Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A pénztáros megkért hogy...

A pénztáros megkért hogy mutassam meg mi van a hátizsákomban,én megtagadtam,elment telefonálni és nem mondott semmit,ha visszamegyek nem fognak be engedni?

Figyelt kérdés
nov. 13. 14:18
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Már elegem van,folyton engem szurnak ki,és megalázó is
nov. 13. 14:19
 2/21 anonim ***** válasza:
7%
Hova akarsz bemenni?
nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
6%
Nyilván látják a sunyi képedet és máris gyanakodni kezdenek.
nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%

Be kell, hogy engedjenek. Ha loptál is, de nem tudják bizonyítani, muszáj beengedniük. Pénztáros nem kötelezhet rá, hogy megmutasd a táskádat.

De. Nem véletlen kérte, valami gyanúsat csináltál?

nov. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Annyit csináltam hogy nem birom a tömeget és gyorsan szoktam vásárolni ,szoval siettem a pénztárhoz
nov. 13. 14:38
 6/21 anonim ***** válasza:
73%
Kérd a felvételt, ami alapján gyanúsítanak vagy hívjon rendőrt. Nem hatóság ő.
nov. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Kedves válaszolók! Ez mostanában hír volt, hogy egy-egy üzletben kiosztották a pénztárosoknak ezt a feladatot, és random emberekkel megcsinálják ezt. Egyrészt a pénztáros jogilag nem csinálhat ilyet, másrészt még a biztonsági őr is csak gyanú esetén kérheti, hogy mutasd meg a táskádat. Például ha a kamerán látták, hogy az illető eltett valamit vagy hasonló. Ráadásul ezt is úgy kell csinálják, hogy ha igény van rá, akkor megkérik, hogy fáradjanak valami zártabb helyre.

Szóval, kedves kérdező, egyáltalán nem tettél semmi rosszat, a pénztáros nem tehetett ilyet, te teljesen törvényesen viselkedtél, sőt jól tetted hogy kiálltál magadért. Én egy-egy budapestei üzletről olvastam, hogy ezt csinálják. Ne aggódj.

nov. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%
#7 Velem ezt még nem csinálták egy boltban sem. De ha így lenne, nem mutatom meg. Személyes holmik vannak a táskámban, semmi köze hozzá. Hívjon rendőrt. HA bebizonyosodik, hogy nem loptam, feljelentem rágalmazásért. Ha mindenki így tenne, letennének az eszement ötletükről.
nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is akarnék visszamenni oda, de egyébként nem tilthat ki csak úgy.
nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%

6-os, arra rendőr nélkül is felszólíthatják, hogy mutassa meg a táskáját. Mondjuk, ha személyes tárgyakat is tartalmaz, akkor azt hiszem kötelező (vagy csak ajánlott?) másik helyiségben kinyittatni, hogy a többi vásárló ne vizslassa, mit tart a táskájában.

Szóval ilyen dologban adniuk kell az emberi méltóságra, de egyébként joguk van megnézni, mi van a táskájában.

nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!