Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában milyen ételeket...

Általában milyen ételeket szoktatok enni reggelire, ebédre, és vacsorára?

Figyelt kérdés

2023. okt. 10. 20:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Reggelire nem eszem.


Ebédre/Vacsorára pedig például:

Tonhalas tésztasaláta

Rakott brokkoli

Tradicionális Carbonara

Paradicsomos Gnocci

Spenótos Gnocci

Bulgur + Brokkoli + csirkemellfasírt + főtttojás

Paradicsomos-Tejszínes tészta

Gombapörkölt

Roston sült tarja

Zellerpüré + Szüzérme


Stb.. ilyeneket.

Mindig főt ételt eszem általában.

2023. okt. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%

Reggeli: gyümölcs, sonka/szalámi, házikenyér, idény zöldségek (paprika, paradicsom, retek, újhagyma), főttojás, tojásrántotta, gyümölcslébe vagy kókusztejbe chiamag

Ebéd: amit főztem, utána desszertként egy kocka étcsoki

Vacsora: ez nálam délután 4-5 között van, pékáru és gyümölcs

2023. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Metionin ***** válasza:
77%

Reggelizni 10-11 közt szoktam, hétköznap mindig pirítós valami kenős cuccal, felvágottal és zöldségekkel, hétvégén általában tojásos dolog.

Ebédelni 14 óra körül szoktam ami főtt kaja, hús/hal + köret + saláta.

Utána 16:30 és 17 közt eszem még egy adagot, ami vagy ugyanaz mint az ebéd vagy valami egyszerűbb, grillkolbász, burrito, ilyesmi.

21 körül vacsorázok, ha előtte 2xvolt ugyanaz mint az ebéd, akkor a vacsorám a burrito meg hasonlók, ha nem, akkor a vacsora ugyanaz mint az ebéd csak kisebb adag. Ha úgy jön ki, hogy vacsorakor nem vagyok olyan éhes, akkor gabonapehely vagy joghurt, mert ha semmit sem eszek este, akkor éjfél körül már megéhezek megint és nem tudok aludni.

Közben amíg dolgozok, elrágok 1-2 almát vagy banánt, olykor csokit.

2023. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Reggeli: vagy kihagyom, vagy pedig csinálok szendvicset.


Ebéd szigorúan 12:00-kor: mindig leves + főétel valamelyik ételfutár szolgáltatótól (vagy heti menü, vagy e-food, teletál, stb).


Uzsonna: megint szendvics, + kávé


Délután meg tanulás, szakdolgozatírás egyből munka után, néha lecsúszik 1-1 energiaital is, ha húzósabb volt előtte a munka.


Éljen a főállás + az egyetem.


Tudom nem a legegészségesebb, plusz szinte mindig akkor eszek, amikor nem vagyok éhes, azért, hogy tanuláskor ne legyek éhes, mert éhesen nem tudok koncentrálni, tele hassal meg nem tudok tanulni, ez ilyen :D

2023. okt. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Reggeli:

3 Főtt tojás

1 paprika

1 paradicsom

4 vékony szelet kolbász

1 pohár tej


Ebéd:

3 tojásos rántotta

1 vöröshagymával

1 paradicsommal


Vacsora:

Ugyanaz ami reggelire volt.



Fő étkezések között pedig egy egy gyümölcs ha épp van itthon.

2023. okt. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Reggelire szendó zöldséggel, vagy kefir kiflivel, vagy rántotta, müzli. Ebédre főtt kaja, amit éppen kedvem van főzni, vacsira meg vagy az ebéd maradékát eszem, vagy vmi reggelihez hasonló hideget.
2023. okt. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sokat esztek, Atyaisten!
2023. okt. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Reggelire nem szoktam enni, általában csak kávézok. Ha mégis eszek, akkor az kettő-három keksz vagy egy croissantot vagy cornettót vagy valami más édeset eszek.

Ebédre és vacsorára általában valamilyen csirke vagy hal fogást eszek, ami mellé a köret főleg rizs vagy valamilyen tészta. Tésztás ételeket (például spaghetti carbonárát) önmagukban is szoktam enni. Gyakran szoktam valamilyen risottót vagy tojásos fogást készíteni. Aztán vannak azok az alkalmak, amikor például a párommal pizzát sütök vagy a barátaimmal grillezek.

(Olyan is előfordul, hogy összevonom az ebédet és a vacsorát, akkor ugyanazt eszem, legfeljebb kicsit többet. Vacsorára mindig kevesebbet eszek, mint ebédre.)

2023. okt. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#7

Szerintem senki nem úgy értelmezte, hogy 1 étkezéskor mennyit, hanem, ahogy a kérdésben is benne van, általában. Én, a 2. válaszomban (amit nem tudom, hogy miért lett lepontozva 🤦🤷) szimplán csak felsoroltam, hogy miket eszek, de ez nem azt jelenti, hogy minden reggelikor ezt a mennyiséget enném. Összevállogatom. Egyébként is, a változatos étkezés az egészséges.

2023. okt. 11. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Metionin ***** válasza:
7. Én meg pont arra gondoltam, hogy milyen keveset esznek a többiek :D
2023. okt. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!