Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy próbáltak meg téged...

Hogy próbáltak meg téged manipulálni, érzelmileg irányítani? Hogy, mikor ismerted fel? Mit tettél, és utólag nézve mit tennél?

Figyelt kérdés

2023. okt. 6. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Engem úgy, hogy az illető kiforgatta a szavaimat, olyan dolgokat magyarázott bele, amiket a mondandóm egyáltalán nem jelentett és olyan állításokat tulajdonított nekem, amiket én soha nem mondtam. Várta, hogy magyarázkodjak ezek miatt, de nem tettem, csak megszakítottam a kapcsolatot. Nem fogom neki az ő saját elmebaját magyarázni.
2023. okt. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagynénémnek bszta a csőrét, hogy nagyon jó tesók vagyunk a húgommal, ezért elkezdett kavarni köztünk. Neki hazudozott arról, hogy én állítólag miket mondtam róla (húgomról), nekem meg elejtett egy olyan mondatot, hogy a húgom miket mond rólam.
2023. okt. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Ugyanez nalunk is, csak nagymamam volt a szarkavaro. Allandoan egymas ellen uszitgatja a csaladtagokat... en mar evek ota nem beszelek vele, ha ir vagy hiv, nem veszem fel, levego szamomra!
2023. okt. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem még a szakmai gyakorlatom körül próbáltak manipulálni, miután szóvá tettem, hogy a szerződésbe foglalt órák számának rendszeresen a kétszeresét dolgoztam le napi szinten. És már semmilyen téren sem bírtam tovább. Rögtön személyeskedni kezdtek; felhozták a hiányosságaim, meg, hogy "hát de azért vagyok ott, hogy tanuljak, és azt csináljam, amit ők mondanak!". De nem hagytam magam, és kiálltam magamért, az igazamért, viszont elég furán váltunk el a nap végén.


A sors fintora, hogy köv. munkanap korán reggel csörgött a telefonom, az az illető hívott, akiről az előbb írtam, és közölte, hogy az utolsó olyan ember is felmondott, aki abban a munkakörben dolgozott, aminek a feladataival a legtöbb időt töltöttem. Szóval szükségük lenne rám, be tudnék-e hamarabb menni? Bementem, és mondanom sem kell, onnantól kezdve a végéig kínosan figyeltek arra, hogy nagyon max. 2 órányi túlórám legyen, 1 teljes órányi ebédszünetem, ahol senki sem zavart. Teljesen máshogy álltak onnantól kezdve hozzám.


Abban a szituációban nem volt könnyű, de elég hamar felismertem, honnan fúj a szél, és ugyanígy viselkednék, ugyanígy járnék el most is.

2023. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

#4 Ezért nem szabad engedni a manipulátoroknak. :) Lehet, hogy sz.r és nehéz néha kiállnunk magunkért, meg ott motoszkálhat bennünk az is, hogy "mi van, ha nincs is igazam?" vagy hogy csak túlreagálom, de a belső énje az embernek nem nagyon szokott tévedni.


Ügyes voltál! :)

2023. okt. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

#5 Igen, csak ne ess át a ló túloldalára... nekem egyetemistaként volt olyan hülye lakótársam, aki albiszerződésben vállalta, hogy 1 évig ott marad, aztán fél év után lelépett. És amikor mondtam, hogy akkor ugrik a kaució, akkor el kezdett hisztizni, hogy ne akarjam manipulálni, meg hogy ő kiáll a jogaiért.

Nagyon jó, hogy ma már megtanítják az embereket kiállni a határaikért, fellépni a tiszteletlenekkel szemben stb. Csak hát ez nem egy irányú dolog, neked is tartanod kell az adott szavadat, korrektnek kell lenni!

2023. okt. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#5:

köszönöm szépen! :) Igazából pont ezek a gondolatok motoszkáltak bennem, ott és akkor is, valamint hazaúton is. Ahogy az is, hogy én csak egy pár hónapot ott töltő, épphogy felnőtt vagyok, mit ér a hangom a főnökével szemben?

De hazamentem, kerekperec elmondtam a szüleimnek mindent, akik meg megnyugtattak, hogy jól tettem, ennek így kellett lennie. Tényleg megérte az egész, főleg, hogy onnantól kezdtek el úgy igazán értékelni. (#4 voltam)

2023. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!