Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gyűlölöm ennyire magam?

Miért gyűlölöm ennyire magam?

Figyelt kérdés
Világéletemben csúnyának tartottam magam, pedig nincs rá különösebb okom. Legalábbis mások szerint. De én olyan szinten utálom magam hogy állandóan bántom magam. Egyszerűen már elegem van. Úgy érzem hogy sosem lesz önbizalmam.
2023. okt. 13. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ha kamasz vagy, egy bizonyos szintig normális, ha nem vagy elégedett a külsőddel, ha nem, akkor talán kevésbé (de persze nem ismerlek, fogalmam sincs a te esetedről).

Az se baj, ha mást tartasz szépnek, mint mások, és a külsőd például szerinted pont nem szép.

Viszont az baj, ha már bántod is magad. Egyrészt: borzasztó káros, h ennyire rá vagyunk kattanva a szépségre, közel sem olyan fontos, mint gondolnád. Másrészt: tudom, h biztos mondták már, de próbáld meg azokat a dolgokat megtalálni magadon, amik tetszenek. A magasságod (legyél bármilyen magas)? A szemed formája, színe? A stílusérzéked? Tényleg, bármi.

És sokkal értékesebb vagy, mint h csak a külsődet tartsd az egyetlen viszonyítási alapnak. Egy ember sokkal több a kinézeténél.

2023. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd, írj rám. Mond el, mit érzel, amikor azt mondod gyűlölőd magad. Ha a kinézetedet gyűlölőd csak, ne írj rám, hanem menj meditálni, mert fogalmad sincs róla milyen gyönyöröket rejt az elméd és a szíved, ami valóban te vagy, nem csak egy részecske halmaz, ami jelenleg a tested.
2023. okt. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!