Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar ember lényegében azt...

A magyar ember lényegében azt várja hogy havonta a munkahely a semmiért utalja ki a pénzt ?

Figyelt kérdés
Egy csomó ismerősöm van akik lényegében arra panaszkodnak hogy a munkahelyen azt kell csinálni amit vállaltak. A sofőrök hogy "jajj állandóan vezetni kell" vagy a raktárosok hogy "fuu pakolni kell egésznap"
nov. 18. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
van egy réteg aki igen, ilyen.
nov. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan annyira szarul keresnek, hogy úgy érzik szívességet tesznek már azzal is, hogy egyáltalán bemennek dolgozni. Nekem is sok ilyen ismerősöm van.


Kérdés (és munkáltatói oldalról dilemma), hogy ha megdupláznánk a fizetését ezeknek az embereknek, akkor változna a hozzáállásuk?

nov. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

A magyar proli ilyen sötét.Mit szólna az ilyen,ha mondjuk egy mosógépszerelő kimenne hozzá,nem csinálna semmit a rossz mosógéppel,mert nincs kedve megjavítani és elkérne 30 ezer Ft-ot.

Ha én lennék a munkáltató,akkor az ilyen mentalitású embereket úgy rúgnám ki,hogy a lába sem érné a földet.

nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Az ilyenek nem is érdemelnek munkahelyet, éljenek meg a 0 Ft-ból.
nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt inkább az a baj hogy nagyon sokan, rengetegen keresnek nagyon rosszul és olyan jellegű munkát várnak el amit egy komolyabb cégnél jobban megfizetnek, csak nyilván nem tudnak oda átmenni mert vagy épp nincs felvétel, vagy a munkába járást nem tudják megoldani. Ahol én dolgozok ott sem fizetnek agyon minket, de azt el kell ismerjem hogy a többi hasonló munkahely a környéken rosszabbul fizet. Mindig jönnek új kollégák más cégektől és sokan mondják hogy nem azzal van a bajuk hogy van egy feladat amit el kell végezni, hanem azzal hogy nincsenek normálisan megfizetve, és persze baromi sokat várnak el.

Barátnőm bolti eladóként egy elég jól fizető üzletláncnál dolgozott ahol azért megfizették, de iszonyatos elvárások voltak és elvártak egy tempót amit 8-10 órán keresztül tartania kellett. Mivel ezt nem bírta így átment egy kevésbé jól fizető multi üzletbe ahol viszont megtapasztalta azt hogy kevesebb is az elvárás, de a pénz is. Neki persze így éles váltás volt egy olyan helyről ahol pörögni kellett a munkaidő minden másodpercét maximálisan kihasználták, ott meg 8 órából 6 óra az amit ténylegesen munkával tölt, és nem szakad meg. Persze neki eleinte ez unalmas volt, főleg hogy azért szóltak rá hogy túlságosan pörög. Egyedül a pénztár az ahol elvárás a pörgés de minden más ponton nem. Onnan átment megint egy másik helyre de ott csak a kasszázás a feladata meg néha be kell segítenie a leltárban, ott azért szerinte a fizetés arányban van az elvárással, ami azért sok helyen nagyon nem így van, és az embereknek sokszor ezzel van a bajuk.


Én sem örülök hogy a munkámban vannak pörgős napok főleg ha 2 ember helyett kell dolgozzak akkor szívás, és semmi plusz nem jár érte. Engem leginkább ez bosszant.

nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Azért a fizetésért nem is csodálom, hogy nem szívesen végzik a munkájukat.


Mondjuk én már tapasztalatból ismerem a német és magyar munkamorált is és nekem akkor is inkább a chilles magyar tetszene, ha a németek 4x annyit fizetnének. Nem azért, mert lusta vagyok, hanem mert nem bírom a stresszt és a “szart is hajtsuk ki belőle” munkahelyeket.

nov. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Én szoftverfejlesztő vagyok és napi 7 és fél órát csak ücsörgök nettó milliós fizuért.
nov. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Valójában inkább a végletekkel akadnak problémák. Tény, hogy van számos ember, aki mindenért nyavalyog, húzza a száját, sajnáltatja magát, ha van erre valós oka vagy nincs. Az érem másik oldala, amikor a munkáltatónak sem elég semmi, - tehát adott, fix összegért a munkavállaló teljes élete felett is szeretne rendelkezni. Amikor valaki sz@rért-húgyért olyan rendszer uralmát kénytelen - ideig-óráig - elviselni, amely gátlástalanul kihasználja a munkavállaló a kiszolgáltatottságát, valljuk be, nem alaptalanul nyavalyog. A rusnya emberekkel sincs mit kezdeni! Sok esetben generálják egymást a körülmények!
nov. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Kádár korszak öröksége. "Mindenkinek volt munkája, de senki nem dolgozott."
nov. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Fegyveres őr vagyok. Havi 270 órában fetrengek, telefonozok, és alszok félmilliòért.
nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!