Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek az igazat mondani?

Figyelt kérdés
Miért van ennyi kamus ember? Ködösítenek, jópofiznak, magukban puffognak. Miért nem mondják meg szemtől szembe amit akarnak? Sokkal egyszerűbb lenne. Nem kéne találgatnom, mert nem egyszer benéztem már ezt, és akkor még én vagyok a bunkó.

2023. okt. 18. 13:15
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
7: nem nekem nem mondják meg, hanem a környezetemben senkinek. Kibeszélik egymást, szemtől szemben meg bólogatnak.
2023. okt. 18. 14:36
 12/30 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es amint mondtam, nem konkrétan rólam van szó. Vegyük pl, hogy van egy konfliktus, mely több embert érint mindkét oldalon. Megbeszéljük azokkal, akik a konfliktus azonos oldalán állunk, hogy úgymond kitesszük az asztalra a dolgot, és amikor arra kerül a sor, a legtöbben mégis kihátrálnak és csak egy-két ember van, aki valóban vállalja szemtől szembe.

Azt nem tudhatod, hogy én mitől bántódnék meg, nem jellemző rám a megbántódás, mivel általában racionálisan felülvizsgálom érzelmi reakcióimat.

2023. okt. 18. 14:53
 13/30 anonim ***** válasza:
94%
Én értem. Azért, mert nem tudnak frusztrációt viselni, nincs önbizalmuk. Ha igazat mondanának, valószínűleg érkezne rá sokszor nem egyetértő válasz. Ezt nem tudják utána magukban rendezni, érvelni.
2023. okt. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
3: rám ez nem igaz. Elfogadom a jogos kritikát, mert magamat is kritikusan szemlélem. Nyilván a vádaskodást nem.
2023. okt. 18. 15:45
 15/30 A kérdező kommentje:
13: köszönöm, végre valaki megértette
2023. okt. 18. 15:45
 16/30 anonim ***** válasza:
21%
Szemtől szeme? Mert akkor az lenne a bajod, hogy hogy merik neked így elmondani. És mennél a panaszkodni, hogy milyen rosszak voltak. Pedig csak te vagy csicska. Biztos szarul is dolgozol. Meg szűz is vagy, meg sorolhatnám.
2023. okt. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
22%
Mert buta vagy.
2023. okt. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő: Örülök, hogy kiéltétek frusztrációtokat mára, további szép napot kívánok nektek.
2023. okt. 18. 16:19
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Félnek az emberek egymástól, a következméénytől - bár ez vicces, mert egy többnyire következmény nélküli országban mi történhetne... -, a valóságtól.
2023. okt. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
31%

#12: teljesen mindegy, hogy rébuszokban beszélsz vagy E/1-ben, tudja mindenki, hogy az ilyen kérdés E/1-ben értendő, de hogy a lelkednek kedves legyen: "Akkor meg az lenne a baja, hogy megbántják". Itt is gyöngyörűen látszik, hogy lekezelsz mindenkit, aki nem fújja ugyanazt a követ, nem tudod tárgyilagosan elfogadni az ellenvéleményt.


#10

2023. okt. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!