Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a sikertelenség receptje?

Mi a sikertelenség receptje?

Figyelt kérdés

Elsőre furának hangzik a kérdés, de csak a sikerről van szó mindig, agyon van járatva a fogalom.


Érdekelne, hogy mi a sikertelenség kulcsa? Mit nem tettetek meg annak érdekében hogy elérjetek olyasvalamit ami számotokra sikernek számít.


Elsősorban azon emberek válaszaira vagyok kíváncsi akiknek nem jött össze egy gyerekkori/fiatal felnőttkori álmuk és most kénytelenek egy számukra nem tetsző munkahelyen dolgozni, rossz fizetéssel, nulla vagy nagyon csekély megtakarítási lehetőséggel, esetleg adósságokkal és akár egy családdal, egy ellátandó gyerekkel a nyakukon.



2023. nov. 7. 02:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Átlag/szegény családba születni
2023. nov. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%
És erre szerinted fog itt válaszolni valaki, hogy majd jókat csámcsogj a kudarcain?
2023. nov. 7. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%
A siker ellentéte.
2023. nov. 7. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos, fiatal vagyok még, és egyelőre viszonylag sikeresnek tartom az életem, így nem az "elsősorban..." kategóriájú embertípusba tartozom, de:

Szerintem a sikertelenséghez kell egy adag gyávaság, nem mersz meglépni dolgokat, amiktől egyébként nem kéne félni, mert sokkal jobb is lehetne utána. Például iskolás korban, ha rossz az iskolai közeg, átmenni másik iskolába, ha van rá lehetőség.

További tanulmányok terén, ha szülők mást akarnak, mint te, akkor nem mersz szembemenni velük, hogy te igenis azt fogod tanulni, amit szeretnél, így inkább abba az irányba mész, amit ők neked kijelöltek, mert nem mersz konfrontálódni

Munkahelyváltás, ha rossz a közeg, csakúgy mint iskolánál. Ha valami rossz, de elviselhető, az nem elég, igenis legyenek magasabb igényeid! És attól még, mert valami új, nem biztos, hogy rossz. Az elején lehet, hogy rosszabb egy ideig, de egy idő után derül csak ki, megérte-e váltani.

Nem mersz új dolgokat kipróbálni, hobbi, sport, öltözködési, hajviseleti stílus, bármilyen téren. Ha szeretnéd és kíváncsi vagy, de félsz "mások reakciójától", máris vesztettél valamit

Túl sokat adsz ismeretlenek esetleges véleményére, ez az előző pontban is benne van - ez is alkotóeleme a sikertelenségnek. Hagyod, hogy befolyásoljanak azok a gondolatok, hogy mások szerint mi lenne helyes, mások szerint mit kellene tenned, mit nem kellene tenned. Család, barátok véleménye számít egy bizonyos fokig, kész. De ezek sem szabad, hogy teljes mértékben befolyásoljanak, különben megint ott vagy, hogy azt csinálod, amit mások mondanak

Egyáltalán nincs terved a jövőre - hosszútávon nem hiszem, hogy működőképes dolog

Vagy éppen minden el van tervezve - úgysem fog összejönni, csak magadba zuhansz mikor valami félresiklik


Egyébként nagyon egyszerűen úgy lehet sikertelen az ember, ha egy olyan családba születik az ember, ahol bántalmazzák, uralkodnak fölötte egész életében, vagy éppen nem foglalkoznak vele és se anyagi, se lelki támogatást nem kap senkitől

2023. nov. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Én másik iskolába mentem, az előző is jó volt, csak sok volt a cigány és a verekedés. Sok munkahelyen megfordultam már, a változtatás művésze vagyok, csak még nem találtam meg igazán a helyem ebben a förmedvény világban.
2023. nov. 7. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%

#4 Nagyon jók amiket írsz!


Szabó Péter, te vagy az?

2023. nov. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%

"Egyébként nagyon egyszerűen úgy lehet sikertelen az ember, ha egy olyan családba születik az ember, ahol bántalmazzák, uralkodnak fölötte egész életében, vagy éppen nem foglalkoznak vele és se anyagi, se lelki támogatást nem kap senkitől."


"Ezt, ezt most krvára elhittem! Na! Kész vagyunk mint a házi feladat!"

2023. nov. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha feladod.
2023. nov. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki csak biztonsági játékos, nem mer, nem lép, nem kockáztat, nem hallgat a megérzéseire, túlgondolja túlelemzi az életet és nem él szívből!

Szerintem ez a sikertelenség kulcsa! Ez nincs kapcsolatban az anyagiakkal, hanem inkább a vágyak feladásával. Szegényebben is élhetek boldogan ha azt csinálom és úgy csinálom ahogy szeretném!


Nem az a sikeres akinek tökéletes az élete, hanem aki tudja, hogy a kudarc is a siker része és nem adja fel!

2023. nov. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Cinizmus. Minél kevésbé függeni a rendszertől, ha máshoz nem értek.
2023. nov. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!