Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy szerelő órabérben akar...

Ha egy szerelő órabérben akar nálam megjavítani karbantartani dolgokat akkor le akar húzni?

Figyelt kérdés

Pl gázparapett ellenőrzés, bojler bekötés, kábel javítás, ajtókilincs javítás meg ilyenek. Vagy talán festés üvegezés is.


Sok.inden 10.perces melo megcsinálhato fél nap/ 1 nap alatt is ha elhúzza



2023. okt. 25. 16:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem szokás így árajánlatot adni. Kérdezd meg tőle, hogy konkrétan mennyi idővel lehet számolni az egyes munkáknál. Legalább tól-ig határon belül, vagy milyen dolgok befolyásolhatják.

De én lehet, hogy nyíltan rákérdeznék, miért nem a konkrét munkára mond egy összeget. Lehet, hogy van valami racionális oka, csak mi azt nem tudjuk.


El tudom képzelni, hogy pl. az oda-vissza utat is beleszámolja, mert neki az is munkaidő, ha miattad rostokol a forgalmi dugóban. Így már lenne is értelme az órabéres árajánlatnak.

2023. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%

Éppen a 10 perces melók miatt alkalmazzák bizonyos szakterületeken a minden megkezdett óráért felszámított fix összeget. Odamegy egy szerelő, viszi a szakmai tudását, a tapasztalatát, a speciális eszközeit, megoldja a gondot egy negyed óra alatt; nem kérhet 500 forintot, mert hamar tönkre menne.

Nem valószínű, hogy csak azért pepecsel valaki, hogy még egy órát kiszámlázhasson, inkább örül ha hamar végez, mert mehet a többi teendője után. Bár nyilván vannak tisztességtelen szakik is. Ha valaki le akar húzni, lehúz egyéb elszámolási rendszerrel is.

2023. okt. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Aztán garancia meg nincs. Megcsinálják ugy hogy másnap már nem jó aztan nem jön vissza.

A vevőt meg nem védi semmi.

Ezeken lehetne vitatkozni.

2023. okt. 25. 17:03
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Vannak olyan munkák,főleg öreg épületekben,ami tele lehet rejtett hibákkal,nem lehet fix összeget mondani.

Nekünk volt olyan,hogy glettelés-festés előtt csak egy helyen kellett megspaklizni a mennyezetet,aztán leesett az egész vakolat kefniig.Szinte csak homok volt az egész.

Na akkor most erre hogy adjon az ember árat?

Egyáltalán nem biztos,hogy le akar húzni,ne legyél cinikus és pesszimista.

2023. okt. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Csak mert érdekes azzal kezdte hogy egész napra akar jönni. Aztán másnap kezdte el mondani ezt az órabèresdit. (Szóval így gerinctelenul "ferdèn" akarta beadagolni hogy ne fixezzünk.


Es többször kaptam màr hazugságokon más tèmában. Nem a legegyenesebb ember alapbol.

2023. okt. 25. 17:25
 6/25 anonim ***** válasza:

Úgy érted, a felsoroltakat mind ő csinálja? Kétlem, hogy minden téren profi szakember lenne.

Itthon én is megbütykölök sok mindent, - pl. bojler vízkőtelenítés, kerítésjavítás, fal glettelés- és festés - de ezeket csak itthon, vagy maximum a rokonságban (ingyen) csinálom, nem lenne pofám "szakembernek" előadva magam pénzt kérni idegenektől.

2023. okt. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert ahol én lakom, ott egyre bevettebb szokás ez az órabéres "buli". Így nézve nem bizti, hogy lehúzós lenne.
2023. okt. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Ahol én lakom ott meg sehol nem bevett az oraberesdi.

Mamánál 5000 et kért egy egy hivatalos gázos hogy megnézte meg vmit csinált neki a parapetten.

Ha felhivok egy festőt belövi nekem a kis lyuk lakásom telefonban is hogy 60 ezerért jön.

Kollegámtol is fixeket kért eddig ahol javitott meg tolem is.


Csak rám akart szállni is én meg lerázom. Azota jön az órabéresdivel es 5 szor annyikat akkar kérni.

2023. okt. 25. 17:45
 9/25 A kérdező kommentje:
*kért el
2023. okt. 25. 17:45
 10/25 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogja elsietni...
2023. okt. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!