Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki nem bírja a kötöttsé...

Ha valaki nem bírja a kötöttséget, neki inkább a vállalkozói lét lenne jobb, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Egy ismerősön javaslatára elmentem egy tanácsadóhoz, mert szerinte valami nem stimmel velem,hogy "halmozom a diplomákat, közben váltogatom a munkahelyeket, mint a zoknit.


Konkrétan, van egy gépészmérnöki diplomám egy arra épülő szakmérnöki, meg egy gazdasági.Mellette nyelvekből is, képeztem magam, angol tárgyalóképes,német kommunikációképes.



Munkahelyeimnél mindig az volt a baj,hogy hiába volt rugalmas munkaidő, akkor is nagyon be volt szabályozva.Sok helyen a törzsidő elég hülyén volt megcsinálva.

Volt többször,hogy figyelmeztetőket kaptam, mert elhagytam a munkavégzés helyét és kimentem fodrászhoz, cipészhez, postára csomagot átvenni, vagy csak egyszerűen nyalni egy fagyit.

Sohasem értettem, ha épp nincs dolgom, miért ne tehetném meg ezeket.


Nyilván, a home office javított valamit a körülményeken.De, dög unalmas, hosszú meetingeken akkor is részt kell venni.Mindig olyan dolgok, amiket 2 e-mail váltással 10 perc alatt ellehetne intézni, helyette 1 órán keresztül ülünk, mint a kotlóstyúk.


Középiskolásként a jegyeimmel sohasem volt probléma, viszont ott is az ún lógás szerepet játszott.Egyetemen,nappali tagozatosként meg óriási tehernek, sőt bicskanyitogatónak éreztem a katalógust.Utána levelezőn nem volt ilyen gond, komfortosabbnak is éreztem.


Majdnem a doktori képzést is elkezdtem, viszont lebeszéltek róla,hogy presztízsből, meg azért,hogy legyen DR a vezetéknevem előtt felesleges elvégezni, nem jutnék vele előbbre.


Röviden, nem bírom, ha feleslegesen korlátoznak.


nov. 18. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát a vállalkozás, főleg ennyi végzettséggel jó ötlet lehet. Milyen terveid vannak e téren? Be is szállnék ha olyan ami tetszik és van rá lehetőség.
nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Külföld esetleg?


28/f incel

nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
A vállalkozósdi jól hangzik, de ott is van kötöttség, csak másmilyen, mint ha másnak dolgozol. Bármit csinálsz a munkát el kell végezni ha tetszik, ha nem. Ez pedig mindig kötöttségekkel jár.
nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Azért ne mossunk össze egy alkalmatlan főnök dirigálását azzal amikor te vagy aki dirigál. :D
nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha van egy jó ötleted, akkor hajrá. Anno én is pont így voltam, de sokat kellett várni mire olyan dologba tudtam kezdeni amiből jól megéltem. Ez most már 15 éve tart szerencsére.
nov. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A vállalkozás is kötöttségekkel jár, bár ha jó az amit csinálsz, akkor hamar lehet sok pénzed, utána, magad szabod meg mikor dolgozol mikor nem milyen munkákat vállalsz. De idáig eljutni sok lemondással, néha kudarccal jár. Kötöttség alatt az adókat, jogszabályokat értem. Ha van némi számviteli ismereted egy jó könyvelővel együtt dolgozva a pénzügyek se szaladnak el.
nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A számvitel az utolsó pont. Az elején a munka a lényeg, aztán megint az, a számvitel a végén van valahol. Most nem is érdekli a rezsimet mit csinálsz ha rendesen fizetsz.
nov. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!