Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért élek? Mi értelme van...

Miért élek? Mi értelme van ennek az egésznek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, felsorolom a problémákat:

- nem értek semmihez, érettségim van

- nincs munkám, jelenleg eltartott vagyok

- személyes kapcsolataim száma nulla, egy barátom sem maradt

- sosem voltam népszerű, már az óvodában sem kedveltek, az iskolákban végig feketebárány szerepet töltöttem be, utálak a diákok és a tanárok nagy része is, pedig nem ártottam senkinek

- általában úgy megutálnak az emberek hogy semmi rosszat nem teszek ellenük

- nem vagyok szép, amikor sportos és erős voltam, akkor is keresztülnéztek rajtam a lányok, kivétel nélkül, mintha nem is léteznék

- a beszélgetéseket szinte mindig nekem kell kezdeményezni

- anyámtól nem kaptam szeretetet, sem ölelést, de anyatejjel alkoholt azt igen, ezért 2 év alatt eljutottam arra a szintre, ahova egy átlagos alkoholista 10 év alatt jut el

- a szüleim alkoholisták, és szintén rakás szerencsétlenségek, család fekete bárányai, nem kívánatosak a család többi tagjánál, amit meg is értek

- a szüleim érzelmi zsarolással érték el azt hogy jól teljesítsek az iskolában, és emiatt jelentkeztem főiskolára, amit még nem fejeztembe.

De hiába, mert nem érdekel az, amit tanulok, úgy érzem hogy sosem éltem a saját életemet, nincsenek önálló terveim


A felsorolt indokok miatt teljesen feleslgesesnek érzem magam ebben az életben, egyre többet gondolkodom az öngyilkosságon mert sokkal egyszerűbb lenne nekem is, meg mindenkinek.


nov. 16. 19:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Egyetlen pozitív tulajdonság sincs? Suliba is az alkesz szüleid jártak? A főiskolára is őket vették fel? Mi a búbánat bajod van? Egészséges vagy, főiskolára jársz (amit be fogsz fejezni). Keress valami elfoglaltságot magadnak: sportolj, utazz, túrázz! Neadjisten csajozz!
nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Semmiképp se legyél öngyilkos. A felsorolt dolgok rám is nagy részben igazak voltak. Viszont van egy érettségire épülő használható képesítésem és nagy munka árán barátokat is szereztem. Illetve van tartalékom hál Istennek.

Ezernyi megoldás létezik és mind jobb a halálnál. Adj egy esélyt az életednek!

nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Én se értek semmihez,pénzem sincs de öngyilkos nem lennék soha!
nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

"- nem értek semmihez, érettségim van"


Akkor tanulj, fiatal nagy még.


- nincs munkám, jelenleg eltartott vagyok


akkor keress munkát


- személyes kapcsolataim száma nulla, egy barátom sem maradt


akkor ismerkedj


- sosem voltam népszerű, már az óvodában sem kedveltek, az iskolákban végig feketebárány szerepet töltöttem be, utálak a diákok és a tanárok nagy része is, pedig nem ártottam senkinek



Kit érdekel?!



- általában úgy megutálnak az emberek hogy semmi rosszat nem teszek ellenük


Ez hülyeség, 100%, hogy nem igaz.


- nem vagyok szép, amikor sportos és erős voltam, akkor is keresztülnéztek rajtam a lányok, kivétel nélkül, mintha nem is léteznék


Tanulj meg kommunikálni, kiállni magadért.


- a beszélgetéseket szinte mindig nekem kell kezdeményezni


És? Legalább megválogathatod, hogy kikhez mész oda. Ez előny mint hátrány.


- anyámtól nem kaptam szeretetet, sem ölelést, de anyatejjel alkoholt azt igen, ezért 2 év alatt eljutottam arra a szintre, ahova egy átlagos alkoholista 10 év alatt jut el


Menj el elvonóra. Nem te agy az első aki sz@r szülőkkel lett megáldva.



- a szüleim alkoholisták, és szintén rakás szerencsétlenségek, család fekete bárányai, nem kívánatosak a család többi tagjánál, amit meg is értek



oké, ez nem a te, hanem az ő problémáik.



- a szüleim érzelmi zsarolással érték el azt hogy jól teljesítsek az iskolában, és emiatt jelentkeztem főiskolára, amit még nem fejeztembe.


De hiába, mert nem érdekel az, amit tanulok, úgy érzem hogy sosem éltem a saját életemet, nincsenek önálló terveim


Akkor csinálj tervet.


