Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A vegánok mit esznek általában...

A vegánok mit esznek általában reggelire, ebédre, vacsorára, nasinak? Egy napotokat nagyjából levetítenétek nekem?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 2. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Youtube: Soulshine by Andi csatorna :) van egy csomó mit ettem ma vidije
2017. ápr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Reggelire: teljes kiőrlésű kenyér zöldségekkel, vagy valami más pékáru (spar-ban van több is ami vegán), vagy zabkása, vagy gabonapehely mandulatejjel. Ebédre rengeteg féle dolgot szoktam, tészta különféle szószokkal, rizs valami zöldséges körettel, krumpli akármilyen formában, néha pizza. Vacsorázni én személy szerint nem nagyon szoktam mivel elég későn ebédelek és az eltelít úgyhogy utána már csak nassolok, általában gyümölcsöt, vagy zabfalat kekszet. Hogyha nagyon kívánom akkor néha chipset, csokit, oreot is. Persze ezek nem túl egészségesek de néha nem árt:D
2017. ápr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Reggelizni nem szoktam, ilyenkor kávét iszom növényi tejjel, ha nincs, akkor anélkül. Ebédre tegnap pl rizses, lencsés, szárított paradicsomos valamit ettem tönköly szelettel, isteni volt. Este melegszendvicset csináltam, raktam bele növényi sajtot, felvágottat. Nasinak később még ettem zabkását, növényi tejjel, gyümölcsökkel (alma, narancs, kivi, banán).


Igazából nehéz leírni, mit eszik egy vegán általában. Vannak akik pl minden nap kb ugyan azt eszik, de én nagyon nagyon változatosan étkezem. Nincs olyan étel, amit ne tudnék veganizálni, élvezem is az ilyen "kihívásokat".

2017. ápr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3%

A vegák kedvenc helye a sarki zöldséges :-)

A húsboltot messziről elkerülik.

De ha háború lenne,ezek a kis vegajanik elsőnek törnének be a húsboltba végre valami ehető,normális kajáért.

2017. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
Kik azok a vegánok? Magyarul lehetne...??? Köszönöm.
2017. ápr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ki mit. A vegán étrend nagyon általános, kb. olyan, mintha azt kérdeznéd, egy fogyózó mit reggelizik. Ki zabkását, ki gyümölcsöt, ki semmit, ki zöldturmixot, ki olajos magvat zsírral :D Direkt vegán ételeket írtam.


A saját növényi napjaim túl speciálisak (nem vagyok vegán, ritkán van ilyenem), így arról nem kéne írnom, de úgyse tudom megállni. Nem eszem délelőtt, mert az nekem nem jó. Ebédre olajos magvat, zöldségételt eszem, lehetőleg zöldborsót is alkalmazva (nem eszem száraz hüvelyeseket, szóját, gabonát is minimálisan). Vacsorára ugyanezt. Nyers zöldség mindig van az étkezésemben, a gyümölcs alkalmi. De ez már túl korlátozott, észnél kell lenni, ha mindent be akarok vinni s még szálkásítok is, ilyenkor mindig szedek kiegészítőt is.

A nasim földimogyoró, nyers zöldség, saját készítésű csoki (mogyorós-mazsolás :)), csokiba mártott meggy, zabos-szezámos ropogós... De remek köleses édességek is vannak ésatöbbi. A vegán sütiket ritkán szeretem, abból is van jó, de az túl szénhidrátos nekem. Igazán sok lehetőség van és bármi beleférhet még fogyáskor is, mennyiség kérdése. S emberfüggő is, pl. én lehetőleg ne essek rá a mazsolára, ha fogyni akarok, hiába szuper nasi, túlságosan könnyen elszállok vele. Fegyelmezetten a mogyorómba s a csokimba szoktam keverni egy keveset, úgy belefér.

Aki szénhidrátosan eszik, annak az olajos magvak fehérje/kalória aránya is előnytelen, így az jobb, ha nem eszik belőle sokat. De egy kevés teljesen jó tud lenni, hasznos étel.

Ha bírnám a szénhidrátot, akkor sok rizs és köles is lenne a napomban, a hüvelyes-gabona ismert jó kombó a komplettálásnál. Persze az olajos magvakat akkor sem hanyagolnám el, a zöldség pedig életem egyik alapja, változatosan.

2017. ápr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Reggeli: jó nagy adag gyümölcsös smoothie:$

Ebéd: Valamilyen krumpli, rizstészta, kukoricatészta, rizs, mármilyen gluténmentes gabona alapú étel, rengeteg zöldséggel néha hüvelyessel

Vacsora: nyers vegyes saláta, esetleg pár olajosmaggal

Nasi: hát ha úgy tarja kedvem, de nem szoktam éhes lenni étkezések között, akkor valamilyen gyümölcs.:p<3

2017. ápr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Szia! Fél éve vagyok vegetáriánus, de most kb 2 hónapja váltottam vegánra.

A reggelim mindig attól függ, hogy mennyi időm van, mit kívánok. Legtöbbször egy szójatejes, feketecsokis, mogyoróvajas zabkása mellett döntök soook-soook gyümölccsel, lenmaggal, mákkal, utifűmaghéjjal. Néha eszem még avokádós pirítóst, esetleg vegán tojásrántottát(tofuból készül) vagy házi készítésű granolát. Ebéd előtt gyümölcsöt szoktam enni( na ezt nem úgy kell elképzelni hogy pár falat, hanem rendesen :D), ha éhesebb vagyok szendvicset pl hummusszal. Ebédre igazábol bármi jöhet, tortilla lap tofuval és zöldségekkel, főzelékek, zöldségleves, cukkinispagetti, babos krumpli, csilisbab, ha van időm bűvészkedni akkor vegán hamburger is. Salátát kb minden nap eszem, az ebédem nagy részét a zöldségek töltik ki. :) A zöldségfasírtok nekem nem nagy kedvenceim, de sok ismerősőmnek bejönnek. A salimra általában teszek valami olajat, a vitaminok felszívódásának érdekében. pl: tökmagolaj( nagy kedvencem), mákolaj, lenmagolaj, szőlőmagolaj... ebéd és vacsora között mindenfélét szoktam enni :D hummuszba mártogatott zöldségek, gyümi, szendvics,nicecream, magok, turmix, amihez éppen kedvem van. Vacsi pedig általában az aznapi ebédem egy kicsit átgondolva. :)

Fontos, hogy odafigyelj a vitaminbevitelre! Nem lehet csak úgy belevágni ebbe. De mindenkinek csak ajánlani tudom. <3

2018. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!