Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent a megsértődés...

Mit jelent a megsértődés dinamikája? Mit teszel ha megbántanak?

Figyelt kérdés

Lehet túl érzékeny vagyok, de ha szándékosan rosszindulatból bántanak meg, főleg olyan emberek akiktől nem számítok ilyesmire, nekem bizony rosszul esik, és sokszor megsértődöm.

A pszichológia szerint ezen dolgozni kell, mert a sértődés egy érzelmi manipuláció. Pedig nem akarok én manipulálni senkit, csak egyszerűen fáj, ha olyanok bántanak akiket én soha nem bántottam, sőt, hozzám közel álló személyek. Tőlük rosszul esik ha szándékosan megbántanak.

Mégis mi mást tehetnék? Hogyan kéne éreznem magam?

Ti mit tesztek, ha megbántanak?



nov. 12. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Hát ha megbántanak akkor megsértődsz, ez egy egyenlőseg kb.

Ha valami bántót mondanak akkor tudsz máshogy reagálni, pl átgondolod miért is mondták, mit akartak ezzel elérni, és igazuk van-e abban amit mondtak vagy csak oktalan sértegetés volt.

nov. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Segítek kicsit, mert részben ismerős ez az egész. A legjobb ha saját magad miatt kezded el megtanulni jobban kezelni a sértődésedet. Aztán hogy a másikkal mi lesz, meg tudjátok-e beszélni a dolgokat vagy nem érdekli és ezért el kell engedd, az már egy másik dolog.

Viszont sértődötten az ember eléggé magát bántalmazza, ráadásul hibákat is hajlamos lehet elkövetni. Na ezért is lenne érdemes megtanulni jól kezelni. Mert elég nagy hátrány ez, és még kellemetlen is.

nov. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Illetve lemaradt az előbb, most jutott csak eszembe még ami fontos:


"de ha szándékosan rosszindulatból bántanak meg"


Ez tud egy tipikusan nagy csapdahelyzet lenni, és érdemes minél előbb felismerni. Tehát a legtöbb esetben még csak nem is szándékos dologról van szó, csak ennyire tudatlan, vagy nemtörődöm, vagy önző a másik fél.

Ha meg valaki tényleg szándékosan csinálja, azt ki kell zárni, mert káros hatással van rád. De ezt nehéz így eldönteni, mert a sértett egónk sokszor elvből is szándékosnak fogja hinni ami történik. Pedig a legtöbbször nem is rólunk szól ez az egész, csupán a másik önzőségéről vagy hiányosságairól.


És hogy manapság mit teszek? Próbálok nem azonosulni a sértődöttségemmel, hanem logikusan levezetni mi miért történt, és miért érzem rosszúl magam. Aztán bevallom van amikor nem megy... Na olyankor szoktam destruktívabb utakra keveredni, levezetni a frusztrációmat. De a legtisztább az, ha megválsz a frusztrációd forrásától. Ha már megjavítani nem tudod, mert mondjuk nem hajlandó változtatni.

nov. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Az instás-tiktokos pszicho coach influencerek nézegetését pl. hagyd abba, és menj igazi pszichológushoz.
nov. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem foglalkozok vele, vagy otthon, más környezetben dühöngök.
nov. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen a 2-3-ast. Valahogy úgy csinálom, nem a sértett egó játszik, csak nem akarom szőnyeg alá söpörni amit érzek, a megbántódàst, csalódást, szomorúságot. Foglalkozom az érzéssel egy darabig, próbálom elemezni miért fáj ez nekem. Általában akkor, ha egy olyan valaki aki ismer, bánt meg egy olyan dologgal, amiről mindketten tudjuk, hogy nem igaz. Pl a munkám része a számítógép alapszintű használata, fejlesztem is magam, 40-esként haladok a korral, de ugye senki sem tud mindent, egyvalamit nem értve segítséget kértem egy fiatalabb munkatársamtól (alap hogy segítünk ilyenkor egymásnak), erre ő gúnyosan nevetve mondta, jaj látszik, hogy milyen búmer vagyok még ezt sem tudom. Ez fàjt. Mert ellenkező esetben én segítek és nem pofázok. Ja és ilyenkor én nem dühöngök, inkább szomorú vagyok és elmondom az illetőnek, hogy szomorúvá tett a bántó viselkedése. Azt hiszem, talán meg kell élni ezt a szomorúságot és nem elfojtani.
nov. 13. 06:28
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Először is igyekszem nem leragadni a hangnemnél/szóhasználatnál és a puszta mondanivalóját vizsgálom. Ha igaza volt, csak nyersen/sértően adta elő, akkor jelzem neki, hogy igaza van, de a hangnemből vegyen vissza. Ha igazságtalanul tahó, akkor elszakad a cérnám és durván kiosztom én is. HA nem volt igaza, de normális hangnemben vádol, akkor leállok vele érdemi vitázni.
nov. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6 szóval nem bántót mondanak az emberek hanem 0 humorod van? Szinte alapvető dolog hogy "piszkálkodnak" néha az emberek, heccelik egymást. Ha te ezzel nem tudsz mit kezdeni akkor valami nagyon nem okés nálad.
nov. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Gúnyosan kinevetett és "leboomerezett" egy 40 éves (gondolom) nőt.

Ezt tényleg r******* vicces.

Szerintem ne hagyd, hogy ilyen tiszteletlenül beszéljenek veled. Gondolom nem is rá vagy mérges, hanem magadra, mert nem szóltál vissza semmit. Nem a sértődésed kell kezelni, hanem a kommunikációd.

nov. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es ott a pont, telitalálat!
nov. 13. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!