Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van ennek a tulajdonságnak/szo...

Van ennek a tulajdonságnak/szokásnak neve? Mi ez?

Figyelt kérdés

Nagymamámnak es apukámnak is szokása régóta, hogy bármiről is beszélünk, ők mindig hozzáfűzik, hogy ők hogy szokták azt csinálni, ők hogy gondolják, ők szeretik e azt vagy nem, ők szoktak-e ilyet, velük volt-e már ilyen…szóval csak a saját magukkal kapcsolatos dolgokat mondják. És sajnos mostanában magamon is veszem észre, hogy nekem is az első gondolatom, ha valakivel beszélgetek egy érzésről, szokásról akármiről, ilyesmi az első gondolatom amit válaszolnék. Persze igyekszem uralkodni magamon es más választ kitalálni.

Vegyük példának hogy valaki mondja nekik, hogy megy futóversenyre, erre az a válasz, hogy ők nem szeretnek futni. Vagy valaki mondja, mit evett ebédre, erre a válasz, hogy ők nem szoktak olyat enni.

Mi ez? Egoizmus? És mivel az én gondolataim is kezdenek így működni, ez öröklődik, vagy csak átvettem tőlük a szokást mert ebben nőttem fel?


2023. okt. 27. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Én is egoizmusra gondolok. Ez nem öröklődik, viszont át lehet venni, mint családi mintát.
2023. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Empátia hiánya, a másik érvénytelenítése, saját frusztráltságunk kivetítése. Önbizalomromboló káros minta.

Mennyivel jobb lenne, ha valaki fut, azt mondani, hogy "de szuper, ügyes vagy, sok sikert kívánok". Csak ez nem magyar. A magyar kontrollmániás, domináns és bizalmatlan. Véletlenül se figyeljünk nyitott szívvel a másikra.

2023. okt. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értek egyet az eddigi válaszokkal. Szerintem inkább arról van szó, hogy mivel nem kérdést tesznek fel nekik, hanem egy kijelentést, hirtelen nem tudnak mit hozzáfűzni, ezért próbálnak azzal válaszolni, ami a saját maguk tapasztalata. Ezzel próbálják továbbgöngyölíteni a beszélgetés fonalát. Mondhatnák azt is, hogy a futóverseny szuper, az ebéd pedig finom, de ez inkább csak amolyan udvariassági válasz lenne, túl sok információértéke nem lenne. Viszont ha ők is szeretnének futni, vagy szeretnék a szóban forgó ételt, akkor nyilván szintén elmesélnék a saját tapasztalataikat, amelyek lehet, hogy a másik fél számára is hasznosak lehetnek.
2023. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt is kifejezi, hogy nem érdekli másik.
2023. okt. 28. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően arról van szó, hogy az illető csak kihasználja a helyzetet, hogy saját, szerinte fontos közledőjét elmondja. Nem a másikkal akar kölcsönösen kommunikálni, csak saját igazát, véleményét akarja közölni.

Ugyanakkor, néha a 3-as által írt is igaz lehet, hogy hirtelen nem tud a másik érdemben reagálni, csak kényszerűen mond valamit ami jobb a kinos csendnél, meg az aha, ja és hümmögésnél.

2023. okt. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!