Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet elindítani a...

Hogyan lehet elindítani a szülőkről leválást?

Figyelt kérdés

Amikor már te is tudod az eszeddel hogy ideje lenne már, de te nem érzed ezt. Szüleid sem zavarja


Mert levállni nem csak elkoltozéssel lehet amihez sok más tényező is kell.


2023. okt. 11. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Növeld az önállóságod. Csinálj meg olyan dolgokat, amelyeket idáig nem, hozzál döntéseket, vállalj felelősséget.

Persze ezt nem kell egyetlen lépésben: bármikor kérhetsz közben tanácsot.

2023. okt. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen de mi van akkor, ha ezek amit írtál " nem magától jön" ? - márpedig ezt erőltetni nem lehet
2023. okt. 11. 09:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Néha magától is jön, de nem mindenkinek.

Akinek nem jön, annak DOLGOZNI KELL vele! Nem erőltetni, hanem dolgozni. Ki kell lépni a komfortzónádból (ami jelen esetben az, hogy nem csinálsz semmit, de ugye most nem ez a cél).

2023. okt. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

A legbiztosabb módszer ha tényleg elköltözöl, mert akkor rá vagy kényszerítve hogy önállósodj.

Ilyen felfogással, hogy "ha nem jön nem erőltetem" soha nem fogsz felnőni.

2023. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Én puttonnyal a hátamon nem kezdtem el a törtetést. Vannak ilyenek is. Velük rohadok meg rossz körülmények közt. Anyám főz-mos stb., én meg a s*ar fizetésemmel is többet keresek mint az ő jövedelmük együttvéve.
2023. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"erőltetni nem lehet"


Ha valamit/akármit el akarsz érni valaha az életben, azt mind erőltetni kell, különben nem fog menni...

2023. okt. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De nem mondhatom azt hogy holnaptól felnőtt leszek! - ha belül nem érzem azt
2023. okt. 11. 16:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem mondhatod. Holnaptól felnőttként fogsz viselkedni és pont. Szerinted hány felnőtt érzi magát annak? Ki az aki mindig mindenben biztos, tudja hogyan kell csinálni? Szerintem túlidealizálod ezt az egészet. A felnőtt vsak egy önálló gyerek kb.
2023. okt. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"nem mondhatom azt hogy holnaptól felnőtt leszek!"

DE azt viszont mondhatod, hogy holnaptól el tudok intézni önállóan +1 dolgot. És ez a lényege!

Holnapután meg még egyet.

2023. okt. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!