Kérdezd meg legközelebb hány centi a pötse, hidd el, vérig lesz sértve, főleg ha ő elégedetlen vele. Egyszerűen nem kell tapintatlannak lenni és békén kell hagyni a másikat.
2023. okt. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%
Mondd meg az igazat. És akkor mi van, ha tudják , hogy 72kg vagy?
2023. okt. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
tesztelni szerette volna hogy hazudsz-e neki. lehet hogy lerí hogy 70 felett és ezzel csak tesztelte mennyire vagy őszinte. ezek után ne is várj tőle sok bizalmat. nem érdemes hazudozni
2023. okt. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!