Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket is irritál, ha luxus...

Titeket is irritál, ha luxus életkörülmények között élő emberek láttok, akiknek minden sikerül, főként, ha játsszák az agyukat is, miért lett divatos ez a rongyrázás?

Figyelt kérdés

Egyre jobban utálom, hogy ezek a hivalkodó újgazdagok ennyire előtérbe kerültek, miközben az ország lakosságának 90 százaléka rosszul él. Számtalan embernek a napi betevőre sincs pénze, sokan éheznek, nyomorognak. Mégis társadalmilag elfogadott divat lett a felszínes, kizárólag külsőségeken alapuló rongyrázás. :-(

Sajnos már ott tartunk, hogy a csórók is próbálnak egymás előtt kérkedni, játszani a menőt. Totál önámítás, hogy attól különb lesz egyik ember a másiknál, mert újabb, drágább mobilja van, márkásabb ruhája, stb.



2016. júl. 16. 10:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Engem csak az irritál,ha valaki játssza az agyát,és nem tudja befogni a pofáját.

Amúgy nem érdekel,hogy kinek milyen mobilja,ruhája,meg kocsija van.A rongyrázás mindig is a legócskább pr0li szokás volt.

2016. júl. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
1-es Te nőnemü kommentelő vagy?
2016. júl. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem, de ha osztja az észt, hogy szerinte hogy kellene megélni 90e ből, meg hogy mit kellene tenni a másiknak, hogy többet keressen.. na az igen.
2016. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Ha őszinte akarok lenni, igen, irritál!

Igaz, hogy már a kádár alatt is kérkedtek az egyenlőbbek az egyenlők közül, külkeresek, kivételezettek, funkcik az autójukkal, nyaralójukkal, nőikkel. Meg aztán utána az igazi újgazdag vállalkozók az új nyugati kocsikkal, palotáikkal, pedig a nagyja a közös vagyon elherdálásában szedte meg magát... undoritó!

De az, hogy ez a csillogás , tobzódás lett az alap, ez csak az utóbbi tiz-tizenöt évben alakult ki. Ismerek olyan családot, ahol az apuka akár 5 évente vehetne új házat a gyerekeinek, járhatna tizmillás kocsival, de nem. Nem igy lett nevelve.

Más meg az átlagkereset kétszeresét keresi, de megvette három gyerekkel a családi autó mellé a második egyterűt, fuxozza az asszonytis, magát is, és olyan magas lóról beszél az emberrel, mintha ő fingta volna a passzát-szelet. Pedig csak a rokonság beemelte egy jó pozicióba a munkahelyén a proligyereket.

Irritál, hogy 5 col alatti telefont már lesajnáló tekintetek mellett lehet csak elővenni, és ha nem öltözködik egy fiatal paprikajancsi módjára, az márnem is ember.

Egy példa:nagyvárosban épitőipari projekt nyertes vállalkozója kiküldi helyszinre egyezetetni a fiát egy gépészeti telepitést előkésziteni. Kijön a nyikhaj egy 15 milliós mercivel, olyan vékony laptoppal, mint egy a4-es lefűző mappa, és amikor mondom az adottságokat, a gyerek SEMMIRE nem tud válaszoni! Felhivta a kedves papát, akivel végül telefonon megbeszéltem MINDENT! A taknyot felesleges volt kiküldeni, csak az időmet rabolta, telefonálni a strandon is tudtam volna. Ezek irritálnak, amikor én meg ennyi idős koromban a zh-kra, meg a kollokviumokra készültem, ez meg itt villog, lehet 8 általánossal, vagy azzal se, olyan autóval, amivel németben is orvosok, mérnökök járnak.

2016. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem irritál,és az sem,ha emiatt,mert nekem nincs,lenéznek. Nekem egész más az értékrendem.
2016. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Engem is irritálnak a sznobok, a rongyrázók!

