Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj ha nem érdekel a...

Miért baj ha nem érdekel a politika egyáltalán és nem foglalkozom vele?

Figyelt kérdés
Azt mondta kollegám az ilyenek miatt mint én van ilyen helyzetben és tart itt az ország. Mert szerinte nekem is tiltakozni kellene meg eljárni tüntetni a kormány és Mészaros Lőrinc ellen meg ellenzéki pártokat támogatni.
2023. okt. 22. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
A politika minden egyes embert érint, akár foglalkozik vele, akár nem. Találkozol vele pl. a munkahelyen, mint a te jogaid és a munkáltatód jogai, a fizetésed, a juttatások, az üzletekben az árak mértéke, és még lehetne sorolni. Szóval nem ártana mindenkinek foglalkoznia vele valamennyire, és nem ész nélkül szavazni, ha megy egyáltalán. Gyanúsnak kell lennie, ha pl. valamelyik hírforrás az egyik oldalról csak jót, a másikról csak rosszat tud mondani, vagy hallgat, ez a kormánypártiakra jellemző. Sajnos rengeteg tévé, weboldal, rádió ilyen.
2023. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Igen sajnos, ez a baj. Mert attól, hogy nem foglalkozol vele, érint téged is. Viszont sajnos több az ilyen ember, aki úgy gondolkozik, hogy minek foglalkozzon vele, ha úgyse tehet semmit. Pedig lehet tenni. Felállni és összekapasukodni. Értelemes, fejlett országokban az ilyen nárvisztikus pszichopata OV-ket egyszerűen kiveti magából a társadalom. Itt meg miért nem? Azért, mert sajnos a társadalom is olyan, mint a vezető. Megalomán, nárcisztikus, önző, és érdekember.
2023. okt. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Az hogy most te kit támogatsz vagy kimész -e tüntetni valamiért az egy dolog.


De a politika akár szeretnéd akár nem az életünk része és óriási hatással van rád és rám is. Szerintem fontos hogy az emberek tisztába legyenek ezzel és azt a politikai pártot támogassák ami a leginkább az ő érdekeit tudja képviselni.

Az nem megoldás hogy sírunk rívunk hogy nincs tanár vagy nincs ez vagy az de egy lépést nem teszünk azért hogy ez változzon. Ha te nem döntesz akkor mások fognak helyetted dönteni.

2023. okt. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

Mert a politika kb olyan mint a nyuszis vicc.

Ha nem mesz szavazni azert piszkalnak, ha meg elmesz, akkor meg nem jo partra szavaztal -az aktualis beszelgeto partner szerint!-, es akkor az a baj.


Mert szerinte nekem is tiltakozni kellene

Legkozelebb kerdezd meg, hogy mi van akkor ha te nem tiltakozni hanem tamogatni szeretned?


En sem voltam 20 eve szavazni, es nem is fog ravenni senki hogy meggondoljam magam.

2023. okt. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell napi szinten foglalkozni vele meg mindennel képben lenni, mert azzal sok vérnyomascsökkentőt spórolsz meg, idegeskedést, világba/emberekbe vetett bizalom elvesztését stb.


De szavazni mindenképp menj el, és előtte viszont tájékozódj! Pl hogy kik hol és mit lopnak ki alólad, mellőled, felőled, belőled stb., az jól jön, ha tudod. Lehet a 'kedved' is meghozza hozzá, lesz egy kis motiváció is. 😅

Sajnos mindenre hatással van, nem tudod magad kizárni belőle. Ha már magadért nem mész el, akkor menj el másért. Csak mert aki leginkább szenved, pont az fog arra szavazni, aki a szenvedesét okozza (nem csak a sajátját).

2023. okt. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Már jelentettelek is.
2023. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én foglalkoztam vele 20 évig. Semmi nem lett jobb. Manapság nem érdekel,nem foglalkozom vele.
2023. okt. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerezz be egy Hajrá Fidesz feliratú pólót és azt hord pár napig mikor munkába mész, utána békén fog hagyni. ;-)
2023. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Nekem jobb volt az életem, amíg nem foglalkoztam a politikával. Mióta foglalkozom vele sem változott semmi, csak idegesebb vagyok.


(Az ellenzéki pártok ugyanakkora hulladékok, mint a kormánypártok.)

2023. okt. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Hogy kell azt érteni, hogy nem erdekel a politika?


Pl. érzékeled az inflációt gondolom. Nem erdekel, hogy mitől lehet? Hogy ki és mit rontott el a politikában, hogy ez lett?


Vagy simán mindent csak elfogadsz, az okokon való gondolkodás nélkül?


Így kell elképzelni?

2023. okt. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!