Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság miért lett divat...

Manapság miért lett divat mindenki rámondani hogy narcisztikus?

Figyelt kérdés
2023. nov. 7. 08:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Mert könnyebb, megvan egy perc alatt. Nem úgy, mint az önreflexió.
2023. nov. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%

Mar volt ilyen kerdes

"Miért aggasztják rá mindenkire azt a jelzőt, hogy nárcisztikus?"

2023. nov. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

"Miért aggasztják rá mindenkire azt a jelzőt, hogy nárcisztikus?"


Pontosan, én raktam ki. De ahogy elnézem mást is foglalkoztat a dolog.

2023. nov. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
Egyszerűen csak divat, mint a mérgező, toxikus. Vannak, akik imádnak ilyen szavakkal dobálózni.
2023. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Mert mindenki akinek különböző véleménye van, ami az enyémmel nem egyezik az már rögtön nárcisztikus, mérgező. Divat lett, nekem is feltűnt. Az önreflexió tényleg sokakból hiányzik.
2023. nov. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
A fenti válaszokkal egyetértve azért hozzátenném, hogy jelen korunkban olyan társadalmi környezetben élünk, ahol az egyénközpontú szemléletmód nagyon is kedvez a nárcizmus kialakulásának. Valószínűleg több ma a nárcisztikus személy, mint valaha.
2023. nov. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%

Most a családi kapcsolatok felől közelítek, mert abba a topicban vagyunk.

Szerintem ehhez azért az is hozzájárul, hogy már nem "divat" azt szajkózni, hogy "jujj, de ő csak az anyád/apád/testvéred/akárkid és neked kötelességed szeretni/kapcsolatot tartani vele/tisztelni/bármi". Attól, hogy valaki családtag már kimondhatod rá, hogy egy címeres fax volt, és nem a kapásból lecseszés vár, hogy te hogy mondhatsz olyat a manipulatív/erőszakos/ alkoholista/akármilyen emberre, hogy ő olyan, amilyen, ezért megszakítod a kapcsolatot.

2023. nov. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Összetett oka van, ami nagyjából ezekből tevődik össze:

1.A nárcisztikus viselkedésjegyek (és a nárcisztikus személyiségzavar) fogalma lassan átkúszott a köztudatba, viszont a pontos definiálása nem, így sokan a saját értelmezésükben használják a fogalmat - rosszul.

2. Sok (nem szakirodalmi) cikk is tévesen használja a fogalmakat vagy felcseréli őket. Emiatt sokszor az emberek nem értik a különbséget, és a nárcisztikus címkét, ami a személyiségzavart hivatott jelölni, a nárcisztikus viselkedésjegyekkel rendelkezőkre is rámondják, miközben valójában majdnem mindenkiben felfedezhetők nárcisztikus viselkedésjegyek, kiben kisebb, kiben nagyobb mértékben.

3. Ahogy más is említette a válaszok között, a jelen társadalomban sok helyen előnyt jelentenek a nárcisztikus jegyek, ugyanis objektíve sikeres karrierépítéshez vezethet. Mások elnyomása a saját érdekérvényesítés jegyében, mások érzelmeinek és igényeinek teljes kizárása sikeressé tehet valakit egy telített pályán is. Azzal, hogy a nárcisztikus jegyeket sztároljuk, erősítjük is ezeket például a gyerekekben, akik ezzel rákondícionálódnak ezek használatára.

2023. nov. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%

A #7 válaszomhoz hozzáteném, hogy az ember hajlamos megmagyarázni, hogy miért olyan a másik, amilyen. Erre talál egy negatív jelzőt. Mert amíg nem pszichológus valaki, addig nem állít fel diagnózist, addig ez csak egy szinonimája arra, hogy mondjuk rossz a szülő.

Innentől meg jön az, hogy a saját szemszögedből mást találsz rossz, bántalmazó szülőnek. Mit tudom én, ha vertek, majd tizennyolc évesen kidobták, akkor nem találod annyira toxikusnak azokat a szülőket, akik pénzelik az egyetemista gyereküket, de cserébe érzelmileg bántalmazóak akárhogyan is.

2023. nov. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Most az a divat. Azelőtt mindenki aspergeres volt, előtte borderline, előtte depressziós... Mindig felkapnak valamit.
2023. nov. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!