Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a gond velem? Miért vagyok...

Mi a gond velem? Miért vagyok ilyen lúzer az életbe hogy mindig a rosszba nyúlok mikor a többségnek olyan egyszerű, szakmát tanulnak, esetleg elmennek egyetemre, aztán karriert járnak be vagy csak szimplán szakmával jól keresnek?

Figyelt kérdés

Szakközépbe jártam, leérettségiztem de ott 12. év végére biztos voltam benne, hogy a büdös életbe nem akarok azzal foglalkozni ami ott a szakmai rész volt. Nem értettem, nem is érdekelt, csak arra vágytam hogy kapjam meg a szakmai tárgyból a kettest aztán hagyjanak békén vele.


Utánna elmentem egy másik irányba egy másik szakmát kitanulnit. Többnyire olyan emberekkel ültem ott, akik vagy annak a szakmának a 4 éves előkészítő osztályából jöttek, vagy valami otthonról, családból hozott fogalmuk volt az egészhez. Én meg teljesen vakon voltam, aztán ez is kudarca fulladt, a végén már nem érdekelt az egész, nem tetszett csak szabadultam volna onnan is, átrúgdostak a vizsgán, de soha többet nem foglalkoztam vele.


Utána volt egy munkaügyis pár hónapos gyorstalpaló képzés, na mondom ez jó lesz nekem itt a nagy lehetőség. Elvégeztem, bár nyilván az oktatás színvonala nem volt valami magas. Elhelyezkedtem azzal protekcióval, de nem nagyon ment, kézügyességem sem volt meg hozzá, onnan kirúgtak.


Végül betanított munka mellette esti suliba jártam, hogy most aztán leteszem a jókereső szakmát, és milyen fasza lesz az élet. Másfél évet jártam, miután úgy kiégtem az egésztől hogy otthagytam a sulit. A végére már ki*aszott depressziós voltam, utáltam az egészet, nem élveztem, csak nyűg volt, pedig azt hittem ez lesz álmai foglalkozása.


Azóta ismét betanított munkát dolgozok, nyilván a bér annyi, ami épp a minimális megélhetésre elég. Gongoltam rá valamit kéne tanulni, de őszintén bármit kezdenék magammal, mi a garancia hogy nem fogok abba is felocsúdni hogy én kurvára nem tudok ezzel azonosulni, nem élvezem, nem szeretem utálom, nem akarom ezt csinálni.


2023. okt. 13. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Túl válogatós vagy. A legtöbb ember nem szerelmes a munkájába, de letudja.
2023. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Ebben a rabszolgatelep országban bármit csinálsz beosztottként, nem figod élvezni. Kiégetnek 2 hét alatt. Legyél maszek csak az az élhető.
2023. okt. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Én nem azt néztem, hogy mennyit keresek majd hanem, hogy passzoljon hozzàm, meg érdekeljen. Amire rájöttem, hogy mégsem volt annyira jó választás, addigra már levizsgáztam és elkezdtem dolgozni.👍
2023. okt. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb így voltam, mint te.

Infòt tanultam 4 évig, és vizsgáznom kellett belőle, mire 10-es lettem már tudtam, hogy soha nem fogok ebben dolgozni, mert nagyon nehéz, nagyon utálom, és nem értek kb semmit. Hármasra vizsgáztam végül belőle, és technikusin nem maradtam. Majd elmentem 2 éves estire egy építőipari suliba, ott az oktatás 0 volt. Gyakszin még néha dolgozgattunk is, amit szerettem, de az elmélet szó szerint egy nagy 0 volt. Mindenről beszélt az oktató, csak a tananyagròl nem. Valahogy mégis 4-re levizsgáztam, de alig értek a szakmámhoz. Mellékállásban dolgoztam benne, mint segéd, aztán azóta nem mertem elmenni benne dolgozni, mert ha valahol kiderül, hogy full hülye vagyok hozzá, akkor 2 òrahossza után kirúgnának. Mielőtt elkezdtem vállalkozást akartam ebben a szakmában, de nyilván mivel nem teljesen érték hozzá elengedtem ezt. A mester mellett sokat tanultam, de sajna nem eleget, mert 2 hónap múlva nyugdíjba ment.

Aztán elkezdtem egy technikusi képzést, amin szintén full nullát tanultunk, és ezért félév után kiiratkoztam. Majd következő évben újra elkezdtem ugyanezt a technikusit másik iskolában. Ott már sokat tanultunk, de közben a munkám miatt el kellett mennem messzire dolgozni, így épphogy meglett az első évem. A másodikat már nem tudtam befejezni, így megint ki kellett iratkoznom.

Közben míg munkanélküli voltam az építőipari suli mellett, akkor elkezdtem egy munkaügyis tanfolyamot is, amit szerettem. Ahhoz értek is, és most abban dolgozom, bár sok ész nem kell hozzá. Viszonylag jól is keresek. Na, de most a fejembe vettem, hogy váltani akarok jövőre, így év végén elkezdek még egy szakmát.

Mi a célom? Míg másnak kell dolgoznom nem akarom kihajtani magamból az összes életenergiámat, így laza munkában gondolkodom, ami mégis ad azért normálisabb fizetést. Ha majd magamnak kell dolgoznom, akkor majd jöhet a nehezebb meló. Addig nem.

2023. okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

Mi a garancia hogy szeretni fogod a következő szakmát? Nincs garancia semmire.


Arra mi a garancia, hogy ízleni fog az étel, amit még soha nem kóstoltál? Vagy kipróbálsz valami újat és akkor kiderül róla, hogy szereted-e vagy sem, vagy maradsz annál, amit már ismersz - akár szereted, akár nem...


Ha van elképzelésed, hogy mi az, amit szívesen csinálnál, az segíthet úgy elindulni, hogy nagyobb eséllyel szeresd is amit csinálsz. Persze arra sincs garancia, hogy nem fog menet közben kiderülni, hogy mégsem szereted.


Minden ember előtt két lehetőség van: vagy eleve tudod, hogy mit akarsz csinálni és reménykedsz, hogy később sem bizonyul tévedésnek, vagy kipróbálsz több dolgot és ami legjobban bejön, annál maradsz.


Érdemes lehet inkább a szabadidőből áldozni rá és munka mellett esti/hétvégi képzésen tanulni valami újat, így addig is keresel, miközben az újabb szakmádat tanulod éppen. Aztán ha meg van az új szakképesítés, lehet vagy teljesen váltva új állást keresni, vagy az is lehetőség, hogy a meglevő munka mellett próbálsz meg felépíteni egy saját vállalkozást, saját ügyfélkörrel.


Saját vállalkozásnál arra érdemes különösen komoly figyelmet helyezni, hogy egy vállalkozás üzleti ügyeit intézni egészen más tudást igényel, mint csak a szakmához érteni. Egy rakás adminisztráció, könyvelés, árazás, üzleti döntések, marketing, minden a te dolgod lesz amellett, hogy a munkát is el kell végezni. Csak attól, hogy a szakmához értesz, még nem biztos, hogy jól fog menni az üzleted és ebbe akár bele is lehet bukni üzletileg.

Ugyanakkor saját vállalkozással több pénzt kereshetsz, ha jól csinálod, mint ha csak alkalmazottként dolgozol. A tiéd minden nyereség, amit sikerül kitermelni, de az induló tőkét befektetni és minden kockázatot is neked kell vállalni érte, hogy a nyereséget zsebre tehesd.

nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!