Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A középkorúak miért nem...

A középkorúak miért nem képesek lejjebb venni a hangerőt a telefonjukon, amikor elindítanak egy videót?

Figyelt kérdés
Anyámon vettem észre például, hogy akárhányszor elindít valami videót a youtubeon a telefonján, üvölt a hang és nem zavarja :D de nem csak anyum csinálja ezt, sok 40 pluszos embernél tapasztaltam, hogy nem halkitanak kicsit se a telefonon, apám, keresztszüleim, párom szülei dettó. Ez miért van szerintetek? Azt ne mondjátok, hogy nem hallják, mert ez nem igaz, attól, hogy nem üvölt zavaróan a hang, attól még lehet azt hallani :)
2022. szept. 22. 07:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Középkorú emberek kevésbé érzékenyek a hangokra mint a gyerekek és tinédzserek. És az azonos korú fiúk és lányok között is van átlagos különbség.
2022. szept. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ó nahát, ezt nem tudtam!
2022. szept. 22. 08:53
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Inkább azt raknám mögé hogy ez a generáció tévén és rádión nőtt fel, normális volt hogy mindig üvöltött valami a háttérben. A mai napig ha bármelyik megy náluk, mindkettő nagyon hangos a fülemnek, pedig bőven nem vagyok már tini.


Emiatt is gondolom nem annyira gondolnak bele, hogy bárkit zavarna, de te ha fiatalabb vagy, már úgy nőttél fel hogy a környezeted ne csesszen le miatta, bárhol vagy. Ezért legtöbbször fülhallgatót használtál, azt olyan hangerőre rakhatod amilyenre akarod.

2022. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Most hogy mondod, a TV-t is nagyon hangosan hallgatják! Egyébként már én se vagyok tini, 23 éves vagyok.
2022. szept. 22. 09:31
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Középkorú vagyok (48 éves), és qrvára idegesít a zaj. Bármilyen hangos telefon, rádió, tv, stb.

Nem lehet, hogy Te is mizofóniában szenvedsz? :)

2022. szept. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Besz@rok, hogy itt mindenbe beletaláltok :'D de... mizofóniás vagyok, rettenetesen idegesít, ingerült és dühös leszek az olyan hangoktól, amiket emberek adnak ki szájukkal, orrukkal, torkukkal stb. Szipogás, rágás, nyelés, csuklás, köhögés vagy bármi, még párom mély hangjától is ingerült leszek ha rosszabb napom van, szóval igen, megszenvedem ezt a sz@rt, de kimondottan a hangos telefon vagy tv nem zavar annyira, csak értetlenül állok a dolog előtt. Szerintem ez mizofónia nélkül is így lenne :D
2022. szept. 22. 10:35
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Nem csak a középkorúak csinálják ezt. fiatalok pont ugyanúgy betolják hangosan a zenét, videót. Szerintem ez inkább alapvetően érzelmi és értelmi intelligencia kérdése, hogy figyelsz-e másokra, vagy leszarsz mindenkit.
2022. szept. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Amúgy érdekes ez is...


Saját anyámra 50+ évesen jött rá ez a leszarok mindenkit gondolkodás.


Ha például nézünk egy filmet, simán elindítja hangosan a videókat, zenéket, vagy csak 3 másodpercenként csenget a telefon mert jön a Messenger üzenet.


Bezzeg gyerekként ha megszólalt véletlenül valami, vagy hangosabb voltam az elvártnál, akkor a fejemet leordították, azóta is bennem van ez a "nehogy bárkit is zavarjak" érzés.

2022. szept. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én mondjuk mindig is olyan voltam, hogy odafigyelek erre, szégyellem magam, ha másokat zavarok bármivel is.
2022. szept. 22. 11:40
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

A középkorúak??

Tegnap a buszon egy 17 éves srác bömböltette a videót mellettem...

2022. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!