Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az a munkáltató, aki nettó...

Az a munkáltató, aki nettó 200at nem adja meg a munkavállalónak rabszolgatartó lényegében?

Figyelt kérdés
Rengetegszer hallom, hogy a nettó 200at nem akarják megadni Budapesten, hanem bruttó 200at, ami nettó 110 pénz kb. Ennyi pénzből hogy lehet megélni a fővárosban? Még kis védeki városban is necces.

2021. márc. 1. 13:16
A kérdező szavazást indított:
igen, rabszolgatartó
nem, mire fel adnának annyit, ha nem informatikus az illető?
meglehet nettó 110ből élni
nem a zsömle kicsi, a pofátok nagy
ausztriában is ennyit kap az átlag dolgozó
36 szavazat
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
-- szaktudást nem igénylő munkára --
2021. márc. 1. 13:17
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak Budapest? Amúgy szaktudást igénylő helyen dolgozok és sajna nekem sincs 200 a nettóm. Mehetnék jobb helyre, viszont a páromat ide köti a munkája (jobban keres) és családot szeretnénk alapítani, azt pedig 100 km-ekről nehéz.
2021. márc. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Már a kérdés is, de a főleg a szavazás rettentő provokáló, amiben szinte deklarálod is a véleményedet. A bruttó 200 amúgy meg nettó 133 minimum.
2021. márc. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

hát figy, én úgy indulok ki, hogy az átlagnak azért nincs saját lakása, főleg a fiataloknak ugyebár, és a lakbér 100król indul minimum.


Nekem jelenleg jó helyem van, de hamarosan megszűnik a jó élet, és úgy vagyok vele, hogy inkább itthagyom a picsbe ezt a retek országot, mert itt tényleg csak a túlélésért lehet küzdeni kb.. Ilyen árakhoz nettó 300as fizu kell minimum. Még ilyen nettó 109ekkel szúrják ki az emberek szemét, brutális számomra.


Vidéken is persze, csak ott a lakhatást némileg olcsóbb megoldani.

2021. márc. 1. 13:27
 5/25 A kérdező kommentje:
Hoppá, az már aztán valami :) Majdnem belefér még egy bkv bérlet is már az albi mellé
2021. márc. 1. 13:28
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
Én nem azt mondtam, csak ha már írsz és feszültséget akarsz generálni, akkor legalább ennyire legyél pontos :)
2021. márc. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
54%
Az semmit se számít az illető mit teljesít? Mert ugye a bért abból adják amit megtermelt. Kivéve állam, önkormányzat és cégeik.
2021. márc. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

írtam, hogy kb.De Igazad van. 133ért teljes jó buli lenne.


Amúgy írtam, hogy a bruttó 200at nem akarják megadni, csak a kötelező minimált, ami Ha jól tudom 109 nettó.

2021. márc. 1. 13:36
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
Budapest környékén egy családiház kb 50-70 millió Forint. Már ha szeretnél családot.
2021. márc. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Bástya, egy normálisabb helyen lévő panel 30 milla.


Ezek jóformán osztrák árak már. A napi megélhetés meg már több is kb

2021. márc. 1. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!