Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy esetleges hosszabb külföld...

Egy esetleges hosszabb külföldi utazás előtt mit/miket érdemes ellenőrizni az autómon?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.

Arra lennék kíváncsi hogy mi az amit érdemes magunkkal vinni,megnézni,szerelővel esetleg megnézetni?

Nyílván néha-néha szoktam vele hosszabb utakat megtenni amiket eddig szerencsére hibátlanul teljesített! (Pld: Budapest oda-vissza nekem 500km)

A jelenlegi út ahová hamarosan mennék az csak oda 930km azaz összesen 1860km így inkább a biztonság esetére amit lehet,megnézetnék,megnéznék,magammal vinnék.

A segítő szándékot/tanácsokat köszönöm! :)



2023. jún. 12. 07:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A szokásosakon kívül szerintem semmi különös, a pótkerékben legyen megfelelő nyomású levegő! És köss autós assistance biztosítást a nyaralás idejére, mert a gatyád rámehet, ha kint valami baj ér.
2023. jún. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó állapotú, karbantartott, nem ezer éves autónál keréknyomást, folyadékokat kell nézni. Ablakmosóba tölts bogároldós folyadékot.
2023. jún. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igaz egy 18 éves,de nagyon jól karbantartott és megvigyázott jó állapotú autóról van szó.

Minden szervízt időben el szoktam végeztetni rajta,illetve ha rendellenességet észlelek vagy hallok is a lehető legrövidebb időn belül megnézetem vagy megjavíttatom és nem az olcsó fajta alkatrészekkel,hanem inkább a jobb minőségű középkategóriás alkatrészeket szoktam mindíg választani.

Amikre egyébként én gondoltam így nagyságrendileg: Indulás előtt a guminyomást(pótkerékben is!),motortéri folyadékszinteket nyílván ellenőrzöm.

Illetve vontatókötél,izzókészlet,emelő,kerékkulcs,pótkerék,tartalék szélvédőmosó,defektjavító spray lesz nálam,másra nemtudom lehet e még szükség?

A segítséget köszönöm nektek,jár a zöld kéz! :)

2023. jún. 12. 07:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1 liter motorolaj, 1-2 liter deszt.víz.


Lófütyi helyet foglalnak de életmentő lehet.

2023. jún. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4es: Így van,ez kimaradt a felsorolásomból,de igazad van inkább ezek is ott lesznek a csomagtartóban!
2023. jún. 12. 08:38
 6/14 A kérdező kommentje:

Másik fontos kérdésem még: A biztosítótól (K&h) régebben kaptam egy zöld színű A4-es lapot,úgy tudom újabban ezt nevezik zöldkártyának.

Nem vagyok biztos benne,de én úgy tudom hogy ez külföldi utazás során elvileg nálam kell hogy legyen,vagy nem szükséges? Idei évre nem is kaptam egyébként ilyet a biztosítótól,ezt ha úgy van külön kéne tőlük igényelnem?

2023. jún. 12. 08:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Két teljes értékű tartalék kereket be kell rakni. A gyári mankókerékkel nem jössz haza 900km-ről. +kézi légpumpa nyomásmérővel mert még hazánkban is rendszeres probléma hogy a benzinkutakon nem működnek vagy eresztenek a pumpák, még az olyan neves kutakon is mint az OMW és a MOL, azonban a javítás elmarad, vagy kimerül a csatlakozók szikszalaggal való kókányolásában...

Amiket felsoroltál azonkívül kellenek különböző szerszámok. Csavarhúzók, kombináltfogó, Villáskulcsok (6-7,8-9,10-11,12-13,14-15,17-19), dugókulcsok, fogók,sniccer, stb., gyertyakulcs. Reszelő,drótkefe,kézi fűrész, kalapács, szerelővasak. Digitális multiméter, szerelőlámpa nélkülözhetetlen éjszakai javításhoz.

Tartalék gyertyakészlet, gyújtótrafó. Tartalék motorolaj, fagyálló, fékolaj,5L ioncserélt viz, tartalék biztosítékok, tartalék hosszbordás szíj. Olajzóedény, gépzsir, szigetelőszalag.

2023. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Még ami eszembe jutott, tartalék gumicsövek, gumitömlő, csőbilincsek, kötöződrót, kötözőzsineg. Tölcsér folyadékok betöltéséhez, benzinkanna.
2023. jún. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
7-8: Jézus, épphogy csak a motorkiemelő zsiráfot nem akarod vele vitetni. Szerintem nem a Szaharába megy egy hónapra.
2023. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jah... kifelejtette a tartalék kuplungot, emelőbakokat, elektromos légkulcsot hátha pont 2000km alatt kell megkuplungozni az autót.


Volt egy két jó dolog a listájában de nagy része totál felesleges. Csak súly meg hely.

2023. jún. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!