Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyenek a sváb származású...

Milyenek a sváb származású embereknek?

Figyelt kérdés
Érdekel minden sztereotípia,tapasztalat stb. Hogy illenek bele a magyar társadalomba? Igaz,hogy régen csak sváb, svábbal házasodott?
2023. okt. 16. 08:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Sprechen Sie deutsch?
2023. okt. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

1-et nagyon is ismertem(bnőm), az anyukája nagyon idegesítő volt, csak németül volt hajlandó karattyolni, és rettenet öntelt, beképzelt volt.

A lányán látszott is ez, szegény képes lett volna a szőnyeg alatt bekúszni valahova.

Nem lehet általánosítani, sokfélék nagyon.

2023. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Sznobok. Patika porták, de szerszámot nem látni a kezükben. Étterembe járnak, játszák az eszüket, hogy mennyire műveltek, magasabb rendűek. Az egyik kihívta rám a csendőrt, amikor vasárnap értem rá fát vágni.
2023. okt. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
A másik meg a köjált mikor meglátta, hogy időnként szoktam az árnyékszékre kullantani. Minden lében kanál népség. Nem akarok általánosítani, de ezen a településen ez a tapasztalatom. Más svábok lakta faluban is jártam. Büfé nincs, de étterem az van.
2023. okt. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Párom szülei sváb származásúak. Mondjuk a nagyszülők tudtak németül, a szülők és a párom már nem. Semmi különöset nem tapasztaltam. Nem sznobok, nem gazdagok. A kertben szeretnek tenni-venni. Ha nem tudnám, nem tűnne fel, hogy svábok.
2023. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyszüleim svábok, nekem ez az egész annyiban merült ki, hogy beszélek németül, nagymamámmal gyakoroltam sokat. Ezen kívül még annyi volt, hogy sok finom tradicionális ételt főzött mama, nyilván a saját családjától tanulta.
2023. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Magyvonalúság teljes hiánya, fantáziátlanság. Némelyek hatalmas magyaroknak tartják magukat ahogy a nagykönyvben megvan írva. Csak sajnos mást értenek magyarság alatt és valójában lenézik, megvetik a nem-sváb magyarokat. Meg kb. mindenkit. Németország az istenük, ha éppen ott sz*rul mennek a dolgok arrafelé (ahogy 70-es 80-as évek közti NSZK-ját leszámítva tulajdonképpen mindig) akkor az biztosan nem a németek hibája, hanem... (és akkor ide lehet betenni mindenféle etnikumot.)
2023. okt. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*N
2023. okt. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Svábként jót röhögtem egyes válaszolokon.


Már az rohadt vicces, hogy Magyarországról, az EU egyik legszegényebb országából vki minősíteni meri a svábokat vagy Németországot. Az olyan ostobaságok, hogy étterembe járnak, nem vesznek szerszámot a kezükbe :D


Az biztos, hogy mi svábok igényesebbek vagyunk, mint az átlag magyar, nem pofázunk, szövegelünk feleslegesen, szabálykövetőek vagyunk, nem szemetelünk stb.

Tehát tulajdonképpen többre tartjuk magunkat a beképzelt, nem túl okos magyar átlag prolinál, de szerintem ez teljesen érthető.

2023. okt. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Jól írod, ti vagytok a Tökéletes Faj, Németország a Földi Paradicsom, csak az a nagy kérdés minek jöttetek ide, a semmi közepére, sőt, minek vagytok itt, 300 éve? 🤷‍♂️
2023. okt. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!