Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lèphetnèk tùl a koràbbi...

Hogyan lèphetnèk tùl a koràbbi sèrelmeimen? Többi lent!

Figyelt kérdés

Màr sok mindennel pròbàlkoztam, de sajnos hosszù tàvon semmi sem működött.


Rengeteg sèrelmem van amike eddigi èletem soràn szereztem a gyerekkoromtòl mostanàig.


- Baràtoktòl

- Munkahelyen

- Csalàdtòl

- Iskolàban

- Pàrkapcsolatban/ismerkedès soràn


Vannak sèrelmek amik nincsenek màr ràm hatàssal vagy nem is voltak soha. Viszont sok olyan sèrelmem van ami időről-időre vissza tèr ès ràgòdok rajta ès nem tudok tùllèpni.

Pl ma is eszembe jutottak règi sèrelmek a baràtoktòl ès szabàly szerűen ideges, mèrges vagyok mintha tegnap törtènt volna.


Ilyenkor mindig ùjra àt èlem.



Hogyan lehet ezt kikapcsolni?

Van olyan, hogy munka közben jön elő vagy otthon. Nèha nyaralàs közben, de azèrt ott jobban elterelődik a figyelmem.


Nagyon sok igazsàgtalansàg törtènt velem ès ezt nagyon nehezen viselem.


Utàlom a kivètelezèst mikor pistikènek szabad, de neked nem szabad. Pistike àt vert tèged,de ezen ne akadj ki, de mikor te ezt szòvà teszed vagy vissza adod jogosan pistikènek akkor mindeki fel van hàborodva ès pistikèt vèdik.


Ez minden kategòriàra igaz amit leìrtam.


Hogyan lehet ezt jòl kezelni mikoözben ahogy idősödik az ember ùgy nyilvàn több ilyet tapasztal.



#Agyalàs #Mùltbèli negatìv èlmènyek, tapasztalatok
2023. okt. 6. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Én ezt abszolút nem tudom megérteni. Szerintem pszichoterápia. Mentális betegség gyűjtögetni és mazsolázgatni a sérelmeidet, mindig finom fájdalom kortyokat nyerni a saját lúzerségedből és szenvedésedből. Normális embernek eszébe sem jutnak ezek, soha, miért lenne jó?

Velem is történtek rossz dolgok, de eszembe nem jutna listázgatni és kategorizálgatni a "sérelmeim". Ez a victim mentalitás a 21. század mentális rákja. Brühühüühü. Nőj fel, és nézz előre.

2023. okt. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1-es.


A kèrdès az volt, hogy hogyan lehet ezt kikapcsolni.


A te vàlaszod semmi màsròl nem szòl csak a kritizàlàsròl ès, hogy engem földbe döngöljèl.


Azèrt mert te nem ilyen vagyxakkor mindenki hülye aki nem olyan mint te?


Honnan tudod, hogy mik törtèntek velem?


Tegyük fel, hogy ma oda megy hozzàd valaki ès jòl agyon ver ès megalàz majd kiderül, hogy èn fizettem ennek az embernek az itteni kommented miatt, plusz mèg feltöröm a fiòkjaidat is. Ezek utàn persze te szaladnàl a rendőrsègre, hogy megvertek, megalàztak ès mèg a fiòkjaidat is feltörtèk.


A rendőrsèg meag azt moandanà bocsi, de nem tudunk mit tenni stb..


Èn meg ott àllnèk ès nevetnèk rajtad.


Hogy èreznèd magadat?

Azt mondanàd szèt vert, megalàzott fejjel, hogy igaz, hogy igazsàgtalan volt az egèsz, de tùllèpek rajta 1 perc alatt..


Ez nagyon èletszerütlen ezt te is tudod.

2023. okt. 6. 11:34
 3/11 anonim ***** válasza:

#2


Néha ahhoz, hogy fel tudj épülni, le kell rombolni a dolgokat. Az első kommentem ahhoz járult hozzá, hogy egy PILLANATRA se normalizáld azt a gondolatmenetet, ami jelenleg uralkodik feletted. Elmebeteg. A normális elme nem így kezeli a helyzeteket. És írtam, hogy pszichoterápia, majd ők segítenek kikapcsolni.


Nem tudom mik történtek veled, de mindenkinek az életében van veszteség, fájdalom, halál, csalódás, lemondás, meg köcsög osztálytársak, mégsem perpetuális sérelemszámolgatásról szól az életük.


A burkolt fenyegetésed kellemes, de nevetséges. Tessék. Írd fel a sérelmeid közé, vagy tetováld a valagadra. Aztán keress szakembert.

2023. okt. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Minden esetben oda kellett volna menned az adott illetőkhöz és jól bemosni nekik, lelkileg vagy fizikailag. Attól függ milyen sérelem ért. Például az alattomos kis terrorizálásnál a tanárok elfordítják a fejüket. Ott és akkor tényleg te lettél volna a *zar, ha odamégy egyenesen, becsületesen és beba*zol egyet, de manapság jobban éreznéd magad.
2023. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3-as



Mièrt tàmadsz?