Elmúltál 18. Szüleidet okolni bármiért is gyerekes. Felnőtt ember vagy, oda mész és azt csinálsz amit akarsz.

nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Hat ez pont en. De most nem hulyeskedek. Minimalis elteres, en oviban allandoan sirtam, meg pszichiatriai tipik sulyos rekurrens klinikai depresszios vagyok, onveszelyes anamnesissel (tipik mert sokan titulaljak magukat annak holott messze vannak tole elegge ezert egy stigma lett a "depresszios" szo).


Anyam meghalt, on.gy. Apam takarit. Jartam foiskolara, ADD-m van, meg egyeb szemelyiseg zavarok, voltam kituno tanulo, kaptam osztondijat rendesen, voltam pofatlanul epp hogy atcsuszo hallgato, aztan lett egy kaki evem mondhatni kegyetlen pocsek atlaggal, gondoltam felhozom kov evben. Csak igen, retrograde meg anterograd amneziam volt/lett, igy nem is emlekeztem, hogy gond lenne az atlagommal.


Osszekeveredtek a dolgok a fejemben, az emlekek. Kov.felevben a pszichiatriai allapotom miatt az orvosom kervenyezte a passzivalast az egyetemrol.


Kaptam augusztus vagy jul. fele, hogy atpakoltak onkoltsegesre es fizessem be a jo nagy szazezres osszeget (igen sokaknak ez fing a wcbe), amit persze takarito Apa nem tud finanszirozni egyedul (Anya on.gy, o oldalrol senkit nem ismerunk, apai agon egyik nagyszulo alzheimeres lett, elhunyt, 1 nagyanyam van meg aki szinten gatyan all anyagilag), hitelt mar felvettem, mert nem volt penzunk gyogyszerre mar.


Hol vagyok? Hitellel, munka nelkul, 25 evesen, eltartva nehezen es ez sem fenntarthato. Dolgozni nem merek mert ADD-m van, ha elcseszek valamit lehet jogilag felelossegre vonnak, birsag vagy borton. Szedek antiepileptikumot, picit lassu vagyok, felejtos is. Es nyugtatok tomkeleget mert gyerekkorom sem volt tul fenyes (szekaltak, elhunyt szulo, szemem elott haldoklo nagyszulo alzheimerben gyonyoru latvany amikor besz*rik es obegat es 11 eves vagy, aztan visszagondolsz miert tette ezt az Anyam es kezdesz mashogy latni dolgokat, marmint ot). Altatok is kellenek, aludni nem tudok. Szivem verne allandoan, kaptam szivgyogyszert.


Sorolhatnam de minek, ez az egesz komment minek. Nem tudom. Egy nihilista lettem talan egy kis orvosi tudassal. Halas vagyok. Persze nemtom emlitettem voltam mar tobbszor on.gy-os, es az volt nekem a legjobb erzes. Amikor az utolso pillanatok jottek, marmint szo szerint. Hogy vege mindennek, mert a minden az 90% sz*r es 10% jo es a 90% meg elnyomja a 10%-ot szoval nagyon nem erzem azt. Csak... na mindegy itt vagyok meg sajnos/nem sajnos. Orvosom azt mondta, hogy en vagyok a legszerencsesebb ember mert ilyen modon meg senkit nem latott csinalni es sikerult is volna es o se tudja mi volt a "baj" a kivitelezessel. Es semmi bajom, jelenleg. Se szervi se semmi.

nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz a kettő. A kérdező nem ennyire súlyos eset, legalábbis nem emlegetett ilyet.
nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ismerős
nov. 17. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
28%

Sajnálom, de leszarom a problémádat❗


Itt Magyarországon szinte mindenki nyafog bazd+❗


Panaszkodnak azok, akik hitel nélküli saját házban laknak.

Panaszkodnak azok, akiknek van albérletbe kiadott ingatlanuk és nem kevés pénzt kérnek el érte havonta.

Panaszkodnak azok aki 5-800.000 forintot keresnek havonta.

Panaszkodnak a nyuggerek, hogy kevés a nyugdíj.

Panaszkodnak a vállalkozók, akik brutál jól élnek az emberekből.

És panaszkodsz te aki előtt ott hever az élet,rengeteg lehetőséggel.

Mi a jó Q.R.V.A anyucikátokért panaszkodtok❓

nov. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nos sok dolgot írsz, de ez mind 1. Foglalkozz önismerettel. Fejleszd, gyógyítsd magad. Csak a személyiség számít.
nov. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Már itt is folytatódik. A csapból is már ez folyik ezen az oldalon.
nov. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!