Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valamitől rendkívül undorod...

Ha valamitől rendkívül undorodik az ember azon érdemes dolgozni valahogy hogy elmúljon az undor vagy nem szabad ennyire gyökeresen megvaltoztatni magunkat?

Figyelt kérdés

Egy elvont példát mondok: mondjuk ételeket tekintve nagyon undordom például a sült májtól.(azért hozom ezt fel mert ezt többször főzték otthon és már a szagától, gondoltától is ki voltam készülve)


Ha úgy sokkal könnyebb lenne az élet ha dolgoznék azon hogy ne undorodjak tőle és meg tudjam enni mondjuk heti 3x amikor főzik itthon akkor érdemes lenne a hányás reflex és az ájulás közeli állapot ellenére rávenni magam hogy megegyem vagy inkább válasszam a nehezebb utat de ne erőltessem?


A kérdés átvitt valójában nem a sült májról van szó csak ezzel tudom a legjobban szemléltetni.



2023. okt. 25. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hátőőő... minek?

Ez a fő kérdés.


A máj ugye egy erősen opcionális dolog, simán le lehet élni eg yéletet úgy, hogy nem kell a közelébe menni.

Nyilván ez más dolgokkal nem feltétlen ilyen egyszerű megoldani.


"nem szabad gyökeresen megváloztatni" - mmmiért ne lenne szabad? Nincs tiltva a változás.

Feltéve ha működik.

Ugyanis az erőszak gyakran pszichés problémát szül. Az meg kinek hiányik, hogy elvigyen a bélrák, mert magadra erőszakoltad a májat ami ellen tiltakozik a szervezeted? Értheted átvitt értelemben is.


Lehet szó változásról, de nem erőszak révén. Pl olyan ételek amikben a máj csak kis szerepet játszik, kiegészítőízként, valami olyan mellett amit kimondottan szeretsz. Ezáltal meg tudod szokni, meg tudod kedvelni a májat is.


De amúgy azzal sincs semmi gond, ha valaki nem szeret valamit. Ilyen az élet, nem kell mindnekinek midnent szeretnie.

2023. okt. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha olyasvalami, amivel rendszeresen találkozhatsz, akkor érdemes megtanulni tolerálni. Ha olyasmi, amivel elvétve lehet csak esélyed találkozni, akkor nem annyira.
2023. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha egy adott étel állagától undorodsz, akkor az egy gyerekkorból megmaradt fóbia. Ha téged nem zavar szerintem akkor nem kell ezen rugózni. A férjem és a nagyobbik fiam a gombával van így, nagy dolog, nekik nem csinálok gombás ételt.

Engem a kocsonyától ráz ki a hideg. Gyerekkoromban a szüleim sokszor főztek kocsonyát, olyankor telerakták a hűtőt vele és amikor kinyitottam a hűtőt és ott figyelt a sok rezgő kocsonya, hát sírva menekültem....

2023. okt. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem persze

Ilyeneket nem is kell erőltetni.

2023. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél vele foglalkozni, mert pl: érdekel, hogy miért alakult ez ki, hogyan lehetne rajta változtatni, érdekel, hogy "Mi lenne, ha mégis meg tudnám enni a sült májat?", akkor érdemes vele foglalkozni. Ha tudja az ember helyettesíteni mással pl.: a májat - mint tápanyagforrást -, akkor megfontolandó.


Én a tojással vagyok úgy, hogy kiskoromban megutáltam egy kórházban és csak sütiben, vagy rántottaként tudom megenni: gondoltam már rá, hogy ezen változtatok, de a főtt tojás látványa undort kelt még mindig, így mással helyettesítem ezen étel tápanyagforráskészletét.

2023. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen nagyon átvitt értelemben kérdeztem hirtelen felindulásból mert nem akartam leírni az igazi dolgot amitől undordom


Azért hoztam a sült májat mert valóban az az egyik olyan étel ami a leginkább kikeszit de persze sorolhatnám meg tovább

Igazából sajnos valószínűleg genetikailag ilyen gyenge a gyomrom, képektől is hajlamos vagyok napokig rosszul lenni, ha a hűtőben rossz szag van utána van hogy fel óráig öklendezem.

Mosogatás közben van hogy többször le kell állnom ha megcsap valami szag, vagy hozzam ér vmi undorító kajamaradék

Lakótársak ha mocskosan hagyták a WC-t, utána volt hogy napokig kb nem voltam magamnal a szagtol meg a látványtól

A vért sem bírom, ha meglátom kb biztos az ajulás


A férfiak 99,9 százalékától is nagyon undordom és ha közterületen odajonnek hozzam vagy ami meg rosszabb hozzam érnek(többször volt ilyen) arra általában nem is szoktam emlékezni pontosan mert így védekezik az agyam...


Sajnos volt már hogy beszéltem erről és csak a leszidást kaptam hogy egy felnőtt nő nem lehet ilyen, a férfiaknak sem szabad a külsejét nézni, az ápolónőknek szart kell takarítani stb...


Azért vagyok most nagyon kiborulva mert nagyon rossz helyzetben vagyok, nagyon depressziós, hónapok óta keresek munkát és mivel csak érettségim van, így kb azt látom hogy csak a takarítás jöhet szóba, de mivel ilyen öklendezős típus vagyok nem tudom hogy hogy bírnám.


Nyilván párt találni nem fogok aki ilyen helyzetben tudna segíteni a fent említett okok miatt

Ezért kérdeztem hogy lehetne leküzdeni az undort

2023. okt. 26. 07:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen TV musorok, terapiak mind parasztvakitas. Az a hires brit pszichologus, akit meg otthon lattam evesfobiasoknak megmutatni a frankot, kesobb ongyilkossagokat kiserelt meg. Nem fugg ossze, vilagos, de nem hiszek benne. Merj mas lenni, nem szereted, utalod, elkerulod, felsz tole, ez van.

Amugy nalam spontan maguktol elmultak felelmek, az eletem alakulasaval. Otven vagyok, volt par fordulat.

2023. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy milyen szagoktól, ízektől reagál undorral a szervezeted, az tőled független adottság.


Én pl. utálom a gombát, a gomba földszagát, a makos tésztát, a savanyú tüdőt, a kicsonyás-pudingos állagú ételeket.

Az édeskés parfümtől fejgörcsöt kapok.

Adottság, nem tudom irányítani.

2023. okt. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!