Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gyakori vidéken a...

Mennyire gyakori vidéken a még dolgozó korosztály körében a kertművelés?

Figyelt kérdés

Nem a fűnyírásra meg a tuja formára nyírására gondolok, hanem megtermelni a háztájit, zöldségeket, gyümölcsöket, befőzni, esetleg tyúkokat tartani, meg hobbiból szép kis virágoskerteket nevelni.

Nagyon idősek már nem bírják, a még fiatal (és ha szerencsés, akkor egészséges) nyugdíjasoknak pedig könnyebb, mert van idejük, szabadon osztják be a napjukat. De például a negyvenes, ötvenes korosztály manapság mennyire hódol ennek a hobbinak vagy életformának a munka mellett?



2023. nov. 3. 12:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
40%
A kert nem kifizetődő. Kell föld,trágya, öntözés és permetezés is, ha igazán normális és kártevőmentes élelmiszert szeretnénk. Kb 10 évig láttam,amíg a nagyszüleim csinálják. Rengeteg munka volt. Nagyon szakszerűen csinálták,gyönyörű zöldség és gyümölcs termett. De szerintem már akkor sem érte meg igazán. Azért a 10kg zöldborsóért meg mondjuk 20 kg eperért,répáért,babért minden nap reggeltől estig dolgoztak és ugye meg kellett venni a fent említett dolgokat is.
2023. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
96%
Viszonylag rövid ideje városi státuszban lévő kisvárosból származom. Alig-alig művel már valaki kertet. Ország jobbik fele
2023. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%
Nekünk kert és jószág is van,de a faluban csak kevés helyen csinálják már.Ez munka mellett is ment/megy nálunk.A felesleget eladjuk a piacon.Gyümölcs,zöldség terem,és van pár száz jószág.Még úgy is,hogy a termény nagy részét veszzük,és nem minden kel ki,amit ültetünk is megéri.Sok mindent befőzünk,fagyasztóba megy.Ezenkívűl még bogyósokat szedünk lekvárnak,szőrpnek,pálinkának.Tésztát csinálok.
2023. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Szolovjov ***** válasza:
100%
Az utóbbi pár évben beültettem a kertet, de folyamatos gyári meló mellett úgy döntöttem, hogy nincs erre energiám. Mindig felgazosodott. Jövőre már nem ültetem be.
2023. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
87%

Sokkal gyakoribb mint ahogyan aszt hinnéd! Sok embernek ez nem csak hobbi.

Ez maga az életük, aki meg aszt írja hogy a kertművelés nem kifizetődő, az illető hazudik!

Önfenttartó életmód, egyre jobban kezd elterjedni kishazánkban! Fiatalok, huszonévesek költöznek vidékre, hogy megtanulják a kertészkedés alapjait és a lehetőlegjobbat kihozni magukból. Én ezt tapasztalom, a környezetemben és szomszédos falvakban.

Éltem én városban, de inkább vissza költöztem vidékre. Nyugodtabb az élet.

Minden korosztály foglalkozik a kertészkedéssel.

Évente 8-10 alkalommal előadásokat szoktam erről tartani, meglepődnél hogy mennyien, vagy mennyi fiatal érdeklődik eziránt a témakörért.

2023. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem jellemző. Nálunk csak nyugdíjasok csinálják. Kivéve a lekvárfőzést, azt viszonylag sokan, de vásárolt gyümölcsből. Meg van 2 férfi, aki csilipaprikát termeszt hobbiból.


Haszonállatot nagyjából senki sem tart már. 1-2 család. Gyerekkoromban szinte minden héten disznót vágott valaki. Ez rendesen kihalóban van.


~500 fős falu.

2023. nov. 4. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!