Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem öregszem?

Miért nem öregszem?

Figyelt kérdés

39 ffi vagyok, és pont ma volt olyan helyzetem, hogy a 24 éves kollégám kérdezte, hogy mennyi idős vagyok. Mondom, 35, letagadtam 4 évet, mert már tudom, hogy mindig fiatalabbnak néznek. Erre kiakadt, hogy ő azt hitte, 28-29 éves vagyok, vagyis legalább 10 évvel fiatalabb, mint ami vagyok.


De ez nem ismeretlen számomra. 22 éves koromig 16-nak néztek, még 34 éves koromban is elkérték a személyimet a dohányboltban, vagy a marketekben, ha italt vettem.


Még anyum is azt mondja, hogy nekem jó a genetikám, és 10 év múlva is kb. ugyanígy fogok kinézni.


Közel a 40-hez nincs egyetlen ősz hajszálam sem, nem kopaszodom.

Amikor 20-as csajokkal dumálok, vagy fűzöm őket, azt hiszik, hogy kb. 4-5 évvel vagyok náluk csak idősebb.


Van más is, aki ilyen, és ha van, Ti hogyan élitek ezt meg?

Én úgy élem meg, hogy teljesen jól elvagyok a 20-as, kora 30-asok között, és nem is úgy néznek rám, mint valakire, aki közel van a 40-hez.


A napokban a 34 éves kollégám nézett rám, és mondta, hogy sajnos Ő messze a legidősebb a csapatban :D Nem szóltam semmit...


Nekem a volt osztálytársaim is már mind pocakos apukák, jóval idősebbnek néznek ki!


Szerintetek ez áldás vagy átok? Kíváncsi lennék azok véleményére is, akik hasonlóak, de azokéra is, akik már korán őszülni és kopaszodni kezdtek.


Nekem az elején nagyon nagy átok volt a munkám során, mert nem vettek komolyan az idősebb vezetők.

Most viszont már áldás, mert a junior mérnökökkel jobban megtalálom a közös nevezőt -de lehet, ezt nem feltétlenül annak köszönhető, hogy fiatalabbnak nézek ki, hanem, mert olyan a gondolkodásom!


Viszont a kérdés az, hogy vajon azért értem meg őket jobban, mert fiatalos vagyok, vagy azért, mert mivel fiatalabbnak néztem ki, ezért alapból abban a gondolatiságban maradtam!



2023. okt. 22. 01:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint mégis öregszel, simán csak fiatalabbnak nézel ki a korodnál.
2023. okt. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Még egy fontos dolog! Érettségi után nem vettek fel egyből oda, ahova szerettem volna tovább tanúlni, de következő évben már sikerült. 2 évig jártam a szakra, de hamarosan beláttam, hogy ez nem nekem való.


Ekkor elmentem dolgozni ismét, mellette pedig felvételire készültem.


Aztán 24 évesen kezdtem el mérnök képzésre nappalin járni egyetemre, és azt vettem észre, hogy a jobbára 18-19 éves szobatársaimnak egy pillanatig nem esett le, hogy mennyivel is vagyok náluk idősebb.

Fura, de 3-4 év után már idősebbnek néztek ki nálam...


Az első munkahelyemen végig 21-22 évesnek néztek, holott már közel voltam a a 30-hoz.


Azért hagytam itt ezt a megjegyzést, hogy rávilágítsak, hogy léteznek ilyenek is!

2023. okt. 22. 01:19
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Én örülnék ennek mert így legalább a jó 18-20 éves csajsziknál lenne esélyem.
2023. okt. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg az fog veled történni, mint a keleti népekkel. Amikor véget ér életed “középkorú” szakasza hírtelen fogsz öregedni sokat, ezzel is behozva a “lemaradást”. Amúgy lehet hogy kívül fiatalnak nézel ki, de sejt és biológia szinten ez közel sem biztos. Gondolj csak a szép piros almára ami belül már bebarnult. Persze az is lehet amit te sugalsz. De az hogy ne öregednél az azért egy bulvár adta cím.
2023. okt. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak akkor előny ha az alatt a plusz 10 év alatt haladtál is valamerre. Szóval ha úgy nézel ki mint egy 25 éves, de már lett plusz 10 év megtakarításod anyagiakban, ezáltal kevesebbet stresszelsz. Bölcsesség az megint előny is hátrány is, mert visszább kell fognod magad ha 25 évessel vagy, aki kevesebbet tapasztalt és tanult dolgokról, kevesebbet élt át. Arra kell gondolnod hogy aha ezt azért nem tudja mert te se tudtad 10 évvel ezelőtt.
2023. okt. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól még öregszel, mert pár hülye fiatalabbnak néz.

Én már 40 felett vagyok, de az auchanban és a cba-ban rendszeresen megkérdezik, hogy elmúltam-e 18, mikor alkoholt veszek. Nyilván nem nézek ki kiskorúnak, ezek az emberek csak simán hülyék, vagy nagyon rossz a szemük. Nekem jó hogy fiatalabbnak néznek, így legalább van esélyem a fiatalabb pasiknál :)

2023. okt. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg mindig jobb mintha 40 evesen 60-nak neznel ki
2023. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, aztán 45 felett hirtelen kezdett mutatkozni az öregedés, de tényleg hétről hétre jelentkezett valami új jel, pár évvel később ugyanúgy nézek ki, mint minden korombeli. Szóval számíts rá, hogy nem tart örökké. Már most kezdj el valamit konzerválni a megjelenésedből, figyelj oda a bőr hidratálására, ápolására, egyél egeszségesen, sportolj, aludj sokat. Talán sikerül késleltetni az öregedést kicsit.
2023. okt. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Majd ha 60 évesen is ugy nézel ki mint egy 20 éves akkor kezdhetsz aggodni
2023. okt. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Ugy hivjak h genetika.. engem is 10el fiatalabbnak neznek folyton. Orulj neki
2023. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!