Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van az összes...

Mi értelme van az összes filmbe/sorozatba utólag belemagyarázni, hogy ez meg ez a karakter meleg volt?

Figyelt kérdés

Most a Harry Potter kapcsán megerősítették, hogy Malfoy karaktere meleg volt, annak ellenére, hogy a könyvekben több alkalommal volt barátnője, a film legvégén meg felesége és gyerekei voltak.


Mi értelme van minden dologba utólag belemagyarázni hülyeségeket? Vagy rebootolni egy filmet, hogy lehessen beletenni fekete meg meleg szereplőket.


Nekem semmi bajom nincs a melegekkel, felőlem akár a metrón illetve bárhol ülhetnek összebújva, járhatnak kézen fogva, akár csókolózhatnak is, de annyira hihetetlenül idegesít ez a mostanában jelentkező jelenség, hogy minden filmbe és sorozatba csak azért is beleerőltetnek egy meleg szálat, hogy elment a kedvem bármilyen filmnézéstől.


2023. okt. 2. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Örülhetsz, hogy ez a legnagyobb problémád.
2023. okt. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

Mert már nem tudnak mit kitalálni, nincs semmi újdonság csak az hogy a buzulást beleteszik mindenhova

10 ev mulva jon a homár potter reboot

2023. okt. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
A színész shippeli a saját karakterét harryvel, ezen nem kell agyvérzést kapni.
2023. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Jelenkori divatos agyrém. Én azon akadtam ki amikor a Becstelen brigantykból már Hans Landa főgonoszra is megpróbálták belemagyarázni érvekkel levezetve utólag, hogy miért meleg. Pedig szép kis öngól lett volna. Igazi gonosz lelketlen pszicho karakter, ráadásként a nácik oldaláról. Azért főleg a pozitív jó karaktereket szokták kipécézni inkább, hogy akkor ő most legyen meleg, nő, vagy néger. Vagy mindez egyben.
2023. okt. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom,de nekem sem tetszik.Az a karakter nem meleg,és kész.Fiatalabb koromban nagyon tetszett a kinézete,nagyot néztem volna,ha meleg lett volna hirtelen.Én annak is örültem volna,ha Hermione-val jön össze,mert jóra változik a karakter stb.de melegnek nem tudom elképzelni.Nekem trauma lett volna,ha meleg.
2023. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Hogy ne legyen annyi homofob kreten... a jo celt szolgalja, engem nem zavar.
2023. okt. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mar olyar is olvastam hogy Draco Malfoy volt meleg ezert volt idegbeteg mindig mert nemtudta elfogadni magat rettegett attol hogy kiderul felt az apjatol stb
2023. okt. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy volt barátnője, meg a végén család, feleség mittoménmi még nem jelenti azt, hogy nem lehet meleg (el nem hinnéd mennyi házas pasival szexeltem).

Mondjuk én se vagyok a híve az utólagos bemagyarázásoknak, mert ez a Malfoy is meleg story elég gáz. Bár ha nagyon meg akarom magyarázni legyen.

Tegyük fel, hogy Malfoy tényleg meleg és a szülei szigorú szélsőjobboldali nézetei miatt meg úgy alapból a társadalmi helyzetük miatt neki ezt extrém titkolnoa kellett. Ezért összejött kamukéró a Pansy Parkinsonnal, miközben kitudja kikkel kitudja milyen homo dolgokat művelt a szükség szobájában. Mert ugye a szoba azzá változik, amire vágyunk, ezért is változott át a szoba egy melegbarát hellyé, ahol Draco kiélhette azt, amiben a társadalmi konvenciók korlátozták. A félvér hercegben nem azért volt annyira ingerült meg örökké bőgött(a Hisztiis Myrtle mondta) mert meg kellett murdelni a Dumbledoret, hanem mert felfedezte és kiélte a saját szexualitását abban a szobában, miközben ugye javította azt a szekrényt. És tudjuk, hogy jóformán állandóan abban a szobában volt, gondolom pasizott, vagy Harry hasonmásokkal smárolt, mert azért volt köztük szexuális feszültség. Na igen, a családja társadalmi státusza miatt semmi esetre sem engedhették meg, hogy a Malfoy vérvonal Dracoval végetérjen, ezért a szülei kötelezték a név és vérvonal folytatására. Bár lehet nem kellett nagyon kényszeríteni, mert ugye az aranyvérmánia,amiben felnőtt valószínűleg úgy hatott rá, hogy számára is fontos milyen képet mutat a varázslótársadalom felé.

2023. okt. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as ez érdekes érvelés és levezetés.

Szerintem amikor az adótt író egy egy realista, rejtett rétegként tényleg belecsempészik ilyesmi utalásokat is a sorok közé, az teljesen jó, attól csak több lesz 1-1 mű. Mélyebb, igazibb, életszerűen szövevényes.

Csak aztán amikor a woke nevében elkezdtek úgymond történelmet hamisítani, pl kizárólag pozitív karaktereket minden előzmény nélkül másik nemre, rációra, szexuális orientációra cserélni, a sokadik ilyen felesleges ismétlés után sokakat bizonyára felhergelt. Az úgy szerintem már felesleges szélsőség, és mindenképp hergelés, kérdés mennyire szándékos.

Viszont amit a Harry Potter könyvről írsz az pl nagyon tetszik. Én csak az első pár könyvet olvastam azt is jó rég, a filmeket is csak egyszer láttam. De ha ez a rengeteg dolog benne van így a háttérből indirektbe tényleg belebegtetve, akkor azt imádnám, mert ügyes és intelligens. Valószínű a 2. 3. újranézésnél leesett volna, de aki szenzitívebb annak elsőre is. Igaz nekem meg sok más utalás szokott leesni elsőre, ami másoknak később. Így már jók lennének ezek igen.

2023. okt. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ez megint csak egy kényszeres belemagyarázás valamibe, a karakter nem volt meleg, ennyi.


Ha valóban az lett volna, akkor a könyvbe nem barátnői vannak, hanem az a sztori, amit leírtál.


Felesleges mindenbe belemagyarázni.

2023. okt. 9. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!