Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a legfőbb kiváltó...

Mi lehet a legfőbb kiváltó oka, hogy rengeteg fiatal depressziós?

Figyelt kérdés

2023. okt. 6. 19:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Szülők pl válás,bántalmazás,kiközösítés,Iskolai bántalmazás,Erőszak

Igazából elég sokminden lehet az ok.De van hogy ok se kell(tapasztalat)

2023. okt. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
nincs ingyen pénz ez a legőbb ok
2023. okt. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

meg nem értettség, elfogadás és elismerés hiánya, önismeret és a saját út hiánya

társadalmi igazságtalanságok és változatlanságok, az értelmes jövő hiánya

leterheltség, elszigeteltség, kilátástalanság, tehetetlenség, kiégettség

és még tudnám sorolni..

2023. okt. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
A jelenlegi időkre gondolsz, vagy úgy általában? Mert én olvastam kutatásokat az elmúlt pár évről, hát az kifejezetten tragikus, és örülök hogy nem most kell fiatalnak lennem. Covid miatt a lockdown alaposan tönkrevágott mindent, igazából ennek az utóhatásait a mai napig nyőgik sokan. Nem igazán találtak vissza az életbe. Most meg a megélhetési válság kilátástalansága, plusz hogy a csapból is a gyűlölet folyik vagy a depresszív sz*r. Egyébként ha olvasod a híreket, nagyon megugrott az iskolai erőszak is, meg a fiatalok öngyilkossága. Nem véletlen.
2023. okt. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Nincs kilátás.

Nem lehet megélni.

Erőltetnék mindenkire a konzervatív, családos ideológiát.

2023. okt. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Iskolai kikozosites, szülői problémák. Tanárok rossz oktatási stílusa ami kb a jövőjét is megpecsételi, nem tud az életben jó munkakört betölteni. Egyedüllét. Meg ahogy az emberek viselkednek a másikkal nem meglepő hogy gyakori a depressziós személy. Főleg a férfiak depressziósak.
2023. okt. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
12%
5: Ne röhögtess, soha nem élt ilyen jól egy átlagmagyar, mint manapság.
2023. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%

"Covid miatt a lockdown alaposan tönkrevágott mindent,"


te meg miről beszélsz? én imádtam a lockdown minden percét, nem kellett a sok hülyegyereket elviselnem

2023. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Én a felmérések eredményéről beszéltem. Az hogy sokaknak bejött a lockdownból ez meg az, az a nagyobb képet nem módosítja. Összességében a többség rosszabbúl jött ki belőle. Az lehet hogy neked vagy nekem jobban bejött pl, de mi csak 1-1 ember vagyunk. És konkrétan fiatalokat mértek fel ilyen kérdésekkel pontozásokkal, többet ártott a többségnek mint használt. Egyébként én is láttam ilyen írásokat és hallottam ilyen szövegeket, aminek az volt a lényege hogy gyakorlatilag "lejött az életről". Tehát hogy ráérzett hogy nem is feltétlen kell a többiek között lenni, meg társasági életet élni, mert el van már jól otthon is. Én introvertált vagyok, de ha tini és fiatal felnőtt koromban ezt kellett volna megélnem és így, hát valószínű jóval előbb váltam volna én is antiszoccá és befordultabbá. Nem véletlen mondtam hogy nem irigylem a mostani fiatalokat, akiknek ebben kell élniük.

És hát a lockdown csak egy volt a sok közül, akad most még pár tré dolog ami rombolja az életminőséget, vagy folyamatos szorongást okoz.

2023. okt. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
En speciel a toxikus emberektol a kornyezetemben, akik foleg idosebbek voltak nalam... ahogy onallosodtam es kiirtottam oket az eletembol, erdekex modon elmult a depi. Es soha nem bocsatok meg nekik!
2023. okt. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!