Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » GYŰLÖLÖM magam, mert nem...

GYŰLÖLÖM magam, mert nem felelek meg az elvárásaimnak. Én nem a "lehetőségekhez mérten a legjobbat" akarom kihozni az életemből, hanem A legjobbat, különben úgy érzem, hogy az egésznek semmi értelme. Sosem tudok megbocsátani. Milyen életem lesz így?

Figyelt kérdés

Legszívesebben megölném magam, és elégetném a világot a sok rohadt boldog emberrel együtt. Aztán elégetném magamat is, büntetésképp, amiért ilyen köcsög szemétláda vagyok, aki tönkreteszi más örömét.



Gyűlölöm, hogy a qrva világ és a qrva élet semmit nem ad neked, mindenért meg kell dolgozni és mindent az entrópia ural. Miért van az, hogy a természetnek pl. az az érdeke, hogy mindenki hülye legyen, az okos emberek felejtsenek, amit létrehozunk, az elrozsdásodjon, a kertünk ne szemet gyönyörködtető növényekkel, hanem gazokkal és gyomokkal teljen meg, és általában, ha nem csinálunk semmit, akkor a hülyeség, az állatiasság érvényesüljön? Miért van az, hogy minél speciálisabb, minél kifinomultabb, több munkával létrehozott valami, azt annál könnyebb szétrombolni? Miért van, hogy az agyatlan hülyék mindent túlélnek, a kifinomult gondolkodású emberek meg gyakran becsavarodnak és a sok idegeskedés miatt korábban halnak? MIÉRT SZÜLETTÜNK ERRE A SZAROS BOLYGÓRA, AMI SZEMMEL LÁTHATÓAN SOKKAL JOBBAN KEDVEZ AZ ÁLLATOKNAK, ÖSZTÖNÖKNEK, ERŐ SZAVÁNAK, MINT AZ EMBERI ELVEKNEK ÉS ÉRTÉKEKNEK?



Nem, nem fogyasztottam drogot. Csak gyűlölöm a világot és magamat.


2014. ápr. 21. 15:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen életed lesz így? Jó szar. Savanyúbb leszel, mint a citrom.


Én sem vagyok egy optimista, naiv alkat, ugyanúgy ezek bökik a csőröm - de én képes vagy szinte lépni veled ellentétben. Tanulj meg szűrni, nevetni az ostobákon és kikapcsolni.

2014. ápr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

szerintem mindenkinek vannak ilyen hullámvölgyei az életben.

először is nyugodj meg, menj el egyet sétálni.

ülj le és írj egy lapot higgadt fejjel ami mondjuk csak ebben a hónapban a célkitűzésed, aztán írjál egy célkitűzést nyárra, és ha nagyobb céljaid vannak pár év múlva is!


vagy ha nagyon fokozatosan akarod kezdeni napokra lebontva is írhatod! a lapot rakd ki a szobád falára és mindig ki tudod pipálni, amit sikerült megvalósítanod.

fontos, hogy ne irreális céljaid legyen.

lehet fejlődni, de csak fokozatosan, nem egyik napról a másikra!

a legfontosabb, hogy higgy magadban, mert ha te nem hiszel, senki nem fog! :)

2014. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Annyira... ugyanezeket gondolom most.
2014. ápr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ekiz be plusz spuriz rá, és táncikálj. Adom hozzá a zenét. [link]
2014. ápr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Fish1 ***** válasza:
100%
Ha lusta vagy, önző és irigy, akkor tré életed lesz. (Irigység: "elégetném a világot a sok rohadt boldog emberrel együtt", lustaság, ami az önzőségből fakad: "qrva világ és a qrva élet semmit nem ad neked, mindenért meg kell dolgozni"). Az olyan dolgokkal, amik véletlenül az öledbe pottyannak, anélkül, hogy bármit is tennél érte, múlandó és feledhető dolgok lesznek, mert nem küzdöttél meg érte. Sokkal értékesebbek azok a dolgok, amiben sok munkád van. A "természet érdekéről" annyit, hogy minden kopik és elhasználódik, ugyanúgy, ahogy Te is, egyszer meg fogsz halni, és szerintem nem mindegy, hogy milyen szájízzel teszed. Ha ilyen felfogással, mint most, akkor valószínűbb, hogy az megdöglés lesz, nem meghalás. Ha boldog leszel (a boldogságot csak magadban találhatod meg), akkor a halál se lesz gyötrelmes. Az agyatlan hülyék azért "élnek túl mindent", mert sokkal jobban az ösztöneikre és megérzéseikre hagyatkoznak, míg az "okos" emberek előszeretettel magyaráznak ki mindent agyból, akkor is, ha van egy megérzésük, inkább elnyomják ezt. Aztán meg agyalnak és saját magukat stresszelik szét, sokszor olyan dolgokon, hogy "mi lett volna, ha...".
2014. ápr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: sok kellemetlen igazságot leírtál... úgy érzem, jól látod a dolgokat.
2014. ápr. 22. 21:02
 7/19 A kérdező kommentje:
Várok még visszajelzéseket!
2014. ápr. 24. 15:59
 8/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyk-nak, hogy leszarjátok a kérdésemet!
2014. ápr. 25. 13:38
 9/19 anonim ***** válasza:
Tedd kiemeltté :)
2014. ápr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Már megtörtént.
2014. ápr. 26. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!