Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van depresszi...

Szociális fóbiám van depressziós vagyok és önbizalom hiányos. Állítólag sok ilyen ember van aki magába forduló, emberkerülő. De én miért azt látom hogy mindenkinek rengeteg barátja van, remekül teremt kapcsolatot bárkivel, csak én nem?

Figyelt kérdés
Nehezen teremtek kapcsolatot. Elszigetelődöm. De úgy érzem hogy egyedül vagyok ezzel a világban, pedig sok helyen olvasom, itt is hogy gyakori állapot ez az embereknél. Nem azt mondom hogy megnyugtatna hogy más is egyedül van, de nem érezném magam ennyire nyomorultul legalább. Vagy ha találnék egyet, szívesen beszélgetnék vele, mint sorstárssal. De mindenki körülöttem tele van barátokkal, jó ismerősökkel..
2015. ápr. 12. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
mit jelent nálad h elszigetelődsz? jársz suliba v van munkád? vagy otthon vagy egész nap?
2015. ápr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tanulj meg meditálni. A meditáció lenyugtat, pihentet és lelki erőt ad. Csináld végig ezt a 30 perces meditációt minden nap legalább egyszer, és most kezdj hozzá, meglátod, használni fog: https://www.youtube.com/watch?v=c9JtaSCIdLs
2015. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van két picurom is, suliba már nagyon régen jártam, mert 30-on túl vagyok, egyelőre nem dolgozom. A férjem mindenben támogat, nem is értem mit eszik rajtam de mindegy. Szóval nem tudok szóba állni anyukákkal a játszótéren, emberekkel akárhol, a többi szülővel az oviban, és el nem tusom képzelni hogy munkahelyen majd hogy fogok jóban lenni bárkivel. Szülés előtt még annyival jobb volt hogy legalább melóhelyen beilleszkedtem , de nyilván nem én voltam a társaság középpontja sosem. Ja és barátaim nincsenek. Átmenetileg voltak, de lemorzsolódtak :-( A videót köszi, majd megnézem.
2015. ápr. 12. 20:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Amit sokat gyakorolsz,abban leszel jó. Ne várj csodát,hogy majd az emberek odamennek hozzád és jelentkeznek barátnak. Dolgozz meg a barátságukért. Ha lekoptatnak, keress másokat. Gyakorolj!
2015. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
járj el egy közzösségbe, sportolj vagy egyéb érdeklődési köröd szerint vlmit válasz. ha te nem nyitsz senki sem fog helyetted, a játszótéren nem magadról kell trécselni hanem a porontyról gondolom az meg csak megy:D, esetleg tanulj vlmi újat úgy is lehet ismerkedni ha nincs más pszichológus, lehet h érdemes lenne felkeresni egyet
2015. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen kérj szakmai segítséget!

Ez a "nem értem mit eszik rajtam a férjem" komolyabb problémára utal. A gond az, hogy ilyen komoly önértékelési zavarral a gyermekeidnek is nagyon negatív mintákat örökítesz. Ha önmagadért nem is tennél, legalább a gyermekeid érdekében kérj segítséget! A depresszió és az önértékelési zavar nem játék! Ha magadat nem tudod szeretni, akkor abban a gyermekeid is sérülnek!

2015. ápr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy valaki ránézésre népszerű, lehet nagyon súlyosan depressziós, csak nem mutatja. Pl.: én.
2015. máj. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez valamilyen szinten lehet "gyes-betegség"-ami normális lehet! Tehát valójában nem is betegség. Mint ahogy az is normális, hogy valaki egyáltalán nem szokik el gyes alatt a közösségi élettől. Én 4 gyerkőt szültem, és nagyon is társasági ember voltam. Még a játszós időszakban nagyon sokat beszélgettem, inkább oviban, pláne suliban jött elő az, hogy nem akartam annyira már vegyülni a szülőkkel. De közben rájöttem, hogy nem bennem van a hiba, hanem a többi szülőben. Ezt úgy értem, hogy a szülők zömének a nevelési elveivel nem értettem egyet, meg a stílusával stb és ezért zártam be azok felé, akik nem voltak szimpik. De ez teljesen normális. Inkább, mint hogy képmutatóan megjátsszam magam és úgy csináljak, mintha egyetértenék, csak hogy "bevegyenek a bandába" -nem, én nem olyan vagyok! Aki nem szimpi, azzal nem barátkozok és kész! Ezzel nincsen semmi baj! 30 szülőből van 4-5, aki normális, szimpatikus, a többiek meg nem érdekelnek! Csak megválogatom, kivel állok szóba és kész! Hidd el, nem veled van a baj! Mivel sokkal több hülye van, mint normális, így az is normális, ha 100 emberből 10-el állsz szóba, vagy akár 5-el! De azzal az 5-el legalább normális kapcsolatod lehet, minek neked 95 hülyével vegyülni, nem igaz? :D:D:D semmi szükséged rájuk!
2016. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!