Az előttem szólókhoz hasonlóan, főleg azok, akik megakarják magyarázni, miként lehet megélni "47 ezer" forintból, miközben ők havi több milliós bevételből luxusban tengődnek.

Azok a cégvezetők, főnökök is bicskanyitogatók, akik minimálbért felajánlanak, ill. fizetnek a dolgozóiknak, majd elvárják, hogy ezért cserébe hűséges, mindenre lelkesedve éjjel nappal dolgozó rabszolgák legyenek.

A klimatizált luxusirodájukban telefonálgatnak, pötyögnek pár sort a számítógépen, tabletten, majd beszállnak a 15-50 milliós autóikba, és jó esetben 1-2 óra után, de sokszor 30 perc elteltével eltűnnek. Néha beolvasnak a rabszolgáknak, hogy azok mennyibe fájnak nekik és örüljenek, hogy dolgozhatnak.

"Kimegyek akármelyik buszmegállóba és azonnal találok a maga helyére öt embert!" - mondogatta egyik főnökünk a diplomás, speciális munkát végző dolgozóknak.


Igenis, irritálnak a gazdagok, mert a szegényekből gazdagodnak!!!


Folyamatosan facsarják, préselik a pénzt a kisemberekből, kizsákmányolják őket, majd okoskodnak, hogy milyen jó él az egész ország, "dübörög a gazdaság", "pannon puma", "Három szoba, három gyerek, négy kerék", "Jobban élünk, mint négy éve" ... :-(

Milliárdokkal dobálóznak, miközben "meg lehet élni 47 ezer forintból" :-(


Igenis, irritálnak a gazdagok!!!

12 óra nehéz munka után, koszosan, izzadtan, -mivel még zuhanyzót se biztosít a munkahely, melynek múlt évi bevétele 4,7 milliárd volt.- állok a tömött, szakadt bkv buszon,- melynek Csókolom-mal kell köszönni, hiszen legalább 40-50 éves,- kinézek az ablakán és látom a fekete Mercedeseket, a nyitott tetejű porsche-ban a 20 éves libucit, a busz ablakával egy magasságban üldögélő kopaszt a hummer-jában, és hallom a dübörgő tuc-tuc zenét, amit hallgat... Próbálok átkelni zöld jelzésnél a zebrán, de majd elcsap az épp beforduló audi, bmw, ami persze még indexelni sem tud, de tolakodni a gyalogosok között, azt feltétlenül. Mikor rászólok, hogy bocs, de a szerinte kinek van elsőbbsége, röhögve közli: "Annak van elsőbbsége, aki erősebb! És szedd a lábad, mert áthajtok rajtad!" :-(

Igenis, irritálnak a gazdagok!!!

Mikor hetente egyszer próbálom 13 éves autómat beindítani, hogy eljussunk a tesco-ba vásárolni, és ne kelljen a bkv-n hazacipelnünk a szatyrokat. Mikor centizgetve próbálok kiállni a parkolóból, mert rá állt az autómra két telepjáró..

Mikor minden luxust mellőzve telepakoljuk a 2-3 reklámszatyrot kajával, megvesszük a gyereknek szülinapjára a legkisebb doboz legót (persze nem ezt szeretné kapni, és mi sem ezt szeretnénk adni neki, de hát erre telik) és veszünk egy rekesz ásványvizet Dom Perignon Pezsgő helyett, hogy majd házi szörppel ízesítve koccintsunk az egészségére... A tesco parkolójában akkora telepjáró állja el főbejáratot keresztben, hogy nem lehet kiférni mellette, vagy a luxus audi sréhen áll a mozgássérült parkolóhelyeken...


Igenis, irritálnak a gazdagok!!!

