Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az igaz, hogy a dackorszak...

Az igaz, hogy a dackorszak alatt a szülők leamortizálódnak és depressziósak lesznek a rengeteg hisztitől?

Figyelt kérdés

A dackorszak egy kemény, és idegőrlő időszak a szülők, főleg az anyuka számára, viszont a kisgyereknek meg hozzájárul a fontos idegrendszeri fejlődéshez.



De mégis, hogyan lehet ezt ép ésszel bírni, ráadásul ha egynél több gyerek van, vagy éppen a "nagyobb" dackorszaka közepette születik a baba?


2023. aug. 23. 12:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában csak ettől nem. Hozzá adódik viszont sok egyéb amitől már lehet egy nagyon nehéz időszak
2023. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Ez hülyeség.


Te ugyanaz a kérdező vagy, aki a gyereknevelést valami nagyon rossz dolognak látja és mindig ilyen sugalmazott kérdéseket tesz fel?

Mert nem kötelező NEKED gyereket vállalnod, ha TE nem akarod. Sőt, amilyen torz személyiségnek tűnsz, jobb is, ha soha nem nevelsz gyereket.

2023. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Azért ez erős túlzás.

Légyszi hagyd már abba az állandó provokatív hergelést, nagyon unalmas.

2023. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2


Nem.

Én szeretnék gyereket, írtam bármelyik sorban, hogy nem?


Csak manapság már egyre többen a gyereknevelésnek, anyaságnak a rossz oldalát domborítják ki, például a múltkor egy gyerektelen nő azt írta, hogy mekkora szopás az egész, de az anyukák még maguk előtt is tagadják az igazságot, meg már lassan az lesz a normális, ha valaki nem vállal gyereket.


Illetve egy gyerekes illető is azt írta, hogy a végtelen hisztitől, gyereksírástól belecsavarodott a depresszióba, és teljesen leamortizálódott.


Ezeket olvasván nekem úgy tűnik, mintha csak szar lenne az anyaság. Na most akkor miről beszélünk? :)

2023. aug. 23. 13:06
 5/15 A kérdező kommentje:
2023. aug. 23. 13:21
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Depresszió nem, amortizáció igen. Az anyaság nem szar, de rohadt megerőltető. Mi a kérdés?
2023. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek való gyerek...
2023. aug. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Számtalan rossz oldala van a gyereknevelésnek.

De a legtöbb embert kárpótolják a szép pillanatok, a szeretet és az örömteli dolgok.

Másokat pedig nem.

De gyakorlatilag csak akkor tudod meg, hogy hogyan fogod megélni az anyaságot, ha már benne vagy

2023. aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Még nem lettem depressziós, pedig a hisztis dacos mellett most van egy nagyon sírós baba is. Később majd meglátjuk. Én úgy látom, hogy sok múlik szülő és a gyerek természetén is. Nálunk a női részleg (én, nagymamák, nagynéni) látszólag jobban bírja és kezeli a hisztiket, mint a férfi szakasz. A férjem meg egy időben az éjszakai keléseket tolerálta jobban. Jó, hogy van olyan ember, akire nehéz pillanatokban is számíthatok! Ha az egyikünknek sok, ott a másik, átveszi. Én azt mondogatom magamban, hogy a korral jár és kell az egészséges fejlődéséhez. Ismerek olyat, ahol a dackorszak látszólag elmaradt, most isszák a levét.

Amortizáció: ez akkor is van, ha nincs gyerek, gyerekkel keményebb, de aki dolgozik, annál is valószínűleg nagyobb a semmihez képest, aztán mégsem mondják, hogy ne dolgozz, mert leamortizálódsz.

2023. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%
Igen
2023. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!