Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félek az élettől, mit tegyek?

Félek az élettől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az egész életem arról szólt, hogy a lehető legtovább elhúzzam az önálló életet.

Elvégeztem a gimnáziumot, egy 2 éves OKJ-t, egy alapszakot, egy ráépülő mesterszakot is. Most pedig 3 éve munkanélküli vagyok (önszántamból) és annak ellenére, hogy a szüleim támogatnak mindenben, szeretnék változtatni, csak fogalmam sincs, hogy hogyan kéne.


Fontos leszögezni, hogy nem tékozoltam el a tanult éveket, akár az OKJ képesítésemmel is napok alatt találnék állást, de félek jelentkezni, nem tudom hogy érdekelnek-e valóban azok a szakmák amikhez "elvileg" értek. Szégyellem magam, hogy 3 évet ki sem tudok tölteni az önéletrajzomban. Félek amiatt, hogy mások mit fognak gondolni rólam, hogy lassan 30 éves vagyok és a kötelező szakmai gyakorlatokon kívül semmit sem dolgoztam, nulla tapasztalatom van.


Arra is gondoltam, hogy most inkább elvégzek még egy képzést.. de közben bennem van, hogy dolgoznom kéne, családot szeretnék, a következő mp-ben meg azon agyalok, hogy kimegyek külföldre és fizikai munkát fogok végezni.


Az egész fejemben káosz uralkodik, tele vagyok gátlásokkal, félelmekkel és a nap végén maradok a szobámban, álmodozva valami másról, amitől félek, hogy soha sem jön el.


Tudom, hogy egy csődtömeg vagyok, de változtatni szeretnék, csak nem tudom hogy hogyan kéne.



2023. okt. 3. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Kérd meg a szüleidet hogy dobjanak ki otthonról. Mondjuk én a helyükben már az első év élősködés (munkanélküliség) után megtettem volna. Akkor kénytelen leszel valamit csinálni.
2023. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféleképpen keresnék egy munkahelyet magamnak, amin érzem, hogy nem annyira nehéz (azaz nem egy atomerőművet kell irányítani), ott kipróbálni magamat, rutint-tapasztalatot szerezni. És napi rendszerességet.

Nincs sajna olyan munkahely, ahol nincs felelősség, de a lényeg, hogy ne parázz, hanem indulj el. Onnan még lehet továbbmenni.

Van egy kedvenc idézetem a "Dokik" sorozatbaól:

"A könnyebb utat akarod választani, mert félsz. Félsz, mert ha elbuksz, akkor nem tudsz mást hibáztatni. De hadd mondjak valamit: az élet ijesztő, szokj hozzá! Nincsenek varázsos megoldások, minden tőlünk függ, úgyhogy állj talpra, menj és tegyél érte valamit! (...) Az értékes dolgokat sohasem könnyű megszerezni."

2023. okt. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Helyezkedj el előbb itthol, hogy szokd a munka világát.

Utána mehetsz akár külföldre is.

Hidd el, nagyon jó önbecsülést fog adni, hogy saját kereseted lesz, mert ugye terveid vannak.

De az első lépés belépni a munka világába.

Hidd el, nem olyan rossz az.

2023. okt. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Vesd bele magad a sűrűjébe.Nem baj,ha hibázol, nem baj, ha balul sül el, tanulni úgyis csak a sikertelenségekből tud az ember. A siker nem jó tanító.
2023. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tedd magad hasznossá otthon
2023. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a válaszokat, mindenkiét.


A nagynénémtől örököltem egy nagyobb összeget és havonta adok a szüleimnek belőle 100e Ft-ot, emellett rendszerint én takarítom a lakást, főzök, mosást is intézem, stb.

Ennek ellenére tudom, hogy szánalmas az a helyzet/én, amiben vagyok vagyok, így ma este beszéltem a szüleimmel és közös döntés alapján felkeresünk egy pszichológust.

2023. okt. 3. 22:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert, és kitartást. :)
2023. okt. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már 49 vagyok,de én is félek..:-)

Valahol próbáld meg el kezdeni,aztán már könnyebb lesz.

Lépésről-lépésre.

2023. okt. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!