Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet ez és hogyan...

Miért lehet ez és hogyan lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Irtózom az egész gyerekvállalás, terhesség meg szülés témakörétől. Nem tudom megmagyarázni miért, a gyerekekkel amúgy nincs gondom, cukik meg bírom őket, de azt hogy terhes legyek és szüljek azt nem. Rosszul vagyok az egésztől. Szerintem nem is szépek a terhesnők, olyanok mint egy vizeshordó. Bocs, nem akarok senkit megbántani, de tényleg ezt érzem. Idegen az egész szàmomra, pedig már elmúltam 30.

Nem csak maga a fájdalom vagy ilyesmi, hanem hogy nem akarom, hogy terhesen lássanak, gügyögjenek a hülye rokonok, ne adj isten elkezdjenek simogatni, mert jaj a pocak. Fúj rosszul vagyok ezektől. Amúgy azt hiszem majd szeretnék gyereket, végülis ez az élet rendje, eltudom kèpzelni, hogy legyen gyerekem. Egy törpi, akivel majd együtt játszunk, meg sütit sütünk és ilyesmik, de a terhesség meg szülés rész nélkül jó lenne. Tudom ez saját gyerek esetén nem kivitelezhető.

Rosszul vagyok attól is, hogy majd anyós meg minden nagy ész a családban osztogatja a kéretlen sz@rságait, amire nem vagyok kíváncsi. Vagy hogy majd szüléskor beözönlenek a kórházba, holott nem vagyok rájuk kíváncsi. Kórházból hazajövet otthon fognak “boldogítani”, miközben nekem csak a gyerek kell és hogy békén hagyjanak minket. Sajnos anyós nem az a fajta, aki békén hagyja az embert, mindenbe is beleugat. A hozzàkapcsolódó sok hülyeség a rokonokkal meg anyóssal csak felviszi a vérnyomásom egyből. Pusholja már most is gyereket, de nem fogja fel, hogy ez nem az ő dolga és hagyjon minket békén. Előre rettegek, hogy majd ha aktuàlis lesz kapom az állandó osztogatásokat, hogy így egyek, úgy egyek, ezt csináljak, azt csináljak stb, meg majd ő fogja magàt és oda költözik unokázni. Én meg fogom magam és elköltözöm a gyerekkel addig, amég maradni szándékozik.


Mit lehet ez ellen tenni, amiket érzek? Egyrészt a megmagyarázhatatlan rossz érzések a testemmel kapcsolatban terhességkor, másrészt ilyen hülye rokonsággal.



nov. 15. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Nőj fel! = Juss el arra a szintre, amikor tudod kezelni mások eltérő véleményét higgadtan és kulturáltan, de ellentmondást nem tűrően.

Utána már menni fog.

A terhesség ideje egy pillanat ahhoz képest, ami utána a gyereknevelés lesz. Ha nem tanulod meg függetleníteni magad úgy, hogy ne legyenek rád hatással, folytonos szívás lesz az életed gyerekkel is.

Plusz: ne rózsaszín maszlagot várj! Nem lesz a gyerekeddel minden pillanat álomszerű (sütisütés...stb).

nov. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
A terhesség nem feltétlenül nehéz. Nem kell a terhes nőket szépnek kátni, lehet reálisan is nézni az egészet és úgy belevágni. A terhes nő valahogy tényleg mindig a figyelem középpontjában van, de határozott fellépéssel mindjárt az elején meg tudod húzni a határokat. Anyóssal is. Ott a kulcs a férjed. Nektek egyet kell érteni és azt képviselni. Ha ti azt mondjátok, nem mehet oda, akkor hiába akar odamenni. De ha a férjed nyuszi es meg akar felelni az anyjának, és nem áll melléd határozottan, akkor lehetnek gondok.
nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj én is viszolyogtam a terhesség/szülés/ szoptatás szentháromságtól.

Terhességet kibekkeltem...

Szülés az programozott császár magánban.

Szoptatni 2 hónapig szoptattam, utána tápszereztem.

Túléltük a csecsemőkort. Hívtam néha bébiszittert, jöttek sokat a nagymamák.

Most már 1 éves múlt, teljesen kisgyerek és màr nem baba, imádok vele lenni.

Szóval itt vagyok élő példának, hogy semmi nem kötelező ezekből.

nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Iszonyú büszke voltam a testemre mindig is, féltem, hogy majd hogyan fogadom a terhességgel járó változásokat és a saját legnagyobb megdöbbenésemre imádom. Sosem szerettem még ennyire. Nem azt nézem, hogy hogyan néz ki kívülről, hanem hogy mi történik benne és ez egy abszolút tudatos döntés volt.

A rokonokat kedves határozottsággal le lehet állítani. Nálunk első unoka lesz a férjem oldalán, már pörgött após, hogy mire hazaérünk, ott fognak várni a nőrokonok, mire a férjem közölte, hogy zárt ajtót fognak találni, mert nem akarjuk ezt. Szájhúzigatva, de pár nap alatt lenyugodtak, megértették. Szerencsére tapizni senki sem akar, azt én is utálnám. Én a szüléstől nem tartok, de ha te igen, ott a magánúton programozott császár egy alternatívának.

Ha pedig mindez még mindig nem oké, de akarsz gyereket, szóba jöhet esetleg az örökbefogadás is.

nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 babyboom567 ***** válasza:
100%
Nagyon megfogsz lepődni,mert a gyerekezés nem cukimuki sétagalopp,hanem kőkemény 0/24-es meló.A terhesség/szülés az egész "gyerek" dolognak, a legrövidebb,és legkönnyebb része.
nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem pszichológus. Valószínűleg mélyebben gyökerezik a probléma... gyermekkori emlék, trauma esetleg, valami, ami miatt így gondolkodsz az egészről. Ezeket fel kellene oldani...
nov. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azért mert két egyszerű példát említettem, arra hogy eltudom képzelni, hogy gyerekem legyen, az nem jelenti azt, hogy csak rózsaszín "cukimuki" dolognak hiszem =csak hogy itt egyesek szavaival éljek. Tisztában vagyok vele, hogy van nehéz része is az egész komplett gyereknevelésnek is. Még jó, hogy nem ez volt a lényege a kérdésemnek amúgy sem, de szövegértés nulla itt néhány ember részéről.

Aki értelmes választ tudott adni, annak köszi!

nov. 15. 23:04
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van anyosod, akkor van ferjed/parod is. Allitsa le o az anyjat, a te csaladodat meg majd te allitod le.
nov. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 babyboom567 ***** válasza:
13%
Ha ennyire "utálod"/ellenszenves az anyósod, keress másikat, vagy dolgozz magadon.Mert Nagyon nagyon nagyon sok problémád lesz még,hisz "valamennyire " az életed része lesz, sőt egyeneságbeli rokonság miatt, ha valami veletek történik,ő neki kell majd gondoskodni a gyerekedről(tehát nem árt,ha a gyerek nem utálja)
nov. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Senior Séf ***** válasza:
31%
A mai táplálkozás nagyon nem barátja a hormonképzésnek. Anélkül pedig az anyai ösztönök sem fognak riadót fújni. Mint ahogy a korosztályod többi tagjának sem. (Tisztelet a kivételnek.)
nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!