Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Voltak emberek, akiknek...

Voltak emberek, akiknek segítettem megoldani a gondjait, problémáit, amelyek életkörülmény javulást hoztak náluk, de miután rendeződtek a dolgaik, megváltozott a viselkedésük, pimaszok, tiszteletlenek, ellenségesek lettek, mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

nov. 21. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Konkrét példa?


"mi lehet ennek az oka?"

Érdek. Megkapták amit akartak, és továbbléptek rajtad, nem voltál annyira érdekes számukra érzelmileg, hogy ezt hálával viszonozzák. Érzelmileg, anyagilag is ki lehet használni embereket. De próbáltál erről beszélni velük? Egy próbát megér.

nov. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az elsővel, érdek. Nem várhatjuk sajnos el mindenkitől, hogy ugyanazt az empátiát, szeretetet, megbecsülést, segítséget adják, mint amit mi adunk nekik. Én is támogatom,hogy beszélj velük erről, ha pedig nem változik a helyzet, akkor nem kell velük utána szóba állni.
nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Segítettem mert módomban állt, nem vártam cserébe barátságot, viszonzást vagy hálát, de az ellenséges viselkedést az nem értem.
nov. 21. 19:52
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

#3 segítettél. Anyagi támogatást nyújtottál, mert kedvelted és cserébe nem kaptál semmit?

Ez még mindig nem elég konkrét.


"nem vártam cserébe barátságot, viszonzást vagy hálát, de az ellenséges viselkedést az nem értem."

Valamit mégiscsak vártál cserébe, mert bánt a dolog. Lehet barátságot, vagy mást. Semmi nincs manapság ingyen, mindig cserébe kér vagy elvár valamit a másik, még ha nem is vallod be magadnak vagy a másiknak, lehet hogy mégis így van.

Az empátia, a szeretet nem mindig és minden emberre kiterjedő valami. Mindenkinél más és egyedi.

Függ a megélt tapasztalatoktól, környezeti mintákból, milyen gyerekkora volt stb.


Az is lehet, hogy a saját személyiséged és hozzáállásod váltotta ki a másikból/másokból. Nem tudhatot.

Szerintem próbáld meg, vagy legalább kérdezz rá, hogy miért.

nov. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Ezenn nincs mit csodálkozni, 2 szó a válasz rá:

Magyarok vagyunk.

nov. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tipp: Szégyellik, hogy nem maguk oldották meg a saját gondjukat, és legszívesebben elfelejtenék. Te meg, csak a puszta jelenléteddel, vagy jószándékú érdeklődéseddel is, a rossz időkre emlékezteted őket. (Még ha nem is így szánod.)
nov. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Létezik ilyen: tudják, hogy hálásnak kéne lenni, de ők nem ilyenek, ezért inkább megharagudtak rád.
nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Irigyek hogy te vagy a segito ő meg a segitsegedre szorulo.

Ez vált ki egy olyat amiert utálnak.


Nekem is tapasztalatom. Sokan még a segitsenyujtást is benézik annak hogy rajtuk akarnál fölényeskedni ezzel.


Nagyon sok a baromember.

nov. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok ember viszonyul úgy az embertársaihoz, hogy amikor úgy véli, nincs, nem lehet szüksége már többé más ember adottságaira, segítségére, eldobja, megveti, lenézi, stb. Aztán jártak már úgy jó páran ezek közül, hogy az élet megváltoztatta a kapcsolatukban az erőviszonyokat. Persze ekkor meg jött a hitetlenkedő, homlokot ráncoló tátogás, - hogy mi, miért történik úgy, ahogy.
nov. 22. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!