Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szavak vagy a tettek sebezne...

A szavak vagy a tettek sebeznek benneteket jobban?

Figyelt kérdés
2023. nov. 5. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A szavak mélyebb nyomot hagynak.Akár meggondolva, akár felelőtlen odavetve hangzanak el...

Nemhiába mondják,hogy a kilőtt nyilat és a kimondott szót nem lehet visszavonni...

2023. nov. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Is, is.

Sokat számít ki, mikor s milyen körülmények között mondja, teszi.

2023. nov. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szamomra a tettek a sertobbek.Pl.ha valaki nem tartja be az igereteit,nem vallalja a felelosseget erte,menekul.Bar itt a szavak szintjen is tortenik serelem mert ugyebar az illeto ilyenkor kifogast mond nem erek ra,sok a munkam,rosszul vagyok,kimerult vagyok.Kozbe masra raer es amit velem nem csinal meg programot megcsinalja massal.Itt a tettek,a szavak is sertoek.Es az ilyen emberek a szavakra nagyon erzekenyek ha szembesulnek,de viszont a szavaik es tetteik nincsenek osszhangban igy nem oszinte emberek.A hazudos embereket a szavak altalaban padlora teszik.

Ha valaki lop a masiktol,lenyulja a kollegaja otleteit,elkeszitett munkajat mind a tettekre vezethetok vissza.

2023. nov. 5. 10:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább az sebez, ha nem sikerül őket helyükre tenni, megfelelően feldolgozni.


Érdemes minden ilyet alaposan átgondolni (még jobb, ha pszichológussal át tudod beszélni), mennyi valóság alapja van, mennyiben szól rólad, mennyire kell neked foglalkozni vele és mit kell vele kezdened, hogy hasznodra váljon a nem feltétlenül jól közölt visszajelzés. Mennyiben szól a másik ember saját problémáiról és te hogyan tudod kezelni, feldolgozni azt, hogy a saját dolgait megpróbálja rád vetíteni.

2023. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es igen,ez mind nagyon igaz.

A tettek szamlajara irhato meg a masikat szandekosan otthagyni a bajban.

2023. nov. 5. 10:56
 6/9 A kérdező kommentje:
Igaz a mondas ahogy bannak veled ugy ereznek irantad
2023. nov. 5. 11:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Engem a szavak jobban sebeznek.

Már csak azért is, mert bárki bármit mond, ha csak egy szót is, azt képes vagyok magamra venni. Addig formálom, alakítom a fejemben, amíg rossz indulatú jelentést nem gyártok neki.

Ez a sok átélt trauma miatt van, és a dús fantáziám miatt. De szerencsére mára már "leszoktam" erről. Ehhez egy új közösség kellett.


A tettekkel pedig úgy vagyok, hogy nem annyira fájnak. Amit leírtál azt inkább a szóhoz sorolnám, mert a szájával ígérte meg. Persze megértem, ha a tettekhez sorolod.

Régen egy volt osztálytársam még alsóban a cuccomat a kukába tette. Még sem fájt annyira ez a cselekedet, mint mikor mások rossz véleményt tesznek rólam. Bár általában csak én találom ki, hogy most biztos rosszat gondol rólam.

2023. nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es igaz lehet a szavakhoz is sorolni mert megigeri,biztosit rola a tett pedig ezt koveti
2023. nov. 5. 11:12
 9/9 anonim ***** válasza:
A szavak.
2023. nov. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!