Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem barátkoznak illetve...

Miért nem barátkoznak illetve miért kerülik az emberek egy kusza fogú ember társaságát?

Figyelt kérdés
Ugy érzek, hogy kerülnek engem, nem szivesen vannak velem egy légtérben, mert kuszák a fogaim. Nem barátkoznak velem, és ugy gondolom, hogy unszimpatikusnak találnak és szégyellnek a többiek előtt. Nem is engednek 'szerepelni' a többiek előtt, mert úgy gondolják, hogy leégetném őket. Nem rohadnak a fogaim, fehérek, de kuszák, főleg alul. Lassan 30 éves leszek és mindenből kimaradtam, bulik, bálok, barátok, barátnő, baráti kör. Ez egy nagy hátrány az életben és amikor ezt felhoztam a szüleimnek, vihogva kiröhögtek.

2023. okt. 10. 19:35
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell pszichológus. A világ és a való élet csak a külsőségekről szól, csak ezt nem akarjátok beismerni, hogy így van, mert ezt nem 'illik' beismerni.
2023. okt. 17. 20:45
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Te érzed magad rosszul, nem mi. Nekünk mindegy. Valamiért csak kiírtad ezt a kérdést. Talán csak azért, hogy megkönnyebbülj attól, hogy veled együtt ócsároljuk ezt a világot, mindenki mást, aki nem te vagy, de ezt nem fogod megkapni tőlünk.
2023. okt. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

21: Alap pszichológia hogy amit a "világról", meg "minden emberről" mondasz, az valójában csak rólad szól amit "mindenkibe" csak belevetítesz. Mivel az ismeretlenbe saját magunkat szoktuk beleképzelni, és mivel nem ismered "az embereket", nem tudod minden kis gondolatukat, ezért jobb híján a saját gondolkodásmódodat feltételezed róluk, gondolod általánosan igaznak.

Ezért működik a tintapacás asszociációs teszt, betekintést nyújt az illető világába, hogy miket vetítget az emberekbe.


Tehát a "világ és a való élet csak a külsőségekről szól" kijelentésed valójában csak rólad szól, a te életedről, vagyis NEKED az élet csak a külsőségekről szól. És mivel ez a meggyőződésed (valószínűleg egy múltbeli rossz tapasztalatodból eredően amit talán traumatikusan éltél meg), ezért csak azt a szeletét látod a világnak ami ezt igazolja.

Ebből a világból kizárólag te tudsz kilépni, ha akarsz, ennek ellenkezőjéről senki nem fog tudni meggyőzni, mint ahogy egy mélyen vallásos vagy egy laposföldhívő embert sem lehet semmivel meggyőzni.


És természetesen létezik olyan szelete a világnak ami tényleg külsőségekről szól, pl ne akarj kusza fogakkal modelkedni, de a barátkozásban általában kifejezetten kicsit nyom a latban a külső.

(Én pl szinte csak olyan barátnőket ismertem eddig, akiknél az egyik klasszisokkal jobban nézett ki mint a másik.)

A meggyőződésedet nagyon sok módon tudod magadnak tudat alatt beigazolni, pl azzal hogy csak olyanokkal szeretsz barátkozni akiknek szintén csak a külső számít (hiszen hozzád hasonló), és ők lehet tényleg nem barátkoznának veled a fogaid miatt. Ráadásul ha megcsináltatod a fogaidat, duplán beigazoltnak tudod látni a hitedet, mert onnantól azok a kiszemeltek lehet tényleg nyitottabbak lesznek feléd.

Tehát objektíve a hited lehet hogy csak az emberek 0.01%-ára igazak, de neked 100%-nak fog tűnni és még "bizonyítékaid" is lesznek rá.


Furcsa ez, de így működik az emberi elme mindenféle kognitív torzító mechanizmus miatt.

2023. okt. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nekem nem kuszák mégis kerülnek az emberek, pedig tanult vagyok, normálisan nézek ki, dolgozok normálisan, mindig elegánsan öltözök/kivéve munkában, mert ott megszabott ruhát kell felvennem/, normális munkám van, nem vagyok bűnöző, nem fogyasztom alkoholt/drogot, nem dohányzom, mindennap kétszer fürdöm, stb.

Régen sok barátom volt, aztán gyorsan lelépett mindenki, azóta nincs senki. Aki maradt 1-2 azok meg kimentek külföldre, és ritkán járnak haza. Szóval ez van. Kezdem megszokni, és egyedül járok mindenhova már. Rendszeresen egyedül járok múzeumokba vagy kávézòba/étterembe például.

2023. okt. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha olyan emberek társaságát keresnéd, akik elfogadnak olyannak amilyen vagy, mert vannak még hál Isten olyan emberek. Egyébként meg ember hiba nélkül nincs, és nem is lessz soha, legyen szó külső vagy akár belső hibáról/hibákról
márc. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!