Lehet neked kéne pszihoterápiára menned, hogy kicsit lenyugodjál.


A kérdésemre persze nem válaszolsz, hanem folyamatosan támadsz.

2023. okt. 6. 14:23
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es sajnos az iskolai dolgokat már nem tudom visszafordítani.


De nem vertek meg az iskolában más diákok, noha voltak húzós arcok a suliban. Volt tanár aki megalázott vagy kivételezett a másik gyerekkel mert az apukájának olyan volt a foglalkozása ami érdekelte a tanárt.


Olyan is volt, hogy az osztálytársam bele rúgott a kosár labdába semmi, amikor én rúgtam bele olyat rám vert a tanár a kötéllel,hogy kicsirdult a könnyem a fájdalomtól.

Tipikus esete amikor a pistikének lehet, de neked nem lehet..


Olyan is volt mikor már nem jártam oda és találkoztam ezzel a tanárral akire ráköszöntem ő meg gyűlölködő fejjel inkább elfordította a fejét.


Ez aztán a példamutatás..


Ha most látnám eleve nem köszönnék neki vagy leköpném.

Ha szólna valamit addig ütném amíg mozog, de gyerekként ezt nem tehettem meg.

2023. okt. 6. 14:34
 7/11 anonim ***** válasza:

#5


Nem támadtalak, és én egyáltalán nem vagyok ideges, se semmi. Itt te vagy az aki mindent támadásnak vesz a világban, te vagy mindentől idegbeteg, és gyűjtöd a sérelmeket. Tudom, ezt is annak veszed majd, pedig csak tényeket közlök.


A kérdésedre kétszer válaszoltam már, de lásd a végtelen türelmem, megteszem harmadjára is: pszichoterápia.

2023. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6#


Na látod megint nem értesz mert idi.ta vagy, de magadat q-va okosnak tartod.



Én erről a kérdésről beszélek te szerencsétlen.


"Tegyük fel, hogy ma oda megy hozzàd valaki ès jòl agyon ver ès megalàz majd kiderül, hogy èn fizettem ennek az embernek az itteni kommented miatt, plusz mèg feltöröm a fiòkjaidat is. Ezek utàn persze te szaladnàl a rendőrsègre, hogy megvertek, megalàztak ès mèg a fiòkjaidat is feltörtèk.


A rendőrsèg meg azt mondanà bocsi, de nem tudunk mit tenni stb..


Èn meg ott àllnèk ès nevetnèk rajtad.

Hogy èreznèd magadat?

Azt mondanàd szèt vert, megalàzott fejjel, hogy igaz, hogy igazsàgtalan volt az egèsz, de tùllèpek rajta 1 perc alatt.."


Ezt írtad rá te kretén:

"A burkolt fenyegetésed kellemes, de nevetséges. Tessék. Írd fel a sérelmeid közé, vagy tetováld a valagadra. Aztán keress szakembert."


Ez nem válasz a kérdésre ez egy kitérés. Mert tudod, hogy neked is lenne sérelmed egy ilyen helyzetben, de te ezt soha nem vallanád be itt, ezért kitérsz és okoskodsz.


Te le is írtad "Én ezt abszolút nem tudom megérteni."


Ha nem tudod megérteni mi a tökömnek szólsz hozzá?

2023. okt. 6. 14:48
 9/11 anonim ***** válasza:

6#

Én egyszer megtettem, csak annyira lesokkolt hogy úgy néznek rám mint egy szörnyszülöttre. Én nem csicska pofonokat, lelki terrort meg nem is a mások előtti lejáratást, megalázást alkalmaztam. Odamentem oszt puff. Én vagyok a szar, de azt hogy a halálba szekálnak, terrorizálnak mások az le van tojva. Csak az egyik tanár súgta nekem oda, hogy megérdemelte, de ne mondjam ezt senkinek.

2023. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8


Honnan tudjam melyik kérdésről beszélsz, amikor van a KÉRDÉSED, aztán van a válaszod ami így kezdődik "A kèrdès az volt, hogy hogyan lehet ezt kikapcsolni.", aztán még felteszel három kérdést, és te elvárnád, hogy tudjam, hogy pont a negyedikre gondoltál... :D Elmebeteg.


Mondtam, hogy a hipotetikus , fenyegetésbe burkolt baromságodra nem tudok mit mondani. De ha bárki ilyet tesz velem, ez alapján megy a feljelentés.


Egyébként többször raboltak már ki fegyverrel (Afrikában, Közel-Keleten), volt már más hibájából motoros balesetem ami miatt le kellett mondanom egy drága búvár körutat, pereskedtem már üzleti társsal miután megpróbált milliókkal lehúzni, stb stb. És nyilván tinikorban is voltak konfliktusok, drámák. És? Így alakult, én ezeket elengedtem, jól érzem magam a bőrömben, ezért írtam hogy ezeket nem tudom megérteni. Te meg gyűjtöd ezeket, mint a Pokemonokat, és eteted őket a keserű könnyeiddel, ahelyett hogy boldogan élnél. Minden haragosodnak az a legnagyobb fricska, ha sikeres, boldog ember leszel. Hajrá.

2023. okt. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!