Mikor a facebookra kiposztolják gyerekeim osztálytársainak szülei, hogy egy pénteki napon megvették a gyereknek a 80 ezer forintos legokészletet,- pedig még születésnapja vagy karácsony sincs,- és épp a plázában kínait esznek, majd 4D-s moziba mennek... és a gyerek, hogy elfáradt, és milyen édesen alukál a házuk mélygarázsának csendjében a mercedesben... vagy milyen jól érzik magukat, annak ellenére, hogy odakint szakad az eső, ők mégis strandolnak a luxus-társasházuk fedett medencéjében... Másiknak kertészek által épített zöldövezet van a házuk körül, saját játszótérrel a két gyereknek, ácsmesterek által kreált faházakkal a fákon (mint Amerikában divat)...

Meghívjuk a csemetéink barátait egy kis itthoni szülinapi zsúrra. A tortának árát két héttel előre elkülönítettük a családi kasszából, nehogy másra költsük véletlenül. Akkora esemény nálunk egy gyerek szülinap, akár a karácsony. Sütünk, főzünk, készülődünk... A meghívott gyerekek fele jön csak el.. Egyiknek foci meccse van, másik elutazott, kettő nem is indokolja meg, miért nem jött... De a gyerekek jól érzik magukat, a szülinapos örül az apró ajándékoknak, a kicsi lego csomag számára hatalmas ajándék, élvezettel mutogatja barátainak.

Egy hónappal később meghívnak minket is egy szülinapra. Kibérelnek egy korcsolyapályát... legalább 50-60 gyerek van ott, szülőkkel... a torta egy méter magas, a jégvarázs meséből a kastély figurákkal... még bűvészt is hívnak... minden gyerek kap egy 60 cm átmérőjű lufit...

Másik család kibérli szülinapra egyik mozi VIP termét... harmadik lézer-harc termet 50 gyerekre...

Következő évben gyerekeink nem akarnak szülinapi zsúrt. "Apa, Anya, elég, ha meghívjuk a mamáékat!" :-(

Igenis, irritálnak a gazdagok!!!


44F

2016. júl. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Teljes mértékben egyet értek az előzővel!

Az a legszomorúbb, hogy ez nem egy állapot, hanem egy tendencia. És aki nem tudja megugrani a rongyrázás lécét, az le van sajnálva, az lúzer, az vesztes.

Sajnos az a szakmunkás, kishivatalnok, irodista, aki még vinni tud egy normális életszinvonalat, nem görgeti a sárgacsekkeket hó végén, nem veszi észre, hogy mennyire könnyen le lehet csúszni abba a nyomorúságba, ahol a hozzászóló, és én is, és a nagy átlag tengődünk. Nem veszi észre, hogy elég egy leépités a munkahelyen, és máris kiszolgáltatott, vesztes lehet.


Egyébként a kedvenc irritáló okoskodásom: "Tanulni kellett volna!" Többnyire ezt olyanok ugatják, akiknek még ott a tojáshéj a seggükön, egyik állásból mennek a másik, jobba, mert még kellenek a piacon. Vagy a nagy öregek, akik a kapcsolataik révén megcsinálták maguknak a tutit.

2016. júl. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

6-os vagyok

Nekem van három szakmám: szakmunkás, egy középfokú informatikai, és egy diploma

Hátsót nem nyalok, lefelé nem taposok, így nem tudok haladni. Voltam már vezető, dolgoztam már jól fizető helyen, de...

Ahogy a 7-es hozzászóló mondta, sokan nem akarnak tudomást venni róla, hajszálon múlik az életszínvonal, egy ezredmásodperc és összedől a kártyavár. A leépítés, a válás, a betegségek, meglepő hirtelenséggel jönnek. (főként azok számára, akik struccpolitikát folytatnak az élettel szemben)

2016. júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
marhára nem érdekel. Nem velük foglalkozok van jobb dolgom is mint ezen feltrenkeljem magamat. És irigykedni se tudok rá, lehet h több pénzük van de az nem jelenti azt , hogy boldogok is.
2016. júl. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért kellene hogy irritáljon? Nem miattuk élek jobban vagy rosszabbul. Az én életem szempontjából teljesen érdektelen. Nem foglalkozom mások viselt dolgaival.
2016. aug